Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mégis mit képzelnek magukról...

Mégis mit képzelnek magukról a kisgyerekes anyukák legtöbbje, övék tán a világ?

Figyelt kérdés

Nem ez volt az első ilyen eset,szinte mindig ez van akárhova megyek.

A baba kocsit tologató anyukák ha összetalálkoznak megállnak a járda közepén beszélgetni. Már nagyon utálom,h ilyenkor nem képesek inkább arrébb menni,hisz a járda mindenkié és mások ott közlekedni akarnak,nem pedig keresztül kasul a füvön,vagy épp lelépni az úttestre a járdáról h ki lehessen kerülni őket.


Biztos vannak kivételek akik nem ilyenek,de a legtöbb sajnos igen. Mintha azt hinnék ők mindent megtehetnek mert gyerekük van vagy nem tudom.


2011. máj. 15. 19:03
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/121 anonim ***** válasza:
40%

én azt utálom, mikor a gyerek bömböl a boltban -.-

a babakocsis szitu a városomban annyira nem jellemző, viszont csütörtökön van piac, és a mamókák direkt mindig 3negyed hét, és negyed nyolc előtt tuszakodnak fel a diákokkal teli buszra :@...holott elég sűrűn van előtte is, utána is...ráadásul 1000-rel megy a tolakodás, a lökdösődés.

egyébként ha megnéztek egy régi fajta, és 1 újfajta babakocsit, az újfajták kb. 2x akkorák, mint a régiek...persze, m így drágábbal el lehet adni, van rekesz pelenkának, cumisüvegnek, kistáskának, esernyőnyek stbstb, világkörüli útra is lehetne menni vele...és az anyukák lépten-nyomon panaszkodnak, h nem tudják leadni a fölös kilókat szülés után...hát cipeljék a babát kendőben, kenguruban, máris lefogynak, mi meg elférünk a járdán!

2011. máj. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/121 anonim ***** válasza:
26%

Hát igen, mi határjáráson voltunk jó nagy zajt csaptunk, kereplők, dobok stb. De ezt nem mi találtuk ki, múzeumi szervezés volt, tehát rendes program. erre jön egy anya :

-nem lehetne abbahagyni, alszik!!!

mi meg:

-nem

és mentünk tovább. sszegény babát sajnálom de azt a ribanc anyját nem!!!

2011. máj. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/121 anonim ***** válasza:
89%

Nekem is kisgyerekem van (igaz, már nem babakocsis), de utálom én is, ha mások ezt csinálják. Mondjuk ezt nem csak babakocsival szokták bejátszani, rengetegszer tapasztalom, hogy az emberek ha összetalálkoznak egy szűk járdán, megállnak beszélgetni, és fel sem tűnik nekik, hogy másoknak útban vannak. Érdekes különben, hogy ezt eddigi megfigyeléseim szerint főleg nők szokták csinálni (amúgy én is az vagyok).

Szerintem egyszerűen szólj nekik (lehetőleg udvariasan, de azért úgy, hogy vegyék a lapot), hogy menjenek arrébb, amint látod, maguktól úgysem veszik észre.

De mégegyszer mondom, én ezt nem csak babakocsit tologató anyukáknál tapasztalom, hanem nagy általánosságban másoknál is.

2011. máj. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/121 anonim ***** válasza:
39%
Az a taps amúgy állati lehetett, megnéztem volna :DDD
2011. máj. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/121 anonim ***** válasza:
98%

Ez pusztán intelligencia kérdése.

Párom mesélte tegnap, hogy három ember az út kellős közepén beszélgetett.

Hülyék mindenhol vannak, nem kell hozzá se babakocsi, se gyerek.

2011. máj. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/121 anonim ***** válasza:
86%

A nagyarcú anyukákkal nem értek egyet - de azért az itt felszólalók legtöbbje is rendkívül udvariatlan és tiszteletlen.

Majd meglátjátok ti is....

Én nem harcolok a 4 éves kislányomnak helyért a buszon - mert tud állni is (vagy max. tartom). De az, h 3-4 pasi végignézi szemrebbenés nélkül, h majdnem vissza"esek" a babakocsival a busz lépcsőjéről (mert _régi_ babakocsim van (az újak kb. 6-8 kilósak), ami kb. 15-20kiló plusz a gyerek egy tizes), mert a pötsfej buszsofőr 30 centire áll meg a járdáról....

Na, persze van ez így, nem csodálkozom, ez Budapest - és alapvetően úgy kell berendezkedni - cipelésnél, mindennél, hogy magad uram, ha szolgád nincsen.


Tudom, hogy sok gimis, főiskolás fáradt - én is átéltem. Épp ezért nem nézegetek jelentőségteljesen, az totál baromság.


De volt, h 8-9 hónapos terhesen senkinek sem jutott eszébe átadni a helyet ( bár az pont lesz@rom). És itt nem az anyukák elfáradásáról van szó. Hanem, h ha elesik - mert úgy vezet az idióta sofőr, mintha rallyversenyen lenne - nagy baja (is) lehet a babának.


Konklúzió: senkinek ne legyen nagy arca, és viselkedjen mindenki. Ennyi.

