Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Önzőség félretenni a szüleimtő...

Önzőség félretenni a szüleimtől kapott pénzt?

Figyelt kérdés

Áprilisban összeköltözünk a párommal, ő minimálbért keres, nekem pedig küldenek majd a szüleim havi 30.000 ft-ot.

Én arra gondoltam, hogy félrerakom ezt a pénzt, mert kell majd a 2. szakmámhoz, illetve minimálbérből nem tudnánk venni mondjuk egy nadrágot ha kiszakad.

Szóval önzőség félretenni ezt a pénzt? Amúgy a páromnak gazdagok a szülei, szóval ha nagy baj van, tudnak akármennyit utalni, de a párom nem szívesen kérne tőlük.


2013. febr. 19. 16:23
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/146 anonim ***** válasza:
84%
Rendben, értem. Akkor válaszolok a kérdésedre is. Önzőségnek tartom. Kíváncsi lennék, hogy hogy lehet 16.000 a rezsi, vagy mennyit írtál, ketten lesztek, több kaja, lehet, hogy neked nem elég az a hőfok télen, feljebb veszitek a fűtést, több víz, több villany, gyógyszerek, tisztítószerek, ruhák, közlekedés. Ez nem 20.000, amivel többe fog kerülni. Ezt is belekalkuláltátok?
2013. febr. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/146 anonim ***** válasza:
93%

az azért érdekes, hogy elköltözöl otthonról, mert nem bírod elviselni ami otthon megy, közben meg a család pénzel téged ... nem semmi


aztán ez a reakciód pedig simán padlóra küld itt minden válaszolót azt hiszem: "Vagy ha majd én dolgozok, ő meg elveszíti a munkáját, akkor hagyjam, hogy a spórolt pénzéből vegyen meg valamit, amire szüksége van?

Biztos, hogy nem." - azanyámhétszenti ... amíg van meló tartson el, amikor nincs, akkor meg mehet a szemétdombra ... jól láttam én az előző bejegyzésemnél, hogy ilyen vagy


mondjuk a jellemed a válaszaidból is kitűnik

2013. febr. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/146 A kérdező kommentje:

Hol írtam, hogy nem fogok elmenni dolgozni??? HOL? Másold már be!

Az egész nyarat végigdolgozom, OKJ mellett megint csak, DE NEM FOGOK ERRE ALAPOZNI!

Ha dolgozok, több pénz = jobban élünk, de nem fogok erre alapozni! Mert mi van, ha épp nem találok melót, akkor aztán nézhetem majd magam.


Ezért is írtam, hogy ne kössetek bele, mert nem minimálbérből fogunk folyamatosan élni, de nem esett le nektek. Én mindent nagyon pontosan kiszámolok és felfelé kerekítek, nehogy sz@rban legyünk. Nem fogok soha diámelóra alapozni, mert ki tudja, hogy a következő héten kapok-e valamit.

2013. febr. 19. 16:53
 44/146 anonim ***** válasza:
95%
és a barátod mit szól, hogy neki kell majd téged eltartani 60 ezerből???
2013. febr. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/146 anonim ***** válasza:
97%
Kérdésedre a válasz? Igen önzőség. Fogadd el, ha tetszik, ha nem. Nem kell verni a nyálad, mert nem azt a választ kaptad amire számítottál. Mellesleg a válaszaidból kitűnik, hogy elég érett sem vagy ahhoz, hogy összeköltözz bárkivel. S*ggfej az apád? Nem ő az egyetlen s*ggfej apa, nem vagy egyedül.
2013. febr. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/146 anonim ***** válasza:
98%

Kérdező, te tulajdonképpen minek tetted fel a kérdést?

Úgy tűnik, hogy szerinted ez rendben van így, és csak megerősítést vártál.

Ha pedig valaki le merészeli írni, hogy szerinte ez nem fair, akkor rögtön osztod.

Nevetséges a dührohamod, azt pedig már nem is számolom, hányszor írtad le hogy a 2. szakmádra gyűjtessz.

2013. febr. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/146 A kérdező kommentje:
Különben amit diámelóval keresek, azt nyilván beadom a közösbe. Ez alap.
2013. febr. 19. 16:54
 48/146 anonim válasza:
93%

Te nem önző, hanem egy tetű élősködő patkány vagy.

És még ostoba is. :)

2013. febr. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/146 anonim ***** válasza:
12%

Csak hogy a sok okoskodó mellett valaki a kérdésre is válaszoljon....


Ha a párod ebbe belemegy, akkor szerintem nem önzőség. Viszont azt is nézd, hogy 2 ember többet fogyaszt, pl kajából, tisztálkodószerekből, de mondtad, hogy mindent kiszámoltatok, remélem ezt is belevettétek.

Ha tudtok, akkor közösen is tegyetek félre, havi 5-10 ezret, mert ki tudja mikor döglik be a mosógép vagy hűtő, szóval legyen mihez hozzányúlni, ha gebasz van. Mondjuk azt is írtad, hogy a párod szülei segítenek ha nagyon kell, de ha lehet nem élnétek vele, amit megértek.


Szóval ha a párod rábólint, szerintem nem önző dolog.

2013. febr. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/146 anonim ***** válasza:
12%

Jaaa, hogy 12.-es, azért ez így kissé jobb rálátást nyújt a dologra, nem is tudom megemlíthetted volna talán korábban.


Na nem érdekel, de bírom amikor össze vissza elküldi a francba a másikat, mert mond valamit/segít/stb,, aztán végül benyögi mert valahogy kiderül... jaaaa hát ez így meg úgy,, óóó hát persze már eleve feltételezni kellet volna a dolgot.


De mondom most nem erre a kérdésre gondolok, viszont szerintem ilyen kérdést tök feleslegesen teszel fel, max azt eltudom képzelni hogy unatkozol és (érdekes módon) nincs jobb dolgod mint a GYAK-ra kiírni egy kérdést. Szerintem nem önzőség, igaz semmit se adsz bele a háztartásba, de hát istenem, ha nektek így jó akkor így van. Azt hogy önzőség döntsd el te, végül is te teszed félre a pénzt nem más.

2013. febr. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!