Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Diplomás nők közül sokan...

Diplomás nők közül sokan azért maradnak szinglik mert túl nagyon az elvárásaik?

Figyelt kérdés
2014. aug. 1. 08:32
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
 91/103 anonim ***** válasza:
85%

Te 89es, te tényleg ilyen sz@rságokkal nyugtatod magad? Szánalmas vagy...

Elvárod a párodtól, hogy mindent a s.gged alá tegyen, csupán azért, mert f-asz van a lábad közt és ezért ez neked alanyi jogon jár. Alapvetően én megértem az ilyen irányú vágyaidat, én is nagyon örülnék neki, hogy ha hazaérek már föl legyen takarítva, ki legyen mosva, rend legyen, meleg kaja legyen az asztalon, de sajna ez nekem nem jár, mert vaginával vert meg az isten... Ja és gondolom nálad az is alapvető ugye, hogy miután a házicseléd hazaért a munkából, elvégezte a házimunkát, lerendezte a gyereket, még eleget tegyen házastársi kötelességének is, különben megérdemli, hogy orrba-szájba csald. Gondolom néha egy kis verést is megérdemel, csak hogy legyen motiváció.

Eddig három komoly kapcsolatom volt, egyszer még menyasszony is voltam (én hülye), mind a hármat azért dobtam ki, mert szép lassan elkényelmesedtek. Gondolom már biztosnak érezték a kapcsolatot és nem gondolták, hogy én nem fogom hagyni magam. Az utolsó volt a legszebb, megmondtam neki, hogy vagy elkezd rendet tartani maga körül, vagy amit széthagyva találok, azt kérdés nélkül kidobom. Pechjére nem vett komolyan. Egy hónap se kellet és őt dobtam ki. Természetesen mindenkinek úgy mesélte, hogy ő hagyott ott engem, mert már nem bírta elviselni a hárpiáskodást.

De ha engem te se veszel komolyan, miért is vennél hisz csak egy nő vagyok, akkor fuss neki szépen a válás kategóriának, ott minden 3. kérdés erről szól, hogy már nem bír egyedül mindent, de a férj tesz rá magasról.

2014. aug. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/103 anonim ***** válasza:
81%
91-es: Kidobtad, mert saját magát se tette rendbe. :D A férfihangos patriarchális idiótákkal meg nem kell foglalkozni. Ők mindennek csak az előnyét akarják élvezni, mer' ez nekik jár, mer' nekik p¤cs*k van. Nem látják be azt, hogy a változó világhoz alkalmazkodni is kell, és ha megváltoznak a nők elvárásai, akkor vagy megpróbálnak igyekezni, vagy hoppon maradnak. Tipikus magyar jóemberök.
2014. aug. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/103 anonim ***** válasza:
Nem azt kell követleni teli szájjal, hogy lépjünk vissza 100 évet a kapcsolatok terén, hanem egyenlősíteni kell saját magukat. Ennyi.
2014. aug. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/103 anonim ***** válasza:
10%

na jó, erre nem vagyok kíváncsi.


1, érdemben semmit nem cáfoltatok eddig

2, a másik szidása, káromkodás nem érv

3, látszik, h se a férfihang lényegét nem értitek, de még el sem olvastátok

4, a helyetekben sürgősen elmennék szakemberhez. mint vmi idegbetegek, folyamatosan káromkodtok, sztem a billentyűzetet is ütitek válaszadás közben, teljesen frusztráltak vagytok

5, tényleg elgondolkodtató, h vajon mi vezetett odáig, h tele van a világ ilyen butácska hárpiákkal, akik két értelmes mondatot nem tudnak kinyögni, viszont mindenért hisztiznek

6, a nevetséges az,h az egyik válaszadó nő még ki is emelte, h ő egy diplomás:) közben pedig egy 14 éves hisztis kislány szintjén van.

2014. aug. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/103 anonim ***** válasza:
12%

"Gondolom néha egy kis verést is megérdemel, csak hogy legyen motiváció. "


pl. ebből a mondatodból is látszik, h orvosi eset vagy. olyat adsz a számba, amit nem is ismert:)

olyan vagy, mint a másik válaszoló nők, aki kitalálja,h majd jönnek ilyen meg olyan férfiak ide válaszolni, és azért háborodik fel. te meg olyanért hőbörögsz, amit senki nem írt.

tényleg, egy nagyon jó pszichológus kéne nektek, amíg nem késő. aztán lehet művelődni, pl. az értő olvasást is gyakorolhatnátok. bye.

2014. aug. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/103 anonim ***** válasza:
42%
nem is írtam*
2014. aug. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/103 anonim ***** válasza:
81%

Ha nem vagy rá kíváncsi, minek válaszolgatsz?

Tényleg nem érveltem, tényeket közöltem. Ez a tény pedig az, hogy egy normális nő nem sokáig tűri, hogy rongyként kezeljék.

Elolvastam azt a cikket, jót nevettem rajta. Pont ugyan olyan baromság, mint amiket egyes feminista oldalak lehoznak néha. Nagyon végletekben gondolkodsz, én szeretek törekedni az aranyközépútra.

Gyógyszerészi és jogi diplomám van, ha érdekel, szóval nem tartam magam "butácskának".

Ha pedig azért hisztis hárpia vagyok, mert nem vagyok hajlandó házi malacot tartani, akkor simán vállalom. Pólót is gyártatok ilyen felirattal.

2014. aug. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/103 anonim ***** válasza:
81%

94-es: A férfihang lényege az, hogy a nők ne dolgozzanak, ne járjanak egyetemre, maradjanak otthon, és vezessék a háztartást, mert a férfinak az a jó, és mindezt még meg is ideologizálják olyan baromságokkal, mint pl. hogy a munka a nő természetével ellentétes, meg bla, bla, bla... Mintha ez kivétel nélkül minden nőre igaz lenne. Aha, persze... Az, hogy nekünk mi a jó, senkit sem érdekel saját magunkon kívül, akkor miért nézzük a i érdeketeket? És miért szorítsuk a saját érdekeinket a háttérbe? Ezt magyarázd már el nekem, légy szíves!

És igen, hisztis vagyok, mert nem hagyom, hogy a képünkbe told a bullshit hozzászólásokat. Értsétek már meg, hogy nem éri meg nekünk összejönni veletek, mert veszteséges üzletek vagytok! Inkább maradunk egyedül nullán, mint hogy veletek mínuszba menjünk érzelmileg!

2014. aug. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/103 anonim ***** válasza:
94%

Ez elég összetett kérdés. Először is, diploma és diploma között is van különbség. Van olyan bölcsész szak, amit akkor is végig tud vinni vki, ha konkrétan nem érdekli a tárgy, és alig tanul, de az ilyen himi-humi fősulikon is meg lehet szerezni kevés erőfeszítéssel a diplomát. Mivel bölcsészkaron tanultam (nyelvszakot), látom, milyen emberek vannak azok között, akik odajárnak... háááát, azoknak maximum anyagilag nagyok az elvárásaik, vagy sznobulnak, hogy nekem aztán van diplomáááááám, nehogy már egy érettségissel jöjjek össze... de van olyan is, aki kb. mindenkivel elmegy, ha kap két szép szót, olyan buta.


Az értelmesebb nőkkel más a helyzet, én úgy látom, hogy más irányban vannak olyan elvárásaik, amit a mai férfiak nem igazán hajlandóak teljesíteni. Pl. olyasmi, hogy kezelje egyerangú félként a nőt, ne hisztériázzon, ha a nő többet keres vagy valamilyen téren okosabb, legyenek életcéljai, biztonságban lehessen mellette családot alapítani a későbbiekben, ne csak a lyukra játsszon, ne gondolja azt, hogy a nőnek a konyhában van a helye. Vannak férfiak, akiknek ezek az a sztem alapnak tekinthető elvárások is magasak, inkább keresnek egy buta, fiatal cicababát, akit el lehet varázsolni azzal, ha elviszi párszor vmi közép- vagy alsókategóriás étterembe, és aki mellett szupernek és a világ legokosabb emberének képzelheti magát, mert a csaj azt sem tudja kb., hogy ki volt Gárdonyi.


Aztán ott van a további válogatás... van rokonom, akinek pl. fontos, hogy konzervatív keresztény legyen a párja, ismerősöm vegyész, neki fontos volt, hogy a párját legalább érdekelje a kémia, ne csak bambán nézzen maga elé, amikor a legújabb kutatási eredményeiről beszámol. Ebben az esetben lehet mondani, hogy igen, nyilván több lehetőségük lenne ezek nélkül az elvárások nélkül, de megérné, ha feladnák, ha nekik ez egyszer ilyen fontos?


(én amúgy 25 éves, diplomás nő vagyok, alapszintű elvárásokkal, 2 és negyed éve együtt a párommal, akinek nincs se autója, se saját lakása, se sok pénze... szóval ilyen is létezik, nem biztos, hogy aki diplomás, az már karrierista is, és pénzéhes).

2014. aug. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/103 anonim ***** válasza:
76%

Nem olvastam el az összes választ.

Engem nemrégiben azért dobott egy bimbózó kapcsolatom, mert diplomás nő vagyok, egy jobb kocsival, mint az Övé.

Hiába téptem a szám, hogy a kocsit a válásnál az extől kaptam, nem az én érdemem, és a diplomám meg kb semmit nem ér, nem dolgozom a szakmában. Ellenben Neki több szakmunkás végzettsége is volt, szerintem képzettem ember volt, mint én. Széles látókörű, színházba, koncertekre járó, olvasott, remek ember. De Ő nem látott tovább az autómnál meg a diplomámnál...


Tehát visszatekintve, a diplomám miatt (is) vagyok szingli megint, de nem azért, mert nagyok voltak az elvárásaim :(


30N

2014. aug. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!