Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek nem lesz baja a...

Szerintetek nem lesz baja a babának, ha egy rozoga házban fogunk élni?

Figyelt kérdés

Két hónapos terhes vagyok, jelenleg a magánakvaló anyámmal élünk párom szeretné, ha az apjáékhoz költöznénk.

Az a baj, hogy ők egy nagyon pici és rozoga házban laknak, alig férnénk el. Párom viszont nem hajlandó tovább anyámnál lakni, azt mondta, hogy inkább elköltözik egyedül. Albérletet nem tudunk kivenni mert nincs a faluban, máshol meg iszonyat drága. Nagyon szomorú vagyok. Félek, hogy apósomnál nem lenne jó helye a kicsinek. Ti mit tennétek?


A bunkó válaszokból nem kérek!


2013. dec. 21. 20:15
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
92%

Családba?

Ne vicceljünk kérem!

1 magának való anyós, aki elveszi a pénzüket, mégis tartoznak, és egy após "nagyon pici rozoga házban, alig férnek el" (2-en)

és még odamegy két felnőtt és egy csecsemő...

2013. dec. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
97%

Látta ma valaki az RTL-en a Híradót?

Rozoga, 120 éves házban élőknek vittek adományt, mert 1000 Ft-juk maradt Karácsonyra.

De 3 gyereket azért szült a nő....

Borzasztóan tudom sajnálni ezeket a gyerekeket, akiket a felelőtlen szülők a nagy semmire bevállalnak.

Kérdező most komolyan! Te magad annyira rozogának tartod a házat, hogy itt agyalsz, hogy beköltözz vagy sem. A válaszom: nem. Maradj anyádnál, tűrjél, de biztosítsd a gyerekednek a jobb körülményt. Ne magadat nézd, hogy neked nem jó anyáddal. Te vállalsz gyereket ilyen körülmények közzé.

2013. dec. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
94%
11-es: Az 1. válaszával mi bajod van? Nem ez a jó sorrend? Nem így kellene mindenkinek?
2013. dec. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim válasza:
7%
Lehet, hogy csak a kérdezőnek rossz a ház.
2013. dec. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
98%
Ez milyen érett hozzáállás már: "Költözzem oda apósékhoz vagy sem?" Ezt döntsük el mi? A gyerekvállalás előtt nem írtál ki népszavazást!
2013. dec. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem, ha egy felnőttnek rossz akkor egy újszülöttnek?
2013. dec. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
98%

Hú hát ez megint nem semmi.


1. Felelőtlenek vagytok mindketten, mert így vállaltok gyereket.

2. Hogyhogy elveszi anyukád a pénzeteket? Fogja és az egész fizutokat elveszi? Miből éltek így? Ki veszi a kaját? Miért hagyjátok hogy elvegye??? Felnőttek vagytok, akik épp családot alapítanak, ennél azért több eszetek is lehetne.


Mindegy, mennyire rozoga a ház? Lesz saját szobátok? Les hol fürdenetek és fürdetni a babát? Konyha van? Tisztaság? Rendbe tudjátok ti tenni a házat?


A védőnő egyébként tényleg megteheti, hogy jelenti a kórház felé, hogy nem megfelelőek a körülmények a baba fogadására, de erős a gyanúm, hogy nem fogja ezt tenni. Gondoljon mindenki bele, aki most ezzel ijesztgette a kérdezőt, szerintetek, hány gyerek születik igazi nyomorba, hányat nem szabadna haza engedni ez alapján a kórházból és hányat vihetnek a szegénységbe mégis haza??? Az igazi fűtés nélküli, mosakodásra semmi lehetőséggel nem bíró, villany nélküli putriba is haza vihetik a babákat. (és még fel is nőnek ott)

2013. dec. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
56%
27-es kioktató vagy és kemény, de igazad van!
2013. dec. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
90%

28: nem kioktató vagyok, csak őszinte. Nekünk is kisgyerekünk van, de nagyon meggondoltuk, hogy mikor merjük bevállalni, és nem is merünk többet mint 1. Így legalább nem kell hitelt felvenni és nem kell segélyért sorba állni. Egyszerűen meg kell érteni, nem megy már hogy az állam mindenkit támogasson, nem megy, hogy a kevés adófizető tartson el egy csomó embert - és nyilván nem azokra gondolok, akik felelősségteljesek és önhibájukon kívül munkanélküliek, de azért azt hogy hány gyereket bírok tisztességgel felnevelni, el kell tudni dönteni. Én is szeretnék még gyereket, sőt ha őszinte akarok lenni, nagyon jó lenne nagycsaládban élni, de nem megy, se pénzzel nem bírnák, se egyébként mert nálunk nincsenek nagyik akik besegítenek, ha nem érek oda az oviba. Ennyi, gondolkodni kell, semmi sincs ingyen.

Egyébként sajnálom a kérdezőt, mint mindenki, ős is megérdemelné hogy a várva várt babát szép otthonba vigyék haza.

2013. dec. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
95%
Én nagyon bízok benne, hogy ezek a bevállalt gyerekek felnőnek majd, tanulni, dolgozni fognak, hogy előbbre jussanak. És velül együtt az egész ország. Ellenkező esetben elfogyunk...
2013. dec. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!