Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Diplomás nők közül sokan...

Diplomás nők közül sokan azért maradnak szinglik mert túl nagyon az elvárásaik?

Figyelt kérdés
2014. aug. 1. 08:32
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/103 anonim ***** válasza:
45%

"Írtam az egyik kommentben, hogy nem az a lényeg, hogy kacsalábon forgó házuk legyen, hanem, hogy tegyen le annyit az asztalra, hogy abból kitűnjön, hogy igen is el akar érni valamit. Nem értem miért lenne probléma, hogy a nők nem egy élősködőt akarnak, hiszen ti pasik is írtátok, hogy olyan nőt nem akartok, viszont ti sokszor mindenben rémeket szoktatok látni."


Egy átlag ember mit tud letenni egy nettó 100 ezres fizetésből az asztalra, amennyiben egyedül él? Kíváncsi vagyok rá...

Kedvesem sem kacsalábon forgó házat, sem egy garzont nem tudott felmutatni, mégis voltak/vannak céljai, amit el akar érni és örülök, hogy segíthetek benne neki. Egyedül nem megy neki, mert nem elég rá a fizetése. Emiatt hátat kellett volna fordítanom neki, és elengedni a vakvilágba?


NE általánosíts. Attól még lehetnek céljai az embernek, ha nincs az asztalra letett értéke...

2014. aug. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/103 anonim ***** válasza:
83%

Igen, nekem a kedvencem a pasiktól, hogy a nők a pénzre hajtanak, és magasak az elvárásaik. Na, de kérem szépen, a pasik meg mit is akarnak? Előbb utóbb szinte mindből kijön az, hogy a nő takarítson, főzzön, legyen jó nő, teremtsen otthont, ahova jó hazamenni. Mint nagyanyáink. Akkor a nőnek miért ne lehetne olyan elvárása, hogy lássa azt, hogy a párja törekvő, tehetséges ember, aki képes egzisztenciát teremteni. Nem luxuséletről van szó, de azért ne szoba konyhás albérletbe kelljen már szülni, meg kényszerből rohanni vissza dolgozni, mert a családot a tönk szélére sodorja az a pár hónap, amíg a nőnek alacsonyabb a bevétele. Bár a környezetemben egyenesen az a példa áll, hogy a nő inkább a családfenntartó, d emellett azért szolgáljon is ám, mert az a nőtől elvárható

Ha nekem van saját lakásom, rendes fizetésem (nem minimálbér, de dőzsölni nem is lehet belőle, de ésszel sok mindent ki lehet hozni belőle), akkor miért ne lehetett volna az az elvárásom, hogy hozzám hasonló párom legyen? Persze, a férfiak szerint be kellene érnem bárkivel, akinek farka van. Társkeresőztem egy darabig, és az volt a tapasztalatom, hogy a férfiak egy jó része hiszi azt, hogy nekik a legjobb nő jár, függetlenül attól, hogy ők fogatlanok, úgy néznek ki, mint a saját nagyapjuk, az anyjuknál laknak, mert 30 egy-két évesen, akár 10 év munkaviszony után még odáig se jutottak, hogy valami kis önálló egzisztenciát összerakjanak. Ez lenne a teremtés koronája? És ilyennel tervezzen családot az ember? Régi mondás a suba a subához, guba a gubához, és nagyon igaza van. Itt most nem kell kisarkítani arra, hogy a diplomások unintelligensek, buták, és az összes kétkezi szakmunkás polihisztor, a tudományokban jártas zseni. Én a kérdésedre a választ inkább abban látom, hogy sokan azért nem találnak párt, mert még önmagukkal sincsenek tisztában, téves az önképük, és ehhez a téves önképhez mérik a leendő partnert is. Ez nem végzettségfüggő. Csoda, hogy szóba sem állnak vele? Ellenben a saját köreiben, ahol találna olyat, akivel passzol, nem keresgél, mert nem a realitás talaján áll, és olyan körökbe helyezi magát, amibe ő nem tartozik bele. Pl. Volt olyan lerázhatatlan ember, aki nem hitte el, hogy 27 évesen nekem nem egy egy 44 éves pasas az, akivel kapcsolatot szeretnék. Azt hitte magáról, hogy ő messze letagadhatja a korát, ő fiatal, fitt, ő fiatal, csinos nőt akar, akinek még nincs gyereke, mert az fúj, ő másét nem neveli, neki saját gyerek kell, neki értelmiségi kell, aki a társa tud lenni szellemileg, miközben ő maga hát...egy kb minimálbéres, vicc fősulis, pocakos, tokásodó, trottyosodó alak volt, aki anyucival lakott. Nem nehéz kitalálni, miért nem talált magának társat.

2014. aug. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/103 anonim ***** válasza:
30%

"Írtam az egyik kommentben, hogy nem az a lényeg, hogy kacsalábon forgó házuk legyen, hanem, hogy tegyen le annyit az asztalra, hogy abból kitűnjön, hogy igen is el akar érni valamit. Nem értem miért lenne probléma, hogy a nők nem egy élősködőt akarnak, hiszen ti pasik is írtátok, hogy olyan nőt nem akartok, viszont ti sokszor mindenben rémeket szoktatok látni."


ez tényleg csak csűrés-csavarás. neked pénzes férfi kell, pont. ez a lényeg, hiába fogalmazod meg ezt szép körmondatokban.

h mi a probléma? pl. az a nők többsége nagy pofával fröcsög,h milyen kemény, egyedül is boldogul, aztán vhogy mégis - ahogy írtam - 80%ban jobban kereső férfival áll össze. az se véletlen,h a hajléktalanok 90% férfi. egy anyagilag rosszul álló nő is legtöbbször talál vmi balekot, aki eltartja.


magyarán a modern "erős" nők vígan élősködnek vmmilyen mértékben, miközben nagyon büszkék arra,h ők egyenlőek.

2014. aug. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/103 anonim ***** válasza:
62%

41.

Ha valaki még 35 felett nem tett le semmit az asztalra, megelégszik a 100 ezres fizetésével, se nem tanul, eszébe se jut, hogy akár külföldre menni vagy lépni, az szerinted mi? Igen legyek akkor én a pénzéhes, én nem elégednék meg vele, szerencsére ugyanolyan hajtós a párom, mint én, úgyhogy ilyen problémám nem volt. Én biztos megőrülnék egy ilyen szerencsétlenkedő ember mellett.

2014. aug. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/103 anonim ***** válasza:
89%

43.

Én már nem vadászom, 12 éve együtt vagyok a párommal, nem volt pénzes, azóta az lett, és igen, láttam, hogy fogja vinni valamire, támogattam és együtt elértük, amit akartunk. Én is hozzájárultam nem kevéssel, viszont ezt csak olyan emberrel lehet, aki képes is tenni érte.

2014. aug. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/103 A kérdező kommentje:

ma 11:43


Mivan ha valaki nem akar külföldre menni??Mivan ha valaki nem akar mást tanulni mert pl marhára szereti amit csinál,csak éppen nem fízetik meg és ahogy mondanád sz@ros 100 ezer forintért dolgozik?Akkor köpje szemen magát és ássa el magát jó mélyre?

2014. aug. 1. 11:52
 47/103 anonim ***** válasza:
7%

"41.

Ha valaki még 35 felett nem tett le semmit az asztalra, megelégszik a 100 ezres fizetésével, se nem tanul, eszébe se jut, hogy akár külföldre menni vagy lépni, az szerinted mi? Igen legyek akkor én a pénzéhes, én nem elégednék meg vele, szerencsére ugyanolyan hajtós a párom, mint én, úgyhogy ilyen problémám nem volt. Én biztos megőrülnék egy ilyen szerencsétlenkedő ember mellett."


100 ezres fizetés mellett menjen el tanulni? Jártál egyetemre? Mennyi volt a féléves tandíjad? Nekem anno 210. ezer forint volt/félév. (Az ösztöndíjam és a diákmunkával megkeresett pénz sem volt erre elég, anyáméknak kellett kipótolni.)

Honnan is szedje elő a 100 ezres fizetésből a dupláját? Jaaa! :-o


Szerinted hányan dolgoznak éjt nappallá téve minimálbérét? Szerinted hányan vállalnak másodállást, hogy meglegyen a napi betevő?

Szerinted hány embernek marad szabadideje mindezek mellett, amit tanulásra fordíthat? Jaaa! :-o


És az összes ilyen körülmények között élő férfi temesse el magát, vagy vegyen el egy hajléktalan nőt, mert nekik csak azok valók? Mert a nőkben manapság nincs annyi, hogy jól van drágám, ketten majd megoldjuk...

2014. aug. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/103 anonim ***** válasza:
100%

47.

Igen, ezek az emberek akkor keressenek valakit, akik hasonlóan akarják leélni az életüket, mert kifogás az mindig van. Ezt nem akarom, ezt nem tudom stb. Hát akkor így jártak. Volt egy haverunk, 30 évesen otthon lakott, keresett valami minimálisat. Megismerkedett valakivel, aki hajtotta, a 8 általánosával kiment külföldre és meg tudott állni a lábán, jól keress, szépen élnek, ha ő megcsinálta, szerintem sokan meg tudnák.

2014. aug. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/103 A kérdező kommentje:

ma 12:06


Gondolom az fel sem tűnik neked hogy az emberek 80% ebben az országban kb nettó 100 ezret keres.Akkor mind léhűtő barom nem?Szerintem itt mindenki szeretne tisztes munkával keresni havi 300 ezret.Nem mindenki vágyik külföldre szerintem és a saját hazájában próbálkozik inkább boldogulni.

2014. aug. 1. 12:09
 50/103 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem kicsit túlzásba estél a számokban bocsi, az emberek többsége többet keres. És lehet, hogy nekem a környezetem pozitív, de mindenki tesz érte, hogy jobb legyen, ha végképp nincs más megoldás, akkor külföld.
2014. aug. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!