2011. máj. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/121 anonim ***** válasza:
92%

Tényleg vannak akik elzárják az utat. Ilyenkor nem örülök, hogy kisbabás anyuka vagyok, mert az ilyenek miatt néznek rám szúrós szemmel, pedig semmit nem csináltam. Én mindig mindenkire tekintettel vagyok.

Pl. általában kenguruban hordozom a lányomat, mert nem bírom el a babakocsit, nehéz közlekedni vele. És egyik ilyen alkalommal egy idös néni akarta átadni a helyet, de én mondtam neki, hogy maradjon csak, mert csak 2 megállót megyünk. Általában nem szoktam elfogadni a helyet, mert tudok állni és bírom a strapát.

De!

Amit szemétségnek tartok, hogy egyszer kényszerültem arra, hogy egyedül vigyem babakocsival, 2 buszra is fel kellett szállnom. Mint említettem, nem bírom el a babakocsit, 40 kilo vagyok vasággyal. És egy darab ember nem jött oda, hogy segítsen fel és lerakni, inkább végignézték ahogy vért izzadok, hogy pár cm-t felemeljem a földröl. Aztán még a soför is beszólt, hogy szóljak mikor végre elindulhatunk. Olyan szinten felidegesítettem magam...de nem szóltam inkább semmit, kultúrált vagyok, de ezt alaposan megjegyeztem magamnak. Azóta nem közlekedek babakocsival egyedül.

Szóval ez oda-vissza igaz ám!

2011. máj. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/121 anonim ***** válasza:
68%
Utolsó miért nem kértél meg valakit? Én mindig szólok ha valami nem okés.
2011. máj. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/121 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy vagyok vele, hogy ha nekem telik semmibe udvariasnak lenni, akkor miért ne legyek az? Felsegítem a babakocsist a buszra, arébb állok, átadom a helyemet, közértnél kinyitom az ajtót a babakocsinak, stb... De ha fáradt vagyok, mert én is lehetek az, vagy fáj a hátam (nyaki gerincszűkületem van), akkor leülök és ennyi. Nem kell magunkat felhúzni egy olyan ember miatt, akit többet az életben nem látsz...nem éri meg, többet árt, mint használ.;)
2011. máj. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/121 anonim ***** válasza:
93%

Valamennyire egyet ertek, valamennyire nem, mert ez valoban bosszanto dolog, hisz szandekos is, de nemcsak a kismamak csinaljak, hanem ez az emberi termeszetben van benne es persze a babakocsi meg tobb helyet foglal el. Vannak emberek, hogy csak megallnak a jarda kozepen, de toluk meg valahogy elfersz es ezert nem veszed eszre, hogy ugyanazt csinaljak. Nekem a kedvencem, amikor 2 ismeros vezeto kocsival csinalja ezt, mogottuk meg jo par kocsi felgyulik, de oket nem erdekli. Ha rajuk dudalsz, meg nekik all feljebb, mikor az mar balesetveszelyes. Szoval mindenre van pelda. Az emberi bunkosag hatartalan.


Nekem is van kisgyerekem, mindig probaltam ugy kozlekedni, hogy ebbol senkinek se szarmazzon hatranya, soha senki nem is szolt rosszat, szoval gondolom, hogy nem volt ilyen gond. Ha valakinek fennakadast okozok egy pillanatra pl. a boltban a gyerek miatt, mert o elallja az utjat, akkor egybol elnezest kerek, nem szokott ebbol problema lenni, sot. Igazabol hozzaallas kerdese, mert ha valaki bunkon all hozza, akkor a masik fel is bunko lesz.


Sajnos en idoseknel is latom meg a kismamaknal is, hogy egy reszuk elvarja, privilegiumuknak tartja, hogy a tomegkozlekedesen ok uljenek. Amikor meg nem eppen idos, 60 eves bacsi elkezd a buszon kurjongatni, hogy "hova a p.csaba cipelik ezeket a nagy taskakat?", akkor bizony az o tekintelye a szememben teljesen elvesz. Pl. voltam kolis, 2 hetente jartam haza ugye nagy taskaval es ez rendszeres problema volt...vagy emlithetnenk a boltba elore engedest, amit egyesek elvarnak.


Szoval szerintem fontos, hogy az ember a szandekossagot szet tudja valasztani a nem szandekos, elettel jaro kellemetlensegektol. Az, hogy valaki elhuzza a babakocsit, hogy mas is elferjen, megoldhato. Az, hogy valaki pl. ne nagy taskaval jarjon, ha egyszer muszaj neki, az nem. Vagy ha a gyerek egyszeruen hisztis valahol es az anya mindent megtesz, de nem megy, hat arrol sem tehet a szulo, mert ilyen elofordul pici gyereknel. Szoval en probalom megvizsgalni a helyzetet, a szandekossagot, mert ha egyszer valamit nem lehet kikerulni, akkor arrol az a szemely nem tehet es ha beszolsz neki, senkinek nem lesz jobb, csak mindenki elmebetegnek fog nezni. Pl. az itt r.bancozo beiro sem tudja, hogy mirol beszel. En is utalom, mikor a gyerekemet felebresztik, mert utana nagyon ingerult. Te nem lennel ideges, ha felebresztenenek? Na, mindegy, ezt majd akkor erted meg, ha lesz gyereked, ha meg ferfi vagy, akkor lehet, hogy semmikor.

2011. máj. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!