Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért adnak ennyire idióta...

Miért adnak ennyire idióta nevet a gyereküknek egyesek?

Figyelt kérdés

Vezetéknév: Keresztnév:

Sánta Őzike

Vári Zápor

Minden Áron


Miért nem lehet értelmes nevet adni annak a szerencsétlen gyereknek? Esetleg tudnátok is mondani ilyen neveket?


2012. febr. 1. 12:30
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/71 anonim ***** válasza:
87%

Mi most várjuk a 3. babánkat és már van 2 lányunk.

Anyám kérdezi, hogy van e már lánynevünk, mert ha fiú apa nevét kapja (Attila).

Mondom neki, hogy neked úgysem tetszik.

-Angéla

-Hát tényleg elég b*zi név! Miért nem Mira (?) vagy mittomén' milyen idiótaságokat sorolt fel. Majd vertem egy hátast!

2012. febr. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/71 anonim ***** válasza:
100%

Mert

1) nem mondja ki a szülő a vezetéknevet a keresztnévvel együtt

2) azt hiszi, ettől lesz különleges a gyereke vagy emiatt azt fogják gondolni, hogy ő milyen frappáns

3) a gyereket csak gyerekként képzeli el, nem gondol bele, hogy egy Kis Virág stb. milyen lesz, ha felnőtt mutatkozik be vele


Egyébként az én kedvencem a Hullán Lehel, akiből patológus lett... de ismerek olyan Kádárt, aki a fiát Jánosnak, a lányát meg Katának nevezte, csak úgy, poénból. Meg hát én is hallottam már Végh Béláról (meg hát az Első Emelet-es Kiki neve meg Patkó Béla, az se jobb :D). A kedvencem azok közül a nevek közül, amik valószínűleg nem léteznek: Mag Ányos Farkas :D.

2012. febr. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/71 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok... még egyről hallottam... ismerősék majdnem Gél Zórának nevezték el a lányukat. Na ezt most szépen kérem, mki mondja ki gyorsan, aztán derüljön egy jót :).
2012. febr. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/71 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok megint Gál Zóra... nem gél :D.
2012. febr. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/71 anonim ***** válasza:
100%
Egyik ismerősöm megházasodott és Fehér-Boros Ágnes lett :D
2012. febr. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/71 anonim ***** válasza:
96%

A 28. vagyok. Első állításom igazolására itt egy levél, amelyet a Magyar Tudományos Akadémia ügyintézőjétől kaptam pár hónapja, amikor is írtam neki, hogy egyesek nagyon erősködnek itt, hogy van Tarzan meg Kisherceg és ezekhez hasonló nevű ismerősük. A levél szó szerint idézett, a nevemet csillagoztam csak ki belőle.


Tisztelt X Y!


Az MTA Nyelvtudományi Intézete soha nem minősítette az alábbi neveket bejegyezhetőnek. Attól függetlenül, ha valaki nem magyar állampolgár, illetve valamelyik nemzeti kisebbséghez tartozik, viselheti bármelyiket, mivel rájuk nem a magyar névadás szabályai vonatkoznak.

A magyar névadás szabályai szerint egyik nevet se lehet bejegyezni, ezért nem találta meg őket az Intézet honlapján szereplő nevek között.

Üdvözlettel:


Dr. Raátz Judit

tudományos munkatárs


Tehát gondolom a cigányok nemzeti kisebbséghez tartoznak.

2012. febr. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/71 anonim ***** válasza:
100%

Ügyfelekkel dolgoztam, férfiakat jellemzően pl Kovács úrnak szólítottam (Kovács helyére tetszőleges vezetéknév..)

Egyik nap egy Öreg vezetéknevű ügyfelem lett.

Telefonál, felveszem:

-Üdvözlöm Öreg úr....öööö....mint hölgy, felajánlhatom Önnek a tegeződést...?

2012. febr. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/71 anonim ***** válasza:
100%

Én ismerek Erdélyi Vitézt,Réti Virágot,Macsek Lajost,Pics Alajosról hallottam,de sztem az nem igaz.


Ja,Hangya Márió is van az oviban!

2012. febr. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/71 anonim ***** válasza:
91%
Én Mezei Virágot ismerek, a többieknek csak a családneve érdekes.
2012. febr. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/71 anonim ***** válasza:
100%

Évekkel ezelőtt apám egy nap elénk állt.(3 lánya van)

-Lányok! Ma eljön az egyik kollégám meccset nézni.Viselkedjetek rendesen,és Andi! Te még véletlenül se tegyél se megjegyzést,és ne röhögj..Rendben??

Megígértük,hogy angyalok leszünk.

Jött is a kolléga.Majdnem 2 méter magas szakállas férfi.

Mély öblös hangján bemutatkozik.

-Sziasztok! A nevem Kiss Manó.

Hát én lány rétemre fetrengtem a röhögéstől..

Apám,meg mentegetőzik,és mondogatta,hogy " Mondtam,hogy nyeríts!!!"

De szerencsénkre Manó tök jó fej ember volt..A kishúgom is nevetett,és 3 évesen folyamatosan mondta neki,hogy

"Te nem is vagy Manó..azok olyan kicsik mint én!"(apám már kínlódva vigyorgott) Erre Manó azt a mesét adta be a húgomnak,hogy ó bizony Manó,csak most nagy oldalát mutatja,mert erre is képes..Egy élmény volt a pasas..

A húgom évekig elhitte,hogy léteznek manók,és ő ismer is egyet aki ha akar óriás is tud lenni..

2012. febr. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!