Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Házvásárlásra készül a barátom...

Angel White kérdése:

Házvásárlásra készül a barátom, aki nélkülem a szüleivel nézegeti a házakat. Ti odaköltöznétek ezek után?

Figyelt kérdés

5 és fél éve vagyunk együtt...de mindegy is! Rám nem tartozik???

Köszönöm a válaszokat előre is



#Háznézés #vásárlás nélkülem
2014. okt. 21. 19:56
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 acelsziv ***** válasza:
73%
most mit vagy meglepődve, kérdező? 5 éve élsz egy smucig p ö ccsel, akinél ráadásul ötökké anyuciék mögött fogsz állni a rangsorban...
2014. okt. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/61 anonim ***** válasza:
48%

"Talán kisegítenék....de a nagyját megspórolta főleg rajtam, mert nem volt soha egy nyaralás! 5 éves évfordulóra se egy wellness se semmi olyan, ami azért ott lett volna!"


Jujj, kérdező, nagyon tévesen gondolkodsz.


1. Te mennyit adsz a lakás árába? Ha semmit, akkor nem a te lakásod lesz, így nem tartozik rád. Még öt év után sem.

2. Te csak a barátnője vagy, nem családtag, nem feleség. Nincs baj azzal, hogy a szüleivel ment el megnézni. Csak a te fejedben.

3. TE miért nem vitted el őt nyaralásra, wellness-hétvégére? Én simán megleptem a vőlegényem egy párizsi úttal, én fizettem mindent.


Anyagias potyaleső vagy.

2014. okt. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/61 A kérdező kommentje:

Utolsónak!

Csak kultúrált megfogalmazásokra vagyok nyitott....! Kicsit túlzásba vitted a véleményedet! Gondolom sértegetés nélkül már nem is tudsz írni!!!

Nekem nem a vőlegényem...és jó neked ha ennyire emancipált vagy!!! Légyszi vidd még el egy világ körüli útra is!!! Aztán kezdj el gondolkozni, hogy lehet,csak a pénzedért van veled!!!

Szép estét!

2014. okt. 22. 00:01
 44/61 anonim ***** válasza:
96%
Lehet, hogy azért nézi nélküled, mert nem veled akar odaköltözni.
2014. okt. 22. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/61 anonim ***** válasza:

Itt szerintem nincsen letisztázva Köztetek, milyen célra veszi a házat.


Te vagy az idősebb?


Nem azért lakik Nálad, mert kettőtök közül csak Neked van lakásod és ő csak így tudott elköltözni a szüleitől? Most meg vesznek neki saját lakást, hogy neki is legyen ugyanúgy sajátja, ahogy Neked is van?

Próbál a saját lábára állni, hogy ne függjön se a szüleitől, se Tőled. Kicsit később csinálja meg azt az életszakaszt, amit Te pár évvel korábban már megcsináltál.


Mi a pontos szitu?

Nem esett róla szó, hogy együtt költöztök oda és mi lesz a Te lakásoddal?

Mert akkor nem közösnek veszi!

A kettőtök együttlakása csak egy jóval későbbi programpont lesz, ha ő már önállódosott!

2014. okt. 22. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/61 anonim ***** válasza:
61%

Nekem is furának tűnik, hogy egyedül megy lakást nézni, miközben 5 és fél éve együtt vagytok, és már együtt is laktok. Szerintem így akarja kimutatni, hogy a lakás egyértelmüen csak az övé. Lehet a szülei kérése ez, de mindegy is, gondolom felnőtt ember, saját önálló akarattal. Tehát ha akarná, megmutná. Ha azt akarja, hogy csak az övé legyen(ami természetes is)azt is le lehet ülni kulturáltan elmondani, megbeszélni, hogy nézd szívem, vennék egy lakást, ami a nevemen lesz, de szeretném ha eljönnél velem megnézni, mert veled tervezek ott élni...

Köztetek felmerült már, hogy együt akar a lakásban élni veled? A hogyantovábbról esett már szó?

Ülj le és tisztázz vele mindent.

És igen, akármilyen modern világot élünk, én is azt tartom, a pasi vigye el welness hétvégére a barátnőjét, ne fordítva. Ő vegyen meglepit, ajándékot. Aztán természetesen ezeket lehet és illik viszonozni, de a pasi tegye meg elsőként. Hiszen ő a pasi, a szerepeket azért ne cseréljük fel!

42/N

2014. okt. 22. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/61 anonim ***** válasza:
65%

Te csak azt a választ fogadod el, ami neked tetszik?

Bocs, ha te egy fillért nem raksz bele, akkor sok közöd nincs ahhoz, mit néz meg és milyen lakást vesz meg.


Nem érv, hogy nálad lakott másfél évig anélkül, hogy hozzájárult volna a költségekhez. Miért nem kérted el tőle? Ez inkább a te butaságod volt. Ha nálad él, nyilván be kell adnia a közösbe a saját részét.


Az is "aranyos", hogy azt írod az egyik válaszolónak, aki Párizsba vitte a barátját, hogy nyilván csak a pénze miatt van vele.... akkor gondolom te is csak a pasid pénze miatt vagy vele, ha wellnesst meg házat meg ki tudja még mit vársz el tőle. Érsz te annyit, szerinted, ha ennyire hisztis vagy és ekkora elvárásaid vannak vele szemben? Ahogy itt beszélsz a barátodról, az nagyon elgondolkodtató... és rád nézve egyáltalán nem kedvezően.

2014. okt. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/61 anonim ***** válasza:
63%

Ezen én is jót kacagtam, hogy a kérdezőn egy ház árát meg lehetett spórolni. :-))))


Amúgy pl. én sem "vittem el" a kedvesemet (ma már feleségemet) sehova nyaralni. Ui. az első perctől természetes volt neki, hogy mindig állja a maga részét. Így viszont sok szép helyen voltunk, sok élményt éltünk át együtt.


Az előzmények után azt gondolom, a fickó nem úgy tekint a kérdezőre, mint élete végéig tartó párjára. Hanem úgy, hogy nem lehet tudni, mit hoz a jövő, épp ezért nem is túl lényeges, hogy neki tetszik-e a ház.


Az is lehet, hogy ő eleve úgy gondolta, hogy egyedül költözik a házba, mert már elege van a kérdezőből.

2014. okt. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/61 anonim ***** válasza:
11%
Ha még csak a barátod...és nem vagytok közös kasszán..szóval még a házba sem szállsz bele 1 ft-al sem...ugyan miért kéne veled nézegetnie a házakat? Az csak az övé lesz. Ennyi.
2014. okt. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/61 anonim ***** válasza:
59%

"1,5 évig lakott nálam úgy, hogy nem adott bele a rezsibe!!! Eltartottam!!!"


Nyilván így is megérte neked, hogy nem pénzben, hanem természetben "dolgozta le" a rezsijét a pasas!

2014. okt. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!