Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Munkanélküliek! Ti hogyan...

Munkanélküliek! Ti hogyan viselitek ezt? Hogyan boldogultok a mindennapokban, családtagjaitok mellettetek állnak?

Figyelt kérdés

Pályakezdő vagyok, 23 éves és 4 hónapja keresek munkát. Nem nagy idő, elismerem. Eleinte még élveztem is, hogy itthon vagyok, s azt csinálok, amit akarok.

Van mit ennem, van hol aludnom, s senki nem tör pálcát a fejem fejet, mert nincs munkám. Küldözgetem az önéletrajzokat, telefonálgatok állásügyben. De kb. két hónapja iszonyatosan elkezdett zavarni, hogy nincs munkám. Egy héten legalább három nap van, mikor kiakadok ezen, s aludni se tudok emiatt. S ez nagyon idegesít.


Ti hogyan boldogultok ezzel?


2010. okt. 18. 15:16
1 2 3 4 5 6
 51/56 anonim ***** válasza:
45%
En mar 5 eve vagyok munkanekuli, es nem faj! Hogy miert? Mert meg sohga nem dolgoztam a szo klasszikus ertelmeben es nem is vagyom ra.
2010. okt. 22. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/56 anonim ***** válasza:
Csak halkan megsúgom: aki vidékről megy fel pestre interjúra,azoknak kötelező megtéríteni az utazás költségét!/aki visszautasítja,hogy már pedig nem állják,azzal a céggel ne is foglalkozzatok tovább, nem korrekt.Mást is eltussolna/ Persze pestről-vidék esetében is. Hiszen egy munkanélkülinek miből telne rá? Csak szeretik az ilyet elhallgatni./eu-s ország vagyunk,máshol is megtérítik/
2010. okt. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/56 anonim ***** válasza:

Tegnapi 20:37es: a 20 éves sofő nő vagyok

teljesen igazad van,feltétel a Budapesti állandó lakcím megléte a BKV-nál.Egyébként Kistelek és Kiskunfélegyháza között lakom,tanyán.Inkább Szegedben gondolkodtam eddig,de maj próbálkozok Kkfházán is.Hátha ott nagyobb lesz a sikerem.Meg jövőre,ha a fene fenét eszik is,levizsgázok buszra.


Senki ne adja fel,a remény hal meg utoljára!!! És ha egy olyan munkád van,ami miatt tönkre mennek az idegeid,gyűlölöd,az se jó.Én is utálom,hogy már két éve ennél a cégnél dolgozom.De itt is megígérték,hogy sofőr lehetek.Aztán,amint meglett minden papírom(nem kis anyagi ráfordítással persze)hát mégse.Nem kívánom senkinek.

20/L

2010. okt. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/56 anonim ***** válasza:
És, hogy telt az 5 éved munka meg pénz nélkül?
2010. okt. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/56 anonim ***** válasza:

Erről még nem is hallottam, hogy meg kell téríteniük az útiköltséget. Én sosem mondtam, hogy vidékről megyek fel, s amit most találtam, ott is azt mondtam (s az önéletrajzomba is írtam), hogy Tartózkodási hely: Budapest (az már más kérdés, hogy a Lánchíd alatt alszom -e vagy ismerősöknél:)

Voltam fent Pesten, nem is egyszer, s azért ezek olyan 6-8 ezres tételek. Apukám mondta is, hogy ennyi pénzt kidobni. De megértettem vele, hogy ezt úgy kell felfogni, mint egy befektetés. Ha nem fekteted be, ha nem mész fel az interjúra, akkor még annyi esélyed sem lenne.


Illetve azt tudnám még javasolni, hogy próbálj meg valamilyen használható Okj-s tanfolyamot (tudom, hogy ezeket fizetni kell, de a munkanélkülin keresztül is lehet, vagy újpálya program stb.)


Ez tényleg elgondolkodtató, hogy mi viszi rá az embert, hogy ne legyen életcélja, ne akarjon dolgozni. Miből él? Eltartja valaki? Ez neki nem kellemetlen? Mert nekem van spórolt pénzem, az ilyen munkanélkülis időszakokban ezt éltem fel (nem teljesen hála Istennek), s bár a szüleim toleránsak, s segítenek, sokszor ők nyugtattak, hogy legyek türelmesebb, senkinek sem egyszerű állást találni, mégis élősködőnek éreztem magam.

2010. okt. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/56 anonim ***** válasza:

"Sok dologgal lehet pénzt keresni vállalkozóként, vagy online kereskedelemmel stb."

Jaj, dehogy is! Vállalkozóként? Max. feketén. (csak mert én is úgy csinálom). De akinek egy vasa sincs, hogy kezdjen be egy vállalkozásba? Hogy fizesse maga után a járulékokat, TB-t, stb, ha eltelnek akár hónapok és nincs bevétel? Vagy legalábbis nem elegendő.

Online?

Csak arra jó, hogy ide meg oda befizess, 500-8000 Ft-kat ilyen meg olyan címszóval.

Munkaügyi. Egy nagy kalap sza...

Én is regisztráltattam magam. Nem kaptam egy fillért sem ezért meg azért.

Nincs gyerekem, elmúltam 25, nem vagyok még 50 így még képzésben sem részesülhetek.

Ja, nő vagyok.

Millió helyről még csak nem is válaszonak. Gondolom mert nem óvónéni állást pályáztam meg. Na és? Ha jól tudok vezetni, megvan minden kategóriám, értek minden műszaki cucchoz, beszélek idegen nyelveket, egytemet végeztem.

Ó.

Túlképzett vagyok egy takarításhoz, egy soförködéshez, egy szórólapozáshoz.

Mivel én nem tudok kihez rohanni, nem tudok másnál lakni, az albérlet pénzbe kerül, így TÉNYLEG vállalkozom, igaz ne adózok utána, de legalább megélek belőle és nem hallgatom a sok köcs.... ugatását, hogy nem "nőies" munkát végzek.

2012. jún. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!