Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most akkor rossz ember vagyok?...

Most akkor rossz ember vagyok? Bőv. Lent.25F

Figyelt kérdés

A párom gyereket akar,mert rossz állapotban van a méhe,és lehet hogy hamarosan már nem lehet neki..

De én nem vagyok még felkészülve rá.és nem vagyok hajlandó belemenni..

Sok betegségből kilábalt már,én ugy vagyok vele,h ebből is ki fog...Nem lesz rossz vége szerintem...

Még élni akarok,bulizni,stb..

Nagyon szeretem,de gyerek nem kell csak pár év múlva...


2010. nov. 26. 10:00
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/78 A kérdező kommentje:
Amugy légyszi mindenki a véleményét irja,nem baj ha rossz is.
2010. nov. 26. 10:02
 2/78 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nincs rossz véleményem rólad, normális, hogy 25 évesen nem akarsz gyereket.Viszont akkor hagyd, hogy boldog legyen valaki mással, aki nem veszi ilyen félvállról a problémáját.Mondd meg neki, hogy te még erre nem állsz készen, ne kösd oda magadhoz, mert ahhoz nincs jogod.
2010. nov. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/78 anonim ***** válasza:
100%

"Sok betegségből kilábalt már,én ugy vagyok vele,h ebből is ki fog...Nem lesz rossz vége szerintem..."


Ez a mondat mondjuk elég elgondolkoztató....nekem úgy tűnik, mintha te nem vennéd ezt komolyan.

2010. nov. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/78 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Először is végig kellene gondolnod, hogy mennyire ettől a nőtől akarsz-e majd gyereket később. Ha tényleg őt szereted és tőle akarsz családot, akkor valószínűleg előbb-utóbb kompromisszumot kell kötni.

Meg kell érteni, hogy vannak olyan "betegségek" amikből nem lehet csak "úgy" kilábalni. Nekem is volt egy ismerősöm, akinek azért kellett összehozni a babát (és már lombikkal), mert félő volt, hogy kipakolják a méhét. És csak 21 éves volt.

És ha később már nem lehet gyereketek, mert mégis rossz vége lesz?

Ezt nektek kell megbeszélni.


Igazán nem tartalak rossz embernek, hiszen kettőtök döntése kell hogy legyen a gyerek. DE az ő szempontjait és tényeit is fegyelembe kell venni.


Remélem minden rendben lesz.

2010. nov. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/78 anonim ***** válasza:
100%

Mi baja a párodnak?

Mióta vagytok együtt?

2010. nov. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/78 anonim ***** válasza:
100%

ez nehéz kérdés, és valószínű az összes nő le fog támadni hogy rossz vagy... de én azt vallom hogy gyereket csak akkor szabad vállalni ha arra mindkét fél teljesen felkészült. sajnos elég sok olyat látok magam körül, hogy családok esnek szét, életek mennek tönkre mert hamar vállaltak gyereket a párok. Persze nálatok annyival másabb a helyzet hogy a párod fél hogy nem lehet majd babája, őt is megértem, de téged is.

Próbálj beszélni vele erről, de normális hangnemben. Az hogy te bízol benne hogy felépül nem jelent semmit, és ez nem is egy indok sajnos, ezzel nem érvelhetsz nyertesen. csak mondd el neki hogy egyelőre nem érzed magad erre felkészültnek, és nem szeretnéd ha rosszul alakulna a dolog és nem tudnál teljes mértékben mindent megadni a babának, ezért még szeretnél várni.

Én nem mondom hogy rossz vagy mert abszolut megértelek, talán azért mert nagyon hetykás vagyok erre. egyszer volt egy parám hogy terhes lettem pedig mindig felelősségteljesen védekeztünk a párommal, és nagyon megijedtem tőle, ő közölte hogy a gyereket megtartjuk, én pedig, bár az abortusz gondolatától is hányingerem van úgy éreztem hogy talán mégis mindnekinek az lenne a legjobb, hiszen a babámnak nem tudtam volna teljes életet adni. végülis hálistennek nem lett belőle semmi...

próbáld megérvelni, elhitetni vele hogy jobb ha vártok még de szerintem se ugorj bele ha nem érzed magad felkészültnek. nem csak a kapcsolatotokat tenné tönkre, de a gyermeketek életét is.

jobbulást a barátnődnek, remélem jól alakulnak a dolgaitok, és ha nem lehet saját baba fogadjatok örökbe az nagyon szép dolog :)

2010. nov. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/78 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tartalak rossz embernek.

Akkor lennél az, ha rábólintanál majd 1-2 év múlva lelépnél, mert neked még élned kell.

Így fair vagy, elmondtad mi a véleményed.


Persze a párodat is megértem, mert lehet, hogy később csak nagy fájdalmak, kezelések és küzdés árán lehet gyereke.


Abba gondolj bele, hogy mi lesz akkor ha pár év múlva már tényleg nem lehet gyereketek? Akkor is vele maradsz?


Vagy akkor az lesz hogy neked gyerek kell és elhagyod?

2010. nov. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/78 anonim ***** válasza:
100%
Nem gondolom, hogy rossz ember vagy. Szerintem az csak a gyereknek lenne a legrosszabb ha úgy jönne, hogy egyikőtök nem szerette volna. És végülis nem azt mondta, hogy soha nem akarsz, azt te érzed mikor vagy felkészülve rá. Viszont nőként megértem mit érezhet a párod. Sajnálom, remélem igazad lesz és meggyógyul. Én mint nő nem szülnék úgy gyereket, hogy tudom, hogy a párom nem szeretné, vagy még várna.
2010. nov. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/78 anonim ***** válasza:
30%

nah szép. Mindketten itt kérdegettek:))

Már akkoris az volt a válszom ami most lesz. Nem vagy rossz ember, de felelőtlen és valószínüleg nem szereted igazán, és nem vele akarod leélni az életed. Ha úgy lenne, téged is megrémítene a gondolat, hogy lehet soha sem lesz gyereketek. Ha számodra a bulizás fontosabb, mint hogy valaha apa legyél, a szeretett nő meg anya, akkor elég furcsa mentalitásod van.

Még nem élted ki magad? 25 éves vagy könyörgöm, nem 17!

25 évesen elég gáz, hogy fontosabb a bulizás, mint ez. Nem értelek. 23 éves vagyok, már legalább 3 éve kinőttem a bulizásból.

Ja és az, hogy születik egy gyereked, nem azt jelenti, hogy áshatod el magad. Néha akkor is elmehetsz a haverokkal, ha van gyereked. Vagy egyszer egy héten vigyáz rá a nagymama és elmentek együtt. Mi a gond ezzel?

2010. nov. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/78 A kérdező kommentje:

A párom 21 éves,daganata volt,amit időben kivettek,de később a szövettanból kiderült hogy rosszindulatú volt..

Az orvosok azt mondták hogy mihamarabb szüljön,mert kipakolás lesz a vége..

2 éve vagyunk együtt,ez a betegsége még előttem volt.És eddig nem volt semmi baja..

Szerintem tul van reagálva ez az egész dolog.

2010. nov. 26. 10:14
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!