Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi az a Gyermektelen adó?...

Mi az a Gyermektelen adó? Lehet, hogy lesz ilyen is?

Figyelt kérdés

Ma hallottam erről elsőnek,a naplóban.

Én anyuka vagyok,de ezen még én is kiakadtam!

Mi a véleményetek erről a témáról?

Vajon tényleg,képesek ezt bevezetni?


2010. szept. 12. 20:37
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/86 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen azért probléma mert az hogy vki akar-e gyereket, magánügy. Az hogy ebbe az állam bele akar avatkozni, kicsit durva....hadd ne mondjam milyen politikai rendszereket juttat eszembe az effajta gondolkodás.

Nekem van gyerekem de nem várom el hogy más pénzén is neveljem.

2010. szept. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/86 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy valaki NEM AKAR gyereket, nem azt jelenti hogy gazdag is. Lehet ugyanolyan szegény vagy szegényebb mint mások és akkor mit csinál?

Amúgy pedig nem én akarok gyereket, nem fogom másét eltartani, Tartsa el az aki vállalta.

2010. szept. 12. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/86 anonim ***** válasza:
100%

Egy idióta agyréme.


Az alapvető problémát abban látom, hogy mindig ki vannak szolgáltatva Magyarországon a földi halandók az éppen aktuális, - vagy már leköszönt, bukott - idiótának, "félistennek", és egyik sem a 10 millió magyar ember agyával, jólétéért gondolkodik, hanem olyan ötletekkel állnak elő, amelyekkel kiakasztják az embereket, - ezzel garantálva, hogy figyeljenek rájuk.


Pédául senki nem kérdezte meg azokat - erről sem, - akik a létminimum határán tengődnek (egyik napról a másikra), úgy, ahogy azokat sem, akik "másként gondolkodnak, élnek", de az egészségügyi okokból gyermeknemzésre, nevelésre alkalmatlan, - psychikailag alkalmatlan, impotens, meddő - emberek érdekeit is nagy ívben figyelmen kívül hagyva tojnak a valódi demokráciára ezek a szélhámosok. Az ilyen embereknek az a "demokrácia", amit ők az úri szeszélyeik szerint elrendelnek, kihirdetnek, elvárnak, - és teljes mértékben hidegen hagyja őket az, hogy ezzel a fellépéssel, stílussal sértik-e bárkinek is az érdekeit.

Az sem érdekli ezeket, ha lehetetlen helyzet elé állítanak másokat...


Nálam alap, hogy az MÁR NEM DEMOKRÁCIA, amiből BÁRKINEK IS kára származik, - ergo, ami ebben az országban folyik, az minden, csak nem demokrácia.


Gondolom jogosak az abban érintettek olyan tartalmú kérdései, hogy - ha meddő egy nő, - akkor hogyan termékenyíthető meg?

Ha impotens egy férfi, akkor mivel szaporodjon?

Ha ideggyenge valaki, akkor arra "csináljon" gyereket, hogy üsse-vágja, megölje azt?

Nem jó eszköz a kényszer.


Így nem lehet eltusolni az elmúlt 20 év színjátékait, - amelynek sok mindenhez volt köze, csak REFORMOKHOZ nem.


Az nem reform, hogy időről-időre lerombolok mindent az "agyagos földig", aztán a saját szám íze szerint újra építem ugyanazt KÖZPÉNZEN, - a saját bandámból.

Az nem reform, hogy minden mozdíthatót, mozdíthatatlant, természeti kincset, becsületet, tisztességet "eladok" az emberej alól, feje felől, mellől, - és eladósítom őket olyan mértékben, hogy még az ükunokáik ükunokái az én hülyeségemet, kapzsiságomat, felelőtlenségemet nyögi...

Az nem reform, hogy aki nem "vigyorog velem együtt", - vagy nincs ellenségképe, - azt "lenyomom", eltörlöm, lehetetlen helyzetbe hozom, "utána rúgok", - és ha boldogulni látom, még fel is jelentem névtelenül...


