Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A feleségem bevallotta, hogy...

A feleségem bevallotta, hogy négy éve, mikor még jegyben jártunk, megcsalt. Átmeneteileg elköltöztem otthonról, és most nem tudom, mi lesz. Mit tennétek, ha ez veletek történne?

Figyelt kérdés
2012. nov. 11. 19:52
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/163 anonim ***** válasza:
64%

Hát nem irigylem a párodat...

Nyilván a legnagyobb bűnt párkapcsolat témában értettem.

De ma is tanultam vmit. Össze-vissza kefélhetünk, ha megkívánunk egy másik embert, a lényeg, hogy azért előtte-utána legyünk a párunk mellett jóban rosszban. Közben azért egy megnyugtató félrekúrás belefér. Üdv modern világ.

25 éves vagyok amúgy.

2012. nov. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/163 anonim ***** válasza:
83%

Én azt gondolom, hogy ha egyébként egy boldog kapcsolat, akkor felesleges felrúgni. Nem azt mondom, hogy szép, sőt, elítélem az ilyet, nekem is a férjem volt az első, és sohasem vonzott más. Viszont ha ő ilyet tenne velem, 5,5 éve vagyunk együtt egyébként, rengeteg beszélgetés és veszekedés után LEHET, hogy megbocsájtanám. Miért? mert nem gondolom, hogy azt az embert, akivel boldog lehetek életem végéig eldobnám egy botlás miatt. biztos, hogy emlegetném még, ahogy ismerem magam. Viszont, ha hazudna, tehát teszem azt, viszonyt folytatott volna, abban a pillanatban repülne.

Én a helyedben azért egy komolyabb személyes beszélgetésnek még megadnám a lehetőséget, mielőtt végleg elválnak újtjaink.

2012. nov. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/163 anonim ***** válasza:
36%

Azért a nagy "emancipuncik" a kérdésre nem ,de a pofonra annál inkább reagáltak. Ha már itt ez a fene nagy egyenjogúság, akkor igazán kijárt ez a pofon (mondom úgy, hogy sosem ütöttem meg nőt). Az érzelmi sérülés nagyobb, mint a fizikai nem? Valamint ha az felment a felelősség alól, hogy 4 éve volt, akkor a pofon pedig szintén nem számít, mert tegnap történt...


Én valószínűleg nem tudnék megbocsátani.

2012. nov. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/163 anonim ***** válasza:
27%

#81, szerintem a páromat nem érinti különösen dramatikusan, hogy tőlem adott esetben nem kapna sem ütleget, sem elrohanást... (legfeljebb némi hisztit, azért én is emberből vagyok)

Ha szerinted ez "modern világ", akkor okkal feltételezem, hogy még soha nem láttál Maslow-piramist... a szükségletek hierarchiájában mindigis alapvetőbb volt a "safety" (biztonság), mint a "love/belonging" (szerelem, másokhoz tartozás). Persze más dolog, ha te "modern világ" alatt az elmúlt 2 millió évet érted:)))

2012. nov. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/163 anonim ***** válasza:
79%

Ti sülthalak, az, hogy valaki ellene van a testi fenyítésnek, nem egyenlő azzal, hogy nem ítéli el a megcsalást! -.-

Egy párkapcsolaton belül számomra is az egyik legundorítóbb dolog a megcsalás, de a testi erőszak is. Egyiket sem bocsátanám meg, szépen fognám a cókmókomat és lelépnék, nem állnék neki verekedni. Csak azért, mert valaki elárul, nem fogom alulmúlni a szintjét, mert nem vagyok annyira primitív.

2012. nov. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/163 anonim ***** válasza:
100%

"Átmeneteileg elköltöztem otthonról"


ha ez velem történt volna meg, akkor nem csak átmetenileg költöztem volna el, hanem véglegesen.

2012. nov. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/163 A kérdező kommentje:
Kíváncsi vagyok, hogy mit szólna, ha én is elkezdenék kíváncsi lenni!
2012. nov. 12. 18:35
 88/163 anonim ***** válasza:
32%

Kérdező, szerintem visszakapnád a pofont:)

Egyébként a helyzet nem analóg, mert ő tizenévesen, az esküvő előtt tette, te meg most házasként tennéd...

2012. nov. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/163 A kérdező kommentje:
Nem tizenéves volt, hanem 21, vagy 22.
2012. nov. 12. 18:46
 90/163 anonim ***** válasza:
28%

Tetemes különbség...:)

De úgy tűnik, a lányoknál ez egy ilyen kor, az én párom is ilyesmi korában esett át hasonló tapasztalatszerzésen...

2012. nov. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!