Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Házvásárlásra készül a barátom...

Angel White kérdése:

Házvásárlásra készül a barátom, aki nélkülem a szüleivel nézegeti a házakat. Ti odaköltöznétek ezek után?

Figyelt kérdés

5 és fél éve vagyunk együtt...de mindegy is! Rám nem tartozik???

Köszönöm a válaszokat előre is



#Háznézés #vásárlás nélkülem
2014. okt. 21. 19:56
1 2 3 4 5 6 7
 51/61 Bence_ ***** válasza:
100%
Zsák a foltját!
2014. okt. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/61 anonim ***** válasza:
41es valaszolo leirt mindent. Ott a pont
2014. okt. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/61 anonim ***** válasza:
64%

Hát őszintén én is inkább a szüleimmel nézegetnék lakást, mint a párommal. Anyukám ránézésre megmondja, mennyire napos a szoba, mettől-meddig, mennyire lesz meleg, hogy lehetne jól berendezni, apukám pedig a műszaki kérdésekben van toppon, kapásból megmondja mit és kb. mennyiért kell megcsinálni. Párom annyit tudna hozzátenni, hogy vannak falak, plafon és padló. :D Szüleim több lakást adtak-vettek életükben, felújítottak, van egy kis előnyük.

Nyilván kikérném a véleményét, mielőtt aláírom a szerződést és leteszem a foglalót, meg a válogatás során figyelembe venném, hogy milyen a közlekedés a munkahelyéhez, stb. Bár ha csