Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt valaki aki nem akar...

Van itt valaki aki nem akar családot az élete során?

Figyelt kérdés

Miért nem akartok?


Minden ítélkezés nélkül fogom olvasni a kommenteket, csak kíváncsi vagyok, hogy hogyan alakul ki az ilyen gondolat.


2013. márc. 20. 17:57
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/161 anonim válasza:
0%

AKINEK NINCS GYEREKE, és nem is akar!


A karriereddel összehozol egy csomó pénzt, kocsit, lakást, házakat.


ÉÉÉÉÉSSSSS


Kinek??? Az államnak???

2013. márc. 21. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/161 anonim ***** válasza:
78%

61.

Magának mint mindenki.

2013. márc. 21. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/161 anonim ***** válasza:
24%
Nincs annál jobb érzés,mint a gyerekedet szeretni,és érezni az Ő szeretetét.Ezt az érzést nem cserélném fel semmiért.
2013. márc. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/161 anonim ***** válasza:
87%

63.

Miért kell a szubjektív érzéseket úgy beállítani, mintha objektív igazság lenne? Másnak más okozza a legjobb érzést, nem egy gyerek.

2013. márc. 21. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/161 anonim ***** válasza:
45%
Egyébként ezt a kérdést inkább már 40 felettieknek kéne feltenni, mert én például 28 évesen nem akartam gyereket, aztán 30 évesen elfogott egy érzés és bumm. Sok fiatal válaszol, aki most, mint én is, rendIthetetlen, aztán változik.
2013. márc. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/161 anonim ***** válasza:
69%

Nem olvastam végig, úgyhogy lehet már írták előttem!


Nekünk vannak gyerekeink, mi így érezzük teljesnek az életünket! Vannak olyan barátaink, akiknek szintén vannak gyerekei, és vannak olyan barátaink, akiknek még nincs, sőt, olyan barátaink is, akiknek soha nem is lesz. Különbözőek vagyunk, miért kéne a másiknak azt szeretni, amit én, és fordítva. Én így vagyok boldog, ők meg úgy. Az meg, hogy a barátok elkopnak, egy nagy marhaság. Én a nem anyuka barátnőimmel érdekes módon tudok olyan dolgokról beszélgetni, amiknek semmi köze a kisbabákhoz, gyerekekhez. Vegyes társaságban (szülők-nem szülők) előfordul, hogy esik szó néha a gyerekekről, hiszen az is egy közös téma. De nem egész este. Nem is értem az olyan embereket, akik csak a gyerekes témákról tudnak beszélgetni, mert tényleg van ilyen. Na mellőlük tuti elkopnak a barátok.

Az az érv meg, hogy utazgatni akar, meg hasonlók: hát azt gyerek mellett is lehet. Mi is voltunk már úgy is nyaralni, hogy nem voltak ott a gyerekek, persze a gyerekekkel is megyünk. Persze, ez nyilván pénzkérdés is, ezt is aláírom.

Ettől függetlenül, ha valaki nem akar gyereket, azt nem kell elítélni. Miért lenne kötelező neki is azt szeretnie, mint nekem. Az életben nincs semmire biztosíték, ezért ilyen indokokkal szülni, nem szülni mindkét részről ostobaság.

Szintén igaz, hogy az emberek változnak, és közel sem biztos, hogy majd 30 évesen is ugyanazt gondolják, mint 18-20 évesen. És ez így van rendjén.

Végül pedig: El kéne fogadni, hogy mások vagyunk, más dolgok tesznek minket boldoggá. Nincs jogunk elítélni azt aki másképp gondolkodik, másképp akarja leélni az életét, mint mi. Aki ezért veszekszik, és azt hiszi, hogy csak az ő véleménye a jó (tök mindegy melyik oldalon is áll) az véleményem szerint korlátolt. És ennyi!

Kérdem én: jobb lenne, ha olyan szülne gyereket, aki aztán dadákra, meg nagyszülőkre hagyja, mert a munkája fontosabb neki? Nem jobb, ha ő ezt belátva, felelősségteljesen úgy dönt, hogy inkább nem szúr ki azzal a kisgyerekkel?

Viszont aki családban, gyermekekkel érzi teljesnek az életét, azt sem kéne lenézni. Engem ez tesz boldoggá, téged meg más. Ez van.

