Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi az a Gyermektelen adó?...

Mi az a Gyermektelen adó? Lehet, hogy lesz ilyen is?

Figyelt kérdés

Ma hallottam erről elsőnek,a naplóban.

Én anyuka vagyok,de ezen még én is kiakadtam!

Mi a véleményetek erről a témáról?

Vajon tényleg,képesek ezt bevezetni?


2010. szept. 12. 20:37
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/86 anonim ***** válasza:
87%

Nekem az a véleményem hogy mindenki maga rendelkezik az életével.


Nekem is van gyermekem de attól nem fogom jobban érezni magam mert a gyermektelenek fizetnek azért mert nekik nincs.

Vajon mi motiválja a sokgyerekeseket hogy fizettetni akarnak a gyermeket nem nevelőkkel??


Talán a tipikus gonosz hozzáállás......én sokat szülök ezért sok pénzt elvisz a sok gyerkőc, ezért akkor annak is menjen el a pénze aki nem szül?


Vagy: én megtehetem hogy sok gyereket szüljek, aki meg nem az meg fizessen az államnak?


Vagy: Nekem nincs pénzem eltartani a sok gyereket ezért tartsa el a másik az adójával?


Nektek mitől jobb sokgyerekesek ha a gyereket nem nevelők fizetnek? KOmolyan érdekel mert nem tudom. Pedig én is nevelek gyereket de én nem érezném jobban magam ha más plusz adót fizetne akinek meg nincs...


A 6 gyerekes anyuka írta hogy büszke a 6 okos gyermekére. Oké, ez tényleg szép dolog, meg minden, de ez mitől indok arra hogy más meg fizessen?

2010. okt. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/86 anonim ***** válasza:
45%
Szia ,nem gonosz hozzáállás,se nem a többi amit írtál,hanem azt kell nézni,hogy a társadalom érdeke is ,hogy szülessenek gyerekek. A népesség csökkenés nagyon beindult,az is nagy gond,hogy az emberek 60%-a öreg, azért van ilyen sz@r helyzet, szóval amúgy nem tudom ki találta ki ezt az adózási lehetőséget,de biztos azért,hogy több gyerek szülessen,mert lesz,aki elgondolkozik és inkább vállal gyereket,mint fizessen.
2010. okt. 7. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/86 anonim ***** válasza:
100%
Azért ez egy vicc. Gyereket felnevelni mégiscsak többe kerül, úgyhogy szerintem ezzel egyáltalán nem azt fogják elérni amit szeretnének. Majd sokan elmennek külföldre, és nézhet a társadalom...
2010. okt. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/86 anonim ***** válasza:
55%
Hát igen,az teszi jól akinek van lehetősége és külföldre tud menni.innen én is szívesen elmennék a gyerekeimmel együtt,itt egyáltalán nincs jövő.
2010. okt. 8. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/86 anonim ***** válasza:
100%

Hát akkor nagyon rosszul gondolkodott aki így gondolta.


Gyereket nevelni sokkal több pénzt jelent, és ha valaki ha csak emiatt vállal gyermeket, akkor az inkább ne is vállaljon!

Másrészt ostoba és durva dolog lenne valakit ilyen módon rákénszeríteni a gyermekválallásra. Ugyanis a magánélete mindenkinek tabu mások számára, mármint ami a családi életét, gyermekvállalását jelenti.


Ennyi erővel vezessék be a szingliadót is, mert akinek nincs párja az eleve nem tud gyermeket szülni/vállalni, tehát inkább gyorsan megházasodik, minthogy adóznia kelljen?


Kicsit butaság ez a "logika", illetve nem is kicsit, hanem totálisan. Gyermeket vállalni hatalmas felelősség, és valljuk be pénzösszeg. Sokkal több, mint egy újabb adó. És a gyermekvállalás nem csak a pénzről szól. Ha valaki nem akar/nem tud gyermeket vállalni, hidd el, nem fog majd csak azért mégis vállalni hogy megspórolja az adt. Te jó ég...

2010. okt. 8. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/86 anonim ***** válasza:

Szerencsére ilyet nem vezettek be.

Én nem is fognak soha.Tudják szerintem az elnyomók odafentről,hogy mit nem lehet megcsinálni egy néppel.

Ez már az a szint.

Azon felül,hogy ez mind magánügy,személy kérdés

1.Miből gondolják azt,hogy aki egyedül él annak könnyebb?Mondjuk egyedül fizetni mindent,ha még esetleg albérletben is lakik?

2.Sok olyan ember van,akinem nem lehet gyereke.Esetleg betegségből kifolyólag.És ha ez a betegség olyan mértákű,hogy még a saját megélhetése is nehéz,akkor hogy vállaljon gyereket?

3.Az emberek 10% homoszexuális.Most őket akkor kényszerházasságba kell kényszeríteni vagy mi?

Persze a melegek örökbefogadását nem támogatják.


Akinek ez a fejében megfogant,az egy tipikus,ostoba,önző,másokon érzéketlenül áttaposó tahó,aki úgy gondolja,hogy mindenkinek úgy kell élnie,ahogy neki.

Ha egy ilyen bevezettek volna(persze hatalmas lázadás lett volna ez ellen)akkor csak még jobban elszegényedett volna az ország.Milyen ember az,aki a pénzért képes gyereket szülni?Illetve az a gyerek milyen családban fog felnőni?


Eleve beteg az a rendszer,hogy az öregeket a fiataloknak kell eltartani.

Normális fizetést kellene adni az embereknek,amiből mindenki maga gazdálkodná ki,hogy mennyi kell neki öreg korában.Illetve olyan munkákat adni az időseknek is,amit eltudnak végezni akár otthon,fizikaliag nem terheli meg őket.Rengeteg olyan nyugdíjast látni,aki szinte bele őrül az unalomba és nem jó neki.

De hát ha ez így lenne,akkor a politikusok és egyébb az alsóbb rétegen élősködő emberek nem tudnának pofátlanul meggazdagodni.Ha rajtam múlna egy ember sem kereshetne havi 500 ezernél többet.

Nem azt mondom,hogy ne legyen különbség az emberek között,de ne ilyen szintű.

És 500 ezret maximum a magasabb szintű politikai vezetők,orvosok,tudósok...olyan emberek,akik előrébb viszik a világot keressenek.

2013. nov. 8. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!