Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi az a Gyermektelen adó?...

Mi az a Gyermektelen adó? Lehet, hogy lesz ilyen is?

Figyelt kérdés

Ma hallottam erről elsőnek,a naplóban.

Én anyuka vagyok,de ezen még én is kiakadtam!

Mi a véleményetek erről a témáról?

Vajon tényleg,képesek ezt bevezetni?


2010. szept. 12. 20:37
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/86 anonim ***** válasza:
93%
A nyugdíjrendszer már szétesett, és az én nyugdíjamat én azóta fizetem, amióta dolgozom, van életbiztosításom és van nyugdíjpénztáram és oda az én fizetésemből vonnak le vagy utalok át.
2010. szept. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/86 anonim ***** válasza:
100%
Már elnézést de attól hogy valaki nem akar gyereket még nem azt jelenti hogy csak bulizni akar agyba főbe és évente pasit váltani! Sőt az ilyen emberkenek általában stabil párkapcsolatuk van! Bezzeg az a nő aki évente vált pasit csak közbe szül is egy-kettőt az szent! Kösz nem kérek a gyereked pénzéből, én abból fogok megélni amit én dolgoztam tisztességesen! És aki igazán nem akar gyereket az sosem fog akarni, csak ugye azt gáz bevallani mert akkor zavaró hogy nincs igazad és máshogy is lehet élni mint ahogy te...
2010. szept. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/86 anonim ***** válasza:
82%

"AKI NEM AKAR GYEREKET (tehát nem az, akinek nem lehet) és már nem tanul, az igenis adjon valami kompenzációt."


Miért? Csak mert te szeretnél gyereket? Én meg nem? Szabad ember vagyok, és mint szabad embert, megilletnek alapvető emberi jogok. Te meg egy rohadt szemét vagy, ha úgy gondolod, hogy nekem kell eltartanom a gyerekedet. Ne hidd azt, hogy téged, vagy az általad istenített családi ideát megilleti valami plusz, amit tőlem vesznek el. Azért gürizzek, mert valami ismeretlen kölyöknek a szülei nem tudtak gondolkodni, hogy anyagilag elbírják-e a gyereket?

2010. szept. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/86 anonim ***** válasza:
100%
Vannak olyan emberek, akiknek nem való a gyerek, és soha nem lesz nekik való a gyerek, most ha náluk gyerek lesz, annak a gyereknek nem az anyagi dolog lesz a legnagyobb probléma, hanem a szülei szeretete és törődése fog hiányozni.
2010. szept. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/86 anonim ***** válasza:
100%

20: 53-as vagyok:


Addig oké, hogy szülés után a nők gond nélkül visszamehessenek dolgozni, és változzon meg pozitív irányba a házassággal kapcsolatos gondolkodás, és az ahhoz való hozzállás, de:


MI AZ, HOGY AKINEK NINCS GYEREKE, AZ EZZEL AZ ADÓNEMMEL KOMPENZÁLJON? VAN FOGALMA ARRÓL AZ EZT ÍRÓ "ZSENI" VÁLASZOLÓNAK, HOGY MA EURÓPÁBAN MAGYARORSZÁGON A LEGMAGASABBAK AZ ADÓK? HOVA FIZZESÜNK MÉG ENNÉL TÖBBET? Kínát, pedig ne emlegesd példaként, ott azért van születésszabályozás, mert túl sokan vannak, és lassan már nem elég a földterület a lakosságnak. Kína egy kicsit nagyon másabb, mint Magyarország!


Ja, egyébként a gyerekhez nem csak nő kell, hanem férfi is, szóval ezzel az erővel azok a férfiak is adózzanak, akiknek nincs gyermekük.


Előbb is leírtam, most is leírom: hülyeég ez az egész törvényjavaslat!

2010. szept. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/86 anonim ***** válasza:
100%

"AKI NEM AKAR GYEREKET (tehát nem az, akinek nem lehet) és már nem tanul, az igenis adjon valami kompenzációt."


Ennek a mondatnak a leírója tényleg hihetetlen ostoba.