Na, jó hosszú lett, de a lényeg, hogy mások helyett a magunk boldogságával kéne törődni, és nem kéne a véleményünket ráerőltetni a másképp gondolkodókra! :) Gyerekkel, vagy anélkül is lehet szerintem tartalmas, boldog, jó életet élni.

2013. márc. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/161 anonim ***** válasza:
0%

Húhh hát elég durva itt a közvélemény, az eddigi lepontozások alapján itt csak az egoista,, karrierista nő az igazi nő, aki már arra vetemedik, hogy holmi középkori szokásoknak eleget téve gyereket vállal az már csak egy lúzer lehet.. Szomoró mikor ilyen nőket látok...ha az ember megkérdez egy normális családanyát (nem gyerekgyilkost, nem elmebeteget) hogy megbánta-e, akkor kivétel nélkül az lesz a válasz, hogy nem. Minden kínjával együtt egy igazi nő szeretne gyereket és egy igazi nő nem a kerrierjét tekinti elsődlegesenk. Persze egy mai "modern" nő nem így gondolkodik, mert a fene nagy önrendelkezésbe már belefullad. Az ösztönöket ígyekszik elnyomni a kulturális mázzal, hogy ráérsz még, minek az, hisz önmagad miatt tegyél mindent. Még pár generáció és meg lehet nézni hova fog vezetni az ilyen női gondolkodásmód. Már most fogy a népesség, csak úgy szólok. Tudom tudom, az igazság nem nyerő kategória, az túl egyszerű, túl valóságos,túlságosan fájdalmas sokkal könnyebb álomba ringatni magatokat és élni tovább ott a fantáziavilágotokban, hogy a fene nagy magatok között csa önmegvalósításnak nevezett valaminek , de valóságban a társadalom szétrombolásak semmilyen negatív következménye nem lesz.


"Miért kell a szubjektív érzéseket úgy beállítani, mintha objektív igazság lenne? Másnak más okozza a legjobb érzést, nem egy gyerek."


Sajnos az a fránya evolúció nem válogat, minden nőnek a génjeiben van az anyaság öszöne (talán nem meglepő, hogy sok nő ezt kiskutyával a retiküljében pótolja) és csak kivételes esetekben nyomja el a kulturális máz az ösztönt, de ettől az ösztönt még nem iktatja ki. Sajnos az a fránya biológia úgy alkotta meg a nőket (tudom már eleve ez a feltételezés is vérlázító), hogy az anyaság gondolatához pozitív érzelmek társuljanak (nem is csoda hisz a legfontosabb fajfenntartó funkciókhoz,evés,szex,gyermekszületésnél boldogsághormonok szabadulnak fel az agyban, ha ez nem így lenne elég rossz lenne). Szóval mindig csak mosolygok mikor valaki egy olyan "penge" érvel jön, hogy nem mindenkinek okoz boldogságot az anyaság. Ó hát igen,aki mondjuk a kályhába dobja az újszülöttet, az nyílván így érez,mert az agyi állapota gátolja a normális gondolkodásban. Te nyílván a kivételek alapján általánosítasz, nem pedig fordítva. Ez egy bizonyos körökben még hasznos is, csak sajnos ez a csúnya valóság nem engedi meg az ilyen ostobaságokat.

2013. márc. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/161 anonim ***** válasza:
86%
Nem értem azokat, akik boldogok és gyerekük van. Miért járnak ide téríteni? Valamelyiküket kérem, árulja el, hogy miért fontos, hogy valakinek, akit nem is ismernek, legyen gyereke.
2013. márc. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/161 anonim ***** válasza:
21%
68as szerintem azért mert mi van ha kiderül, hogy valaki gyerek nélkül is teljesnek és boldognak érzi az életét. Aki azt hitte, hogy a gyerek hozza el számára a boldogságot és aztán kiderül, hogy valaki gyerek nélkül is boldog, annak megrendülhet a felállított boldogság feltételrendszere és ezért próbálja mindenáron ráerőltetni az "igazát" másra.
2013. márc. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/161 anonim ***** válasza:
68%

"Sajnos az a fránya evolúció nem válogat,"...

akármennyire fáj is egyeseknek az evolúció ezer sebből vérző ELMÉLET és nem tény. Ne akard már bebizonyítani mindenáron, hogy igenis nem létezik olyan nő, aki boldog lehet gyerek nélkül, sőt nem vágyik rá. Nyugalom, létezik.

2013. márc. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!