Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért adnak ennyire idióta...

Miért adnak ennyire idióta nevet a gyereküknek egyesek?

Figyelt kérdés

Vezetéknév: Keresztnév:

Sánta Őzike

Vári Zápor

Minden Áron


Miért nem lehet értelmes nevet adni annak a szerencsétlen gyereknek? Esetleg tudnátok is mondani ilyen neveket?


2012. febr. 1. 12:30
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/71 anonim ***** válasza:
100%

13:00 a Bimbó Harri az király... olyan, mint valami Rejtő regényből egy bűnöző matróz neve, mondjuk :)


Szerintem ha Csibi Csaba összejön Bunda vandával, az nagyon vicces :)

2012. febr. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/71 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyik ismerosom Szep Angyalka. Ugy 5 eves korig aranyos, 50 felett mar nem annyira. Aztan volt osztalytarsaim Cserepes Virag es Mezei Virag voltak, raadasul legjobb baratnok lettek. Nem tudom a szulok miert talaljak ezeket viccesnek, illetve tenyleg vicces, ha mas neverol van szo, de hulyet kapnek, ha engem hivnanak igy. Ja, meg volt egy Cinciri nevu ismerosom is, mondjuk ez vezeteknev, de az affektalo stilusahoz, olyan vicces volt. :)
2012. febr. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/71 anonim ***** válasza:
100%
Beverneky Kemény Farkas, ezen leestem a székről! :DD
2012. febr. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/71 anonim ***** válasza:
97%

Azért adnak ilyen nevet a gyerekeknek, mert ők maguk végtelenül középszerűek, közönségesek, és azt szeretnék, ha legalább a gyermekük kitűnne a tömegből - a nevük által.


Csak abba nem gondolnak bele, hogy ezzel a gyerek életét keserítik meg, nem kicsit.

2012. febr. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/71 anonim ***** válasza:
100%

Valahol német nyelvterületen állítólag egyszer keresztnévként anyakönyvezték ezt: Schwartzgramofon.


Valószínűleg a szülők mániája is közrejátszik, például Németországban a 30-as években rengeteg Adolf született, vagy a 60-as évek körül az USA-ban sok volt az Elvis.

2012. febr. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/71 anonim ***** válasza:
63%

:-D



Hááááááááááá!!!


13! Nagyon jó! Még!

2012. febr. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/71 anonim ***** válasza:
100%
A mi egyetemünkön minden egy procedúra. A vizsgára is név szerint vagyunk szólíta, jegybeiratáskor is, stb. Általában jól haladnak ezek a rutinok, ám amikor Hugy Pálma Almához érünk, kitör a röhögés...
2012. febr. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/71 anonim ***** válasza:
74%

A Zápor nevet magyar ember nem adhatja a gyerekének. Cigány igen, mert rájuk nem a magyar névadási törvények vonatkoznak. A cigányság névadási szokásairól meg inkább ne is beszéljünk.... Szóval náluk fordulnak elő ilyen képtelen nevek, mint a Zápor, Tarzan, Kisherceg....

A magyarosított nevek tényleg szörnyűek. Gondolok itt egy Dzsesszikára vagy Dzsindzsörre. Viszont pl. az orosz Katja is magyarosítva anyakönyveztethető, Kátyaként. Az annyira nem szörnyű, nekem kimondottan tetszik.

A vezetéknevéről az ember általában nem tehet, ha nagyon borzalmas, megváltoztathatja.

Az meg, hogy valakit kiröhögnek a neve miatt, az ember értelmi szintjét minősíti. Találkoztam már pár furcsa nevű emberrel, de eszembe nem jutott, hogy HAHAHAHHAHAHA, de hülye neved van Vad Virág, HAHHAHHAHHHHA. Mert értelmes embernek tartom magam.

Attól, hogy valaki nem Szilviának, Gyöngyinek, Mónikának akarja elnevezni a gyerekét, még nem azt jelenti, hogy ki akar tűnni a tömegből és 'kihanemén'. Egyszerűen az tetszik neki és a párjának, illik a vezetéknévhez, esetleg olvasta valahol, látta tv-ben(nem Eszmeralda), és megtetszett neki. Osztálytársam úgy kapta a Georgina nevet, -ami akkoriban elég ritkának számított, előtte én nem is hallottam ilyet-, hogy az anyja nézett valami szépségversenyt talán és ott volt egy Georgina és megtetszett neki és bumm ez lett a gyerek neve.

Az Őzike, Eperke, Angyalka tényleg furcsán hangzik felnőttkorban. De nekem ugyanúgy furcsa egy felnőtt Fanni, Panni, Panka is. Ezek is mind-mind kisgyereknek aranyosak, de egy felnőttnél eléggé komolytalan nevek. Ezzel ellentétben például egy Eufrozina vagy Eugénia kisgyereknek és felnőttnek is teljesen megfelel, pedig ritka nevek és valószínűleg a többség hülye és különleges névnek is tartja őket, amit csak azért kaptak a gyerekek, hogy a szüleik megmutassák, mi vagyunk valakik.

Minden neves kérdésnél megjelenik valami überbrutál okos ember, aki közli, hogy nem az a fontos, hogy a szülőknek tetszen a név, hanem, hogy a gyereknek. Ó igen... akkor miért nem választ mindenki saját magának nevet valamikor? Remélem ez mindenki számára világos, hogy nagyon butaság. Senkit nem kérdeznek meg a szülei, hogy jó lesz-e neked ez a név kislányom/kisfiam. Nekik ez tetszik és kész. Aztán vagy tetszik a gyereknek vagy nem. Ha tetszik, hordja, ha nem tetszik, megváltoztatja. Esetleg a különleges név mellé adnak egy általánost, hogy ha a gyereket annyi támadás éri a neve miatt, legyen egy "B" terve is.

2012. febr. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/71 anonim ***** válasza:
95%

nekem a dr. Boncz Zoltán a kedvencem


Futaki Bátor

Bornemissza Ivó

Bárány Farkas

Punczi Orália

2012. febr. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/71 anonim ***** válasza:
92%
van egy hírem, 28-as, a cigányokea is ugyan azok a névadási szabályok vonatkoznak, mint a nem cigányokra, mert a szabályok nem etnikumokra, hanem állampolgárságra vannak bontva, tehát ha egy cigány magyar állampolgárnak születik, akkor ugyan azok a szabályok érvényesek rá!
2012. febr. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!