Lehet hogy kompenzál csak épp nem adóval, hanem mondjuk úgy, hogy tanulmányai után karriert csinál mint pl orvos, aki azért nem vállal gyereket mert a gyógyításnak szenteli az életét....pl szülészorvosomnak nincs gyermeke, nem is hiszem hogy valaha már lesz, ő annak él hogy gyerekeket segítsen világra.


De ez csak egy példa, még lehet számtalan "kompenzáció".

Tényleg nem értem hogy miért kéne annak eltartania a Te gyerekedet aki nem akar sajátot? Gondolkodtál egyáltalán mielőtt írtál?

2010. szept. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/86 anonim ***** válasza:
18%
Nem értem, miért probléma ez. Akinek nincs gyereke (kiv. aki akar, de nem jön össze) nyugodtan fizethetne (amúgy a 30-50év közöttiekről van szó), és megkaphatnák azok, akik 1-2-3... gyereket nevelnek. Ugyanis nem mindegy, hogy dolgozol, és abból csak magadat tartod el, vagy a gyereke(i)det is ellátod. Németországban azért is kell fizetni, ha valaki nem házas vagy elvált.
2010. szept. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/86 anonim ***** válasza:
100%
23:09 - Ne csak azokra gondolj, akik 150.000 nettót meg is kapnak, hanem azok is jussanak eszedbe, akik 70.000 körül vagy alatta keresnek.
2010. szept. 12. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/86 anonim ***** válasza:
29%
Ebben igazad van. Nyilván vannak kivételek, akikkel nem fizettetném meg. Pl. akinek vmi betegség miatt nem lehet gyereke, illetve, akinek nagyon alacsony a keresete.
2010. szept. 12. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/86 anonim ***** válasza:
100%

Egy kicsit számolgattam az utóbbi időben, mert kell. Én egyedül vagyok, nem azért, mert szingli akarok lenni, hanem azért, mert apám senkit nem tűr meg mellettem, és sajnos aki el akart jegyezni, nála zaklatást is alkalmazott, szegény idegileg kikészült, pedig semmi kivetnivaló nem volt benne, gyakorlatilag ő tartja el (nem éppen miniszteri fizetésből) a rokkantnyugdíjas anyukáját.

Nos tehát egyedül vagyok, az én szüleim nem tudnak nekem lakást venni, csak valamennyivel hozzájárulni, de amellé még hitel is kell.

Na most ha én hitelt akarok felvenni, ahhoz kell tartós munkaviszony, fél év, 1 év, nem tudom, mi az aktuális módi. Ahhoz viszont alkalmazni kéne, és nem kifogásokat keresni a kedves munkáltatóknak, csak mert nőnek születtem és nem növesztettem az anyaméhben farkat.

Nos, ha én hitellel jutok lakáshoz (az albérlet pénzkidobás, pláne egyedül), akkor nekem fizetnem kell a hitelt, fizetnem kell a rezsit is, fizetnem kell táplálkozásra, tisztálkodásra, a ruháim és a lakás tisztán tartására.

Van életbiztosításom, nyugdíjpénztáram, lakás-előtakarékosságom a későbbi hitel megkönnyítésére, tegyük fel, hamarabb jutok hitelhez, mint hogy ez lejár.

Van 6 papagájom, de rájuk havi 2000Ft-nál nem költök többet.

Egy kis szórakozást számoljunk mondjuk 5.000Ft értékben (ez lehet édesség, mozi, könyv, újság).

Kb. 120.000Ft-ra lesz szükségem nettóban, hogy fedezzem a kiadásaimat (és ebben benne lesz az internet is, mert a számítógép az egyik munkaeszközöm), és ez egy olcsóbb fenntartású lakás esetén, mert a jelenlegi lakásra, ahol lakom, ami a szüleimé, havi 100.000Ft körül elmegy havonta csak a lakásra, és ez csak egy 1+2 félszobás panel, ahol 4-en élünk (szüleimé a nappali, öcsémé a nagyobbik félszoba, enyém a kisebbik félszoba, fiú-lány tesók már felnőttként, nem lakunk egy szobában).

2010. szept. 12. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!