Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért adnak ennyire idióta...

Miért adnak ennyire idióta nevet a gyereküknek egyesek?

Figyelt kérdés

Vezetéknév: Keresztnév:

Sánta Őzike

Vári Zápor

Minden Áron


Miért nem lehet értelmes nevet adni annak a szerencsétlen gyereknek? Esetleg tudnátok is mondani ilyen neveket?


2012. febr. 1. 12:30
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/71 anonim ***** válasza:
100%
Mielőtt eljöttem volna szülni, elég jó beosztásban dolgoztam, sokat tárgyaltam javarészt férfiakkal. Az egyik ilyen megbeszélésen bemutatkozott egy férfi: Nemoda Buda, és névjegykártyát cseréltünk. Rá kellett pillantanom a kártyára, mert nem akartam elhinni, hogy jól értettem a nevét, de valóban így hívták szegényt. Alig tudtam megállni, hogy ne látszódjon semmi érzelem az arcomon, ráadásul abszolút nem tudtam figyelni arra, hogy mit mond, mert végig a nevén morfondíroztam és sajnáltam szegényt:(
2012. febr. 10. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/71 anonim ***** válasza:
100%

28., ill. 36. :)

Szerintem ez csak akkor vonatkozik a nemzeti kisebbségekre, ha anyanyelvi eredetű a név. De majd megkérdezem Raátz Juditot, lesz nála órám köv. félévben. :)

2012. febr. 10. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/71 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kell ezen fennakadni, hogy furcsa neveket választanak a szülők. Mire felnőnek ezek a gyerekek, a többségüknek ilyen nevük lesz. Az én Flórám, vagy ismerősöm Lászlója lesz majd furcsa, a sok Eperke, Dzsennifer, Míra, Őzike, Ramszesz között. Ez csak nekünk furcsa.
2012. febr. 11. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/71 anonim ***** válasza:
100%

Anyuék volt csoporttársa Raf Rafael

Évfolyamtársam: Nyári Napsugár (Suginak, meg Napsuginak kellett becézni)

Nyári Hajnalka (nem olyan extrém, de nekem így egyben fura)

Ovis csoporttársak: Vad Alma, Farkas Alma

Általánosban volt Manó nevű osztálytársam, meg Dzsenifer

Szintén általánosban járt alattunk egy kislány Karika Marika

Végh Bélát is ismerek

Nagypapám volt katonatársa (jött hozzánk látogatóba amikor kicsi voltam, nekem is előre szóltak, hogy ne röhögjek) Olajos Alajos

Aki a vezetékneve miatt vicces, egyik ismerősünk egy jól megtermett 2m-es üzletkötő Hangya a vezetékneve. Együtt síeltünk, folyton csörgött a telefonja "Hangya vagyok" dörmögte a telefonba. Szegényen mindig nevettünk.


Amúgy pont a héten beszélgettünk a párommal nevekről. Sorolta, hogy neki milyen lány nevek tetszenek. Kb. a felét kiszelektáltam, mondván, hogy persze így aranyos, de az a gyerek fel is fog nőni egyszer, képzeld el ahogy bemutatkozik majd 30 fölött úgy, hogy "Jó napot kívánok X Eperke vagyok".

Szerintem sokan nem gondolnak bele, hogy az a gyerek egyszer fel is fog nőni és egy 30as nőnek/férfinak már annyira nem vicces egy ilyen név. Vagy nem váltja be a hozzá fűzött reményeket és nem cuki vékony egérkehangú tündérke lesz hanem egy drabális, morcos valaki akinek elég hülyén állna pl. a Napsugárka és társaik.

2012. febr. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/71 anonim ***** válasza:
100%

Nagymamám neve: Major Anna (olvasd egybe). :)

És ismertem egy lányt, akit úgy hívtak Skoda Mercédesz. :)))

2012. febr. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/71 anonim ***** válasza:
100%

Én Bánsági Napsugár Enikőt ismerek. Szerintem nem gáz, mert kicsinek aranyos, ha felnő, akkor meg komoly, és nőies, nem mellesleg nagyon pozitív hangzású név, ha meg nem tetszik neki, majd használja az Enikőt.


Viszont az oviban van egy Szellő Villő. Na az gáz.

2012. febr. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/71 anonim ***** válasza:
45%

Gratulálok annak, aki egy sikeres, sok mindent letett embert kiröhög a neve miatt.

Az én fül-orr-gégész orvosom Dr. Szundi Béla. Okos, elismert, szakmájában a legjobb szinte. Soha nem jutott eszembe kiröhögni. Ha valaki kiröhög valakit a neve miatt, legyen az akár kereszt-vagy vezetéknév, a saját szegénységi bizonyítványát állítja ki vele.

2012. febr. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/71 anonim ***** válasza:
100%

Mikorka Kálmán


xd

2012. febr. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/71 anonim ***** válasza:
100%

Miért én ismerek olyat, hogy:

Kiss Virág

Cserép Virág

2012. febr. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/71 anonim ***** válasza:
100%
Nekem Csirke vezetéknevű ismerősöm van. Először mindig vigyorogtam rajta, most már immunis lettem a nevére. :D
2012. febr. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!