A mai Magyarország erről szól, - nem arról, hogy az életkörülmények által tegyék egyenlő esélyűvé állampolgárait.

Önmagáért beszélő tény, hogy ebben az országban "luxus" a gyermekvállalás, - mert segélyek, pótlékok, járulékok nélkül kevés embernek, (csak a "kiválasztottaknak") van csak esélye tisztességgel felnevelnie az utódjait.


Az ilyen lélektani torzszülött már nem tud mit kiagyalni, hogy rá figyeljenek, - és az ilyennek már az sem számít, ha gyűlölettel tekintenek rá, csak a "színen" maradhasson.


Lezáró gondolat:

"Húznak le" elég adót mindenkiről - a tudatosan élősködők hadát kivéve - ahhoz, hogy segélyezzék a gyermekes szülőket, - nem kellene már azon elmélkedni, hogy mivel lehetne még újabb célrétegeket tovább zsigerelni.

2010. szept. 12. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/86 anonim ***** válasza:
88%
Az jutott eszembe, hogy ezek szerint megtehetnénk azt is, hogy a vidékiek fizetik a fővárosiak BKV bérletét, hisz ők úgysem használnak BKV-t, tehát amit arra költenének, azt összedobjuk, és meg van oldva a közlekedés.
2010. szept. 13. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/86 anonim ***** válasza:
90%

Kényszerből szülni gyereket: kegyetlenség.


Bizonytalanságba szülni gyereket: felelőtlenség.


Nézze már meg, aki Németországgal példálózott, hogy ott még most is milyen a gazdaság, a válság ellenére is: FÉNYÉVEKKEL JOBB. Azt nem is említve, hogy ott közel sincs annyi ingyenélő, mint nálunk (aki munkaképes, de nem akar dolgozni, és eltartja az állam a segélyekből, ami a mi pénzünk tulképpen).


Újra elismétlem: hülyeség ez az egész törvénytervezet.

2010. szept. 13. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/86 anonim ***** válasza:
89%
ez akkora szánalom, mint az egész magyar politikai és gazdasági helyzet... már csak a puszta gondolat is kritikán aluli...
2010. szept. 13. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/86 anonim ***** válasza:
24%
Nem olvastam végig a válaszokat, de szerintem tök mindegy, hogy a gyerekesek adókedvezményt kapnak (a gyerektelenek meg nem, így elesnek jövedelemtől) VAGY a gyerekteleneket megadóztatják (és így esnek el jövedelemtől). Megfogalmazás kérdése.
2010. szept. 13. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/86 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne már mindegy? Ha a gyerekes adókedvezményt kap, akkor kevesebbet kell fizetnie, mint most. Ha a gyerektelent adóztatják meg, akkor mégtöbbet fog fizetni mint most. És nekem ez nem mindegy. Eleve maga a gondolat és a megfogalmazás megalázó. Engem nem érdekel ha a gyerekesek kedvezményezettek lesznek, de az már igen, ha az én életembe másznak bele. Senkinek nem kötelező gyereket szülni, mindenkinek a maga döntése, így nem is értem miért jön valaki azzal, hogy akinek nincs annak kompenzálnia kell. Én azért nem szülök, mert nincsenek meg a feltételek, majd pont azért fogok fizetni, hogy aki alig tudja nevelni a gyerekét, annak könnyebb legyen... Nem kell gyereket vállalni, ha nem tudjátok eltartani, kedves 23:09-es! Ahhoz meg, hogy mire költöm a pénzemet, senkinek semmi köze.
2010. szept. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/86 anonim ***** válasza:
100%

Igen, - 10:55-kor Hozzászóló.

Sajnos itt az vált bevett szokássá, hogy aki abban a "kegyben" részesül, hogy dolgozhat egyetlen balkáni fizetésért - három-négy ember helyett, - annak "kutya kötelessége" mások felelőtlenségét, jobb léttét finanszírozni. Tartsa ki az a felelőtlenül gondolkodók utódit, akik ilyenné tették az életkörülményeket az országban. Félreértés ne essék: Nem azokat hibáztatom, akik "abba a bűnbe estek", hogy gyermeket vállaltak, - velük csak annyi a bajom, hogy elvárják a segítséget, amely által más, ugyan csak vétlen emberek szenvednek hátrányt. De azok az emberek segítsenek, amelyek "vastagon benne vannak" abban, hogy "úgy élünk, mint a vándor-cigányok", - az elmúlt 20 év "reformerei", a bankárok, banktisztviselők, IMF, EU, és hasonlók...


Az EU például "ingét-gatyáját lehúzta Magyarországnak" a hatalmas "kegyért", a tagságért, - és még mindig ott lebegtetik buta, önző, öncélú "politikusaink" előtt az "Euro-övezeti tagság" fantázianévre keresztelt "szaros gatyát"... -Ezek szerint még mindig van mit eladni, ami a "lakosság birtokában" VOLT...


A korrekt az lenne, ha nem a vétlen hétköznapi ember viselné mindezeknek a következményeit.

Amikor válság volt, volt a "bankoknak" bőr a képén az "állam" színei előtt siránkozni, hogy "Jajj, - tönkremegyünk!", - és "billenős teherautó számra" fogadták el a konszolidációkat, - ami, naná, hogy a közösből ment... Legyek őszinte: Őszintén kívánom, hogy minél több "bank" menjen gallyra, mert kevés olyan kifinomultan élősködő réteget "cipelünk a vállunkon", mint a "bankok".


Amikor az "állam" kiagyalta a "pénzkímélés" intézményét, - naná, hogy a földi halandók kárára, - akkor tömegével kényszerítették bele az embereket a bankvilágba . oly módon, hogy a munkabérüket nem adták kézbe, hanem számlát KELLETT (!) nyitniuk, (ha tetszett, ha nem).


Most ott tartunk, hogy az "ügyfél" könyöröghet a megadóztatott, számlára utalt járandóságáért, - és meg fizethet is azért, hogy hozzá jusson... Hát nem csodálatos ez a bankvilág!?

Évről-évre "b.szogatnak" kártyadíjjal is, holott a kutya nem kéri, hogy "piszkálják meg"...

Hókusz-pókusz "díjakban, kamatokban, járulékokban nincs hiány, - kifogyhatatlanul leleményesek a "bankok" abban, hogy milyen "jogcímen" lehetne még lenyúlni az "ügyfelet"...

Az sem utolsó szempont, hogy a hatóságok közül bérmelyik "megpiszkálhatja" a számlán lévő összeget - naná, hogy ugyancsak fennségjogon - élen a LOPEH-hel, -"könyékig kotorászhatnak, kotorásznak" az emberek "zsebében", ha bűnöző, ha nem. Persze aki, "átlépi a bűvös számot", - hozzávetőlegesen (kb.) 100 millió forintos adótartozást, annak megveregetik a vállát és a sok hóhányó, bűnöző tróger "elsikálja" az ügyét. Ezek a nem mindegy dolgok!

Ez a "Mi demokráciánk!"

2010. szept. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/86 anonim ***** válasza:
10%
10.55-nek: ezek szerint te sem és a családod sem vett igénybe soha semmilyen támogatást és kedvezményt sem. Mert ha netalán mégis, akkor az az én pénzemből is ment neked/nektek. Hogy lenne az magánügy, hogy valaki gyereket vállal? Ha nem születnek gyerekek, akik később dolgozni fognak, ki fogja fizetni a te nyugdíjadat, ha megöregszel? De akinek az a véleménye, hogy ez magánügy, gondolom, azt sem támogatja, hogy a hajléktalanok kórházi ellátásban részesüljenek, hiszen nem fizetnek érte, és a mi pénzünkből megy. Illetve másnak a munkanélküli segélyét is az fizeti, aki dolgozik, tehát az sem kellene, hogy járjon senkinek. De akkor miért is élünk társadalomban?
2010. szept. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!