Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt valaki aki nem akar...

Van itt valaki aki nem akar családot az élete során?

Figyelt kérdés

Miért nem akartok?


Minden ítélkezés nélkül fogom olvasni a kommenteket, csak kíváncsi vagyok, hogy hogyan alakul ki az ilyen gondolat.


2013. márc. 20. 17:57
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/161 anonim ***** válasza:
34%

"Én jártam a te cipődben, te az enyémben nem"

Erősen kétlem, hogy jártál a cipőmben. De a különbség az, hogy én nem is akarok a te cipődben járni és nem is érdekel, hogy milyen az, és nem is oktatlak ki, hogy az miért jó vagy nem jó. Ellentétben veled.

2013. márc. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/161 anonim ***** válasza:
83%
Nem másolom be, de 3-4 oldallal ezelőtt volt ez a válasz, ott kapcsolódtam be a történetbe. Hogy aki szült, az csak ezt tete le az asztalra, és erre büszke. Meg hogy csak mondja, hogy boldog. Ezért írtam, hogy ugyanazt csinálja mindkét fél. Egymásra erőltetitek a saját véleményeteket. Mindkét oldal. Ha én nem nézem le, aki nem akar gyereket, akkor engem sem kéne megkövezni, mert másképp látom. És igenis lehet utazni, meg tartalmas, jó munkát végezni gyerek mellett is. Attól, hogy szültem 2 gyereket, még tettem le az asztalra mást is, nem csak azt. És ÉN, ismétlem ÉN igenis boldogabb vagyok így, mintha nem lenne gyermekem. DE nem hiszem, hogy ezzel más is így lenne, és nem is próbálom bebeszélni senkinek, hogy márpedig csak az a jó, ahogy én csinálom. Nem is nézem le azokat, akik nem akarnak gyereket. Ez is egy hibás felfogás lenne, ha lenézném a másikat azért, mert másfajta életet él. Ezért mondom, hogy egy fokkal sem jobb az, aki sértegeti a gyerekeseket, mint az, aki a nemgyerekeseket sértegeti.
2013. márc. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/161 anonim ***** válasza:
24%
Másold már be, mikor oktattalak téged. Ezt a cipős dolgot meg látom, túl erős, hogy megértsd.
2013. márc. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/161 anonim ***** válasza:
63%

94.

Megint nem bírtad ki sértegetés nélkül. Erről van szó pontosan, ez a felsőbbrendű hozzáállás. Értem, a hasonlatot. Azt hiszed, mert volt olyan időszakod, hogy nem volt gyereked, akkor már tudod milyen gyerek nélkül létezni. Erre értetted a cipős dolgot. Én meg erre azt mondom, hogy erősen kétlem, hogy tudnád, hogy más élethelyzetben, pl. az enyémben milyen gyerek nélkül létezni.

2013. márc. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/161 anonim ***** válasza:
76%
És a kérdésre válaszolva. Érdekelt, hogy mi az indok arra, hogy valaki nem akar gyereket. Nem azért mert lenézem, hanem mert kíváncsi vagyok, hogy más mit, hogyan gondol. És azért írtam, mert sajnos mindkét oldalon nagyon becsmérlő, lenéző, és sértő kijelentések hangzottak el. Csúnyán általánosítva az egyéni helyzeteket. Mindkét fél részéről. És míg én voltam nem gyermekes, tehát jártam abban a cipőben, és tudom, hogy annak az életnek is megvannak az előnyei, és lehet boldogan élni gyerek nélkül is, addig az, akinek nincs gyermeke, sosem tapasztalta meg az én életemet. Épp ezért nem értem milyen alapon dönti el bárki is, hogy engem mi tesz boldoggá??? Vagy, hogy mennyit érek, is mit tettem le az asztalra.
2013. márc. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/161 anonim ***** válasza:
70%

"ne is találjatok már ki badarságot. Gyerek mellett lehet karrier, utazás. Igaz munka, de sokan képesek rá. Ti kényelmesek vagytok ennyi, a ti dolgotok, jól teszitek, ha ez jó nektek. De ne kritizáljatok olyat, amiről lila fingotok sincs."

Hét ha ez nem kioktatás, akkor oké:)

2013. márc. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/161 anonim ***** válasza:
63%
Nem sértegettelek, csak az agresszIv válaszodra reagáltam. A cipős dolgot pedig úgy értettem, hogy volt idő, amikor minden kolléganőm szült, én pedig arra gondoltam, hogy miért teszik tönkre az életüket, most pedig a másik oldalon vagyok, más véleménnyel.
2013. márc. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/161 anonim ***** válasza:
76%
Húúúú, keveritek a válaszadókat! Ketten válaszolunk a kérdéseitekre, méghozzá kétféleképpen. Nézzétek a százalékokat! Szerintem már mindenki csúnyán elvesztette a fonalat! :D Elbeszélünk egymás mellett.
2013. márc. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/161 anonim ***** válasza:
19%
"akinek nincs gyermeke, sosem tapasztalta meg az én életemet. " Szóval szerintetek akinek nincs gyereke annak fogalma sincs milyen az. Na ez a tévedés.
2013. márc. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/161 anonim ***** válasza:
63%
Ebben mi a kioktatás, Sokan azzal érvelnek, hogy macerás a gyerek, nincs karrier utazás. Én reagáltam rá, hogy nem kell ráhúzni a gyereket vállaló nőkre, hogy megszűnik az életük, mert annyira állItotta valaki, hogy onnantól már egy utazás rémálom stb. Olyat másolj, ahol támadlak, hogy miért nem vállalsz.
2013. márc. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!