Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi az a Gyermektelen adó?...

Mi az a Gyermektelen adó? Lehet, hogy lesz ilyen is?

Figyelt kérdés

Ma hallottam erről elsőnek,a naplóban.

Én anyuka vagyok,de ezen még én is kiakadtam!

Mi a véleményetek erről a témáról?

Vajon tényleg,képesek ezt bevezetni?


2010. szept. 12. 20:37
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/86 anonim ***** válasza:
10%

Kedves 10.55-ös! Köszi szépen, mi el tudjuk tartani a gyerekeinket, nem vagyunk senkire rászorulva.

Kívánom neked, hogy sose kerülj olyan helyzetbe, hogy szükséged legyen másnak a támogatására, és igénybe kelljen venned bármilyen segélyt...

2010. szept. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/86 anonim ***** válasza:
100%

A nyugdíjamat befizetem előre a magánnyugdíjpénztárba és van életbiztosításom, amit ugyancsak nem más gyereke fizet, hanem én. A nyugdíjjal ne érveljen senki.

Voltam munkanélküli, azt a pénzt korábban a munkabéremből vonták automatikusan, akinek nem vonják, az nem is kap semmit. Ugyanígy a TB, de ott van már az egészségpénztár is.

A baj nem ott van, hogy aki befizet az kap is, ha kell, hanem ott, hogy aki nem is akar bedobni a közös kalapba, annak mégis járhat, vagyis bizonyos élősködő rétegeket mi jogon tartunk el?

2010. szept. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/86 anonim ***** válasza:
10%

De azt a réteget így is eltartjuk. De én nem az ingyenélőkről beszélek, akik sosem tettek le semmit az asztalra, és nem is akarnak, az egy más kérdés.

A nyugdíjjal miért ne lehetne érvelni? A te szüleid/nagyszüleid nyugdíját én is fizetem. A magánnyugdíjpénztárba való befizetésből pedig sztem nem fogsz tudni megélni, az az állami nyugdíj mellé jön majd.

2010. szept. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/86 anonim ***** válasza:
87%

14:31 - Ha nézted már meg valaha a bérpapírodat, akkor láthatnád, hogy ami az állami nyugdíjba megy, az töredéke annak, ami a magánpénztárba megy, plusz emellett nekem van önkéntes (nem kötelező) pénztáram is, tehát 1 részecske megy az államiba, és 2 rész magán pénztárakba (egy kötelező és egy önkéntes). Inkább az államiból nem élnék meg, mert a magánpénztár teszi ki a nagyobb részt. A szüleim nem nyugdíjasok. Én viszont arról beszélek, hogy ha nem kéne eltartani az élősködő réteget (akik ezt is meglovagolnák, ha bevezetnék), akkor talán fejlődne az ország valahova, emelkedne az életszínvonal.

Aki dolgozik, az mind hasznos tagja a társadalomnak, az mind értéket állít elő, függetlenül attól, hogy van-e gyereke vagy nem.

2010. szept. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/86 anonim ***** válasza:
89%
Persze had szüljön mindenki. Mert ugye a társadalomnak idegbeteg, boldogtalan emberekre, szenvedő gyerekekre van szüksége! Mert aki nem akar gyereket az ebbe belebetegedne és garantálom ott a gyereknek sem lenne jó helye. Pont az kell a társadalomnak hogy ilyen embereket teremjenek, ugye? Tényleg biztos hogy mindenkinek szülni kéne?
2010. szept. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/86 anonim ***** válasza:
10%
Azt ki állította, hogy mindenkinek szülnie kell? Annyiról van szó, hogy aki gyereket nevel, több a költsége, tehát több kellene, hogy járjon neki, mint annak, aki egyedül van.
2010. szept. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/86 anonim ***** válasza:
86%
Hát ez van. Más gyerekét én akkor sem tartom el! Ha ő nem tudja ellátni a gyereket akkor ne szüljön vagy szüljön kevesebbet. Vannak más ügyek amikkel semmi bajom és szívesen fizetek afót de azt kikérem magamnak hogy más gyerekét is segítsem amikor nem én akarom hogy több gyerek legyen, a földön túlnépesedés van és nem is szeretem őket. Ez is csak a tévképzeteket erősíti, mert a gyerekesek meg vannak róla győződve hogy ők jobbak, nekik több jár, nekik többet szabad...
2010. szept. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/86 anonim ***** válasza:
100%
15:36 - Miből gondolod, hogy az, aki egyedül van, tud félretenni, jó fizetése és biztos állása van? 26 éves leszek hamarosan, eddig a legmagasabb bruttóm 125ezer volt, ennek a nettója kb. 76ezer Ft volt, ebből ha egyedül élnék (most a szüleimmel élek, nincs párom, próbálok tartalékolni, hogy egyszer lehessen egy saját lakásom, egy lyuk, amit a magaménak mondhatok), szóval ha ez a 76ezer (eddigi legmagasabb nettó!!!) lenne az, amiből meg kéne élnem, nem jutna minden létfontosságú költségemre (csak a kaját kb. 30.000Ft-ból ki tudnám hozni havonta magamra, a maradék jutna a rezsire: fűtés, víz, áram, közösköltség... te tudod, mennyibe kerül egy lakás fenntartása?), és akkor még nem számoltam az esetleges hitelt, amit mindenképpen fel kell majd vennem, de azt még nem tudom, hogy mennyit, mert hogy nekem a szüleim nem tudnak lakást adni. Ahhoz, hogy normális körülmények között meg tudjak majd élni egyedül, 120.000Ft nettóra lesz szükségem minimum, de ebben már nincs megtakarítás, nincs luxus, ez elmenne havi kiadásokra, egyedül.
2010. szept. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/86 anonim ***** válasza:
100%

Az odáig okés h 30-50 év között kellene fizetni. De mi van akkor ha nekem nem úgy alakul az életem h lehetne babám? Nem lesz párom, vagy egy betegség folytán nem is lehet, vagy olyan anyagi körülményeim lesznek h nem engedhetem meg magamnak stb. A bnőm 32 éves, 4 órában takarít egy iskolában. Még otthon él a szüleivel. Nem jött neki össze az élet, a pasik sorra otthagyják. Most akkor csináltassa fel magát csak azért h megússza az adót? Hát ő nem fogja ezt megcsinálni!!!

Először azt kellene helyretenni h legyen biztosan fizető állása a leendő anyukáknak h fel tudjanak készülni a babára. Aztán akkor talán egyedül is bevállalnák. De ugyebár az efféle törvények kiagyalói nem gondolkoznak így. Fogalmuk sincsen h milyen nehéz felnevelni a minimálbérből akár 1 gyereket is. Persze nekik miért számítana amikor ők havi 800 ezreket keresnek? Na itt van a gond!

Ültessük be a parlamentbe egy parasztbácsit, aki végigdolgozta az életét és egy többgyerekes anyát. Na ők tuti h úgy kihúznák az országot a sz@rból és akkor nem kellene ilyen gyökér törvényekkel előállni. Bár ez is csak azt bizonyítja h mennyi idejük van marhaságokon godnolkozni...

2010. szept. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/86 anonim ***** válasza:
100%

13:43 -kor beküldött hozzászólás szellemi atyjának:


"Kedves 10.55-ös! Köszi szépen, mi el tudjuk tartani a gyerekeinket, nem vagyunk senkire rászorulva."


Akkor miről szól ez a "görcsös vita"? :)

2010. szept. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!