Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Munkanélküliek! Ti hogyan...

Munkanélküliek! Ti hogyan viselitek ezt? Hogyan boldogultok a mindennapokban, családtagjaitok mellettetek állnak?

Figyelt kérdés

Pályakezdő vagyok, 23 éves és 4 hónapja keresek munkát. Nem nagy idő, elismerem. Eleinte még élveztem is, hogy itthon vagyok, s azt csinálok, amit akarok.

Van mit ennem, van hol aludnom, s senki nem tör pálcát a fejem fejet, mert nincs munkám. Küldözgetem az önéletrajzokat, telefonálgatok állásügyben. De kb. két hónapja iszonyatosan elkezdett zavarni, hogy nincs munkám. Egy héten legalább három nap van, mikor kiakadok ezen, s aludni se tudok emiatt. S ez nagyon idegesít.


Ti hogyan boldogultok ezzel?


2010. okt. 18. 15:16
1 2 3 4 5 6
 21/56 anonim ***** válasza:
100%
Bírom mikor egyes nemzeti lelkületü emberek hőzöngenek,hogy itt kitanittatod magad más pénzéből akkor gerinctleneség külföldr emenni dolgozni..akkor olvassák el,hányan irtak eddig ide és mennyi idő alatt.. szerintme meg az a gerinctelenség,hogy diplomával,szakképseitéssel,áttanult évek után senki nem kell az ember vagy ha fel is vezsik ,akkor mehet a teszkóba 80ezerér kasszázni! És a legszomorúbb az,hogy ha fiatal vagy azért nem kellessz,ha idős vagy akkor azért,ha gyereked van azért,ha diplomás vagy azért,ha nincsen akkor meg azért. Ez van! A fiatalok 70%a teljesen feleslegesen pazarolja az idejét és energiáját továbbtanulásra,mert ugyis csak wc pucolásra kellenek maximum,de még arra se.. retek egy ország a miénk. Lehet lepontozni,de már akkor is felhábroit egyszerüen ami itt megy. Ahogy hozzájuttok valami kisebb tőkéhez semmi másr ane költsétek csak kiköltözésre. Erre hogy lehet gyereket szülni,lakást venni,autót? ételt? hát elmondom sehogy!!!!
2010. okt. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/56 anonim ***** válasza:

Hova lett az a válasz, hogy "össze kéne fognunk"..? Tudom, hogy nem vág ide, de kicsit összezavarodtam.. :/

26/L

2010. okt. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/56 anonim ***** válasza:
Ja és igaza votl természetesen az előzőnek azzal,hogy nincs kolbászból a kerités de ételre azért jut,nem 28 ezer sorint segélyből kell eldöglődnek egy hónapban
2010. okt. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/56 anonim ***** válasza:
100%

Uhh. Hogy nem érted..?:(

Nem csak, hogy nincs kolbászból a kerítés, de hol van olyan, hogy valamiből kiutazol -bár hozzáteszem, ha lenne annyi pénzem akkor inkább albérletbe mennék egy olyan helyre ahová azért nem vettek fel, mert nem lakom ott..- aztán egyből munkát kapsz és fizetést amiből már az első hónapban meg tudsz élni? Segélyért menjek ki?

Így is leég az arcom, hogy kapom ezt a semmirevaló kevés kis összeget miközben mások még ételhez sem jutnak! Nekem nem segély kell hanem munka! Ezt meg azért vettem fel -évekig nem kértem belőle-, mert az állásinterjúkra nem 2 ft elutazni, főleg ahogyan írtam is, sokkal, de sokkal több, mint amennyit józan ésszel fel tudnék fogni! Azt még hozzáteszem: ott azt mondták, hogyha kiválasztanak akkor még 4!!! alkalommal kell felmennem Pestre az orvosi vizsgálatokra és ha megfelelek akkor felvesznek. Számold ki kérlek. 32000 forint csak az, hogy alkalmas vagyok-e. plusz az állásinterjú. "szerencsére" nem vettek fel, mert kevés volt a tapasztalatom. Amit már akkor is tudtak mielőtt odahívtak.

Ja és elmennék én ingyen is tapasztalatot szerezni, de nem engednek csak úgy be egy laborba! Vagy konyhai kisegítőként "önkénteskedjek" és akkor hátha elhiszi a leendő munkaadóm, hogy dolgoztam már valahol ebben a "szakmában" csak éppen papírt nem tudok mutatni róla.

A legdurvább, hogy már a takarítókat és a konyhai kisegítőket is úgy veszik fel ha erről papírjuk van. De nem engem, mert én vegyészként túl "sok" vagyok oda. huhh.

2010. okt. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/56 anonim ***** válasza:
100%
Innen is simán lehet már munkát intézni..És akkor rögtön lesz,ahogy kimész.Én tudom,mert én is igy csináltam.... csak hát kell egy induló tőke ,hogyha bármi történik legyen vésztartalék.Ez az amit sokan nem tudnak sajnos megszerezni,pont ezért mert itt nem kapnak munkát.A másik fele aki megtudja ugy gondolkodik mint te,és nem kockáztat (szive joga mindenkinek) ,pedig itt jó pár évig nem fog változni semmi,ha valaha változik egyáltalán..
2010. okt. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/56 anonim ***** válasza:
88%

Ha már lovagolnak egyesek a külföldi munkalehetőségen.

Minimális nyelvtudás és munka tapasztalat külföldön is kell, és tíz emberből, jó ha kettőnek be is jön az ottani munka, amiből meg tud élni, netán még félre s rakni és nem verik át. A másik nyolc meg hazajön, egy újabb kudarc élménnyel és adóssággal, mert épp hitelt vet fel, hogy ki tudjon utazni.

Nem akartam ezzel negatív lenni, de ez a valóság. És az ott megkeresett pénz, amikor hazajössz sokat ér, de ott kint már kevésbé lehet belőle ugrálni. Tisztelet a kivételnek.

Aztán, megjegyzem, hogy nem akar, és nem is tud mindenki külföldre menni. Mint ahogy nem lehet mindenki vállakózó sem. Meglehet nézni, mennyi az eladósodott, tönkrement vállalkozás.

Persze, akinek jól mennek a dolgai, az ezeket nem érti, de sajnos egyre nagyobb az a réteg akiknek nincsen munkájuk. És ugyan lehet szidni a multikat, meg a nettó 80ezres fizetést, de a semminél az is több, és legalább munkát adnak. Ha nem lenének a multik, akkor a most ott dolgozó több tízezer ember mit dolgozna? Főleg a vidéki kis városban. És még a diákoknak is lehetőséget adnak nyaranta.

Leszögezem, nem vagyok multi párti, sem tulajdonos, csak ezek a tények.

2010. okt. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/56 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én 4 éve nem találok munkát, és nem azért, mert nem kerestem, vagy nem akarok dolgozni. Semmiféle segélyt nem kapok, mert nem vagyok "rászoruló".

Általában azért utasítanak el, mert lány vagyok, fiatal és nincs elég gyakorlatom. Pedig nincs gyerekem se, egészséges vagyok és szeretek dolgozni. A másik ok pedig, hogy kur*a sz@r helyen lakom, ahonnan eljárni dolgozni, maga a fizikai képtelenség. Szép lassan én is megkattanok, mint ahogy itt olvastam sok fiatal. És csodálkoznak, hogy a fiatalok nem vállalnak gyereket? UGYAN MIRE? Szerintem sokan örülnek, ha ketten megtudnak élni...

2010. okt. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/56 anonim ***** válasza:
100%

Jelzem én abban benne lennék, hogy többen összekaparunk valamennyi pénzt és megpróbálkozunk a külföldi munkavállalással. Csak legalább annyit kellene elintézni, hogy olyan helyre menjünk ahol legalább 1 ismerős, barát, rokon él és az első hónapban nem a maximális összeget kéri albérletért. Az is jó megoldás ha pl határ közelében laknánk többen és úgy mennénk át akár naponta dolgozni.

Én már rég nem kifogásokat keresek, próbálom megoldani ezt a tarthatatlan helyzetet, mert érzem, hogy egyedül nem megy, nincs annyi tőkém, hogy nekivágjak vakon a világnak, majd csak lesz valami alapon. Minden vágyam, hogy végre én támogassam a családomat, ők már mindent megtettek értem.

26/L

2010. okt. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/56 anonim ***** válasza:

16:48 ! Melyik irodán keresztül intéztél munkát? Mert olyan iroda szóba sem jöhet ahol elkérnek bármennyi pénzt is, mert azt nem tehetik. Én a hajopincer.hu-val próbálkoznék, de szeretnék még többet megtudni róluk.

Elnézést az off témáért, de nem tudok privátot írni Neked.

2010. okt. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/56 anonim ***** válasza:
100%
Sz*rul, és a hócipőm tele van az okoskodó emberekkel, akik szerint könnyű munkát találni. Most voltam 2 olyan helyen, ahol b*szt*k volna bejelenteni - az egyiken ki kellett volna váltanom az e.v.-it, a másikon meg a minimálbér felét akarták volna adni, de azt is csak feltételekkel. Azt kéne megállítani, h a munkaadók kihasználják az embereiket.
2010. okt. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!