Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Munkanélküliek! Ti hogyan...

Munkanélküliek! Ti hogyan viselitek ezt? Hogyan boldogultok a mindennapokban, családtagjaitok mellettetek állnak?

Figyelt kérdés

Pályakezdő vagyok, 23 éves és 4 hónapja keresek munkát. Nem nagy idő, elismerem. Eleinte még élveztem is, hogy itthon vagyok, s azt csinálok, amit akarok.

Van mit ennem, van hol aludnom, s senki nem tör pálcát a fejem fejet, mert nincs munkám. Küldözgetem az önéletrajzokat, telefonálgatok állásügyben. De kb. két hónapja iszonyatosan elkezdett zavarni, hogy nincs munkám. Egy héten legalább három nap van, mikor kiakadok ezen, s aludni se tudok emiatt. S ez nagyon idegesít.


Ti hogyan boldogultok ezzel?


2010. okt. 18. 15:16
1 2 3 4 5 6
 11/56 anonim ***** válasza:
100%

Mostanában gondolkodom azon,hogy kilépek a munkahelyemről mert már egészségileg nem bírom a stresszt és a légkört.

De a válaszokat olvasva lehet,hogy inkább maradok...

Majd ha súlyosbodnak a tünetek esetleg...vagy mit tudom én.

Szar ez a munkanélküliség!

Mikor utoljára voltam ilyen helyzetbe 2 évig nem találtam munkát...

2010. okt. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/56 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok. 28500 ft a segély. Jó, hogy adják, de SEMMIRE nem elég!!!

A múltkor 250 km-t tettem meg + vissza is ennyi, egy nyamvadt állásinterjú miatt és a jegyem 8000 ft volt! Ez iszonyú! Ha meg nem megyek akkor én vagyok a szar, mert nem akarom eléggé. Csak épp már az egészségemen spórolok ami ugye azért is gáz, mert lerobbanva ki akar felvenni majd egyszer?

2010. okt. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/56 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként meg carul bírom a munkanélküliséget. Beleőrülök, szóval biztatni sem tudlak. Ráadásul most töltöm a napokban a 26. életévemet, de még semmit nem raktam le az asztalra, mert nincs munkám.....=((((

Inkább nem is írok többet, nagyon megráz ez a dolog.

Ha látná némelyik nagyokos hogy hány helyen kerestem a munkát és mennyit költöttem erre! Én is azt mondtam pár éve, hogy aki dolgozni akar annak lesz munkája. Olyan nincs, hogy NINCS!

DE van. Saját tapasztalat. Az én adóforintom nem kell senkinek.

2010. okt. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/56 anonim ***** válasza:
100%

ezek szerint te

kérted a segélyt.kellett hozzá valami?engem a munkanélküli közvetitett és azt mondtak nem vesznek fel mert nincs meg annyi munkanapom aminek kellene.és ezért nem vesznek fel,azt mondták ha szerzek még munkanspot felvesznek.röhej

2010. okt. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/56 A kérdező kommentje:

"Ez nagy idő? Barátom, menj be egy munka ügyi központba és ott találkozhatsz a segédmunkástól a diplomásig olyan emberekkel, akiknek 1-2éve nincsen munkájuk."


Ezzel tisztában vagyok, de azért olvasd el a kérdésem megint, mert benne van ez a mondat, hogy "Nem nagy idő, elismerem."

Tehát ebből kifolyólag nem értem, miért címezted nekem a fenti mondatod.

2010. okt. 18. 15:46
 16/56 anonim ***** válasza:
100%

én már két éve szívok lent vidéken, még alkalmi melók sincsenek, hiába vagyok informatikus, nincs pénzem elköltözni.

a család nélkül már hajléktalanok lennénk, de szerintem mind nagyon nehezen bírjuk, nem véletlen gyilkoljuk az időt netes fórumokon.

2010. okt. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/56 anonim ***** válasza:
100%
Minden egyes pszichológus azt mondja, hogy ha valaki munka nélkül marad, akkor se maradjon otthon, menjen, csináljon valamit. Tegye rendbe a házát, kertjét, menjen el mozogni (futáshoz, biciklizéshez nem kell pénz), vállaljon önkéntes munkát. Így nem esik ki a ritmusól az ember, nem érzi magát eldobhatónak, és akkor se kell azt mondania, hogy a "lábát lógatta", mikor otthon volt.
2010. okt. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/56 anonim ***** válasza:
33%

Én csak azt nem értem, hogy miért KIZÁRÓLAG az alkalmazotti létet tekintik sokan egyedüli üdvözítő útnak?

Sok dologgal lehet pénzt keresni vállalkozóként, vagy online kereskedelemmel stb.

Nem akarok eszet osztani, de azt hiszem sok embernek el kellene gondolkodnia az ÖNGONDOSKODÁS fogalmán.

2010. okt. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/56 anonim ***** válasza:
100%

15:48, az ötlet ugyan jó, de azért kivitelezhetetlen, mert még egy fővárosi állásinterjú utazási költsége is csak kölcsönből megy, meg is terheli a családi kasszát eléggé.

az önerő tehát nulla, a nulla pedig akármennyivel is szorozza meg az ember, nulla marad.

egyébként volt már hogy csak úgy passióból jelentkeztem külföldre, fel is vettek volna, de nincs pénzem kimenni.

2010. okt. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/56 anonim ***** válasza:
100%

Bár azt írtam, hogy nem írok, mégis megteszem, elsősorban azért, mert kinyílt a bicska a zsebemben.

Ha olyan nagyon jól lehet keresni az online dolgokkal ahogyan írtad kedves válaszoló akkor miért nem azt csinálja mindenki? Talán, mert kalap car az egész! Miből csináljak árut amit eladhatok? Vagy reklámok olvasása és ezer vírus számítógépem rendszerére küldésével talán jobb helyzetben leszek? Akkor még neten sem fogok tudni jelentkezni sehova! És mielőtt valaki megkérdezné: a gépemet kaptam, darabokból rakta össze egy olyan ember akit nem is ismerek, de volt olyan rendes, hogy ismerős ismerőse által eljuttatta nekem. A netet meg ki lehet fizetni, 1000 ft. Olcsóbb, mint a mobil.

Más: Kedves válaszoló! Engem is elzavartak az önkormányzattól, de amint betöltöd a 25-öt már nem leszel pályakezdő és részesülhetsz a segélyben. Az már nem számít, hogy a saját szakmádban egy napot sem dolgoztál, ott a segély, éljél meg belőle. Ja és ha nem az önkormányzaton keresztül iratkozol be valamilyen képzésre akkor megvonják. Tudnék mesélni, mondom, ha gondolod írj privátot konkrét kérdésekkel és válaszolok amire csak tudok.

Megint más: Újabb kedves válaszoló! Én is mennék már külföldre, bár ott sincsen kolbászból a kerítés -pfúj..vega vagyok:P-, de ha van valami konkrétabb célod és tudod bizonyítani, hogy megbízható ember vagy akkor szívesen felveszem Veled a kapcsolatot.Az sem lényeg, hogy milyen nemű vagy csak a cél legyen ugyanaz és a jó szándék mellett az erkölcsösség is fontos.

26/L

2010. okt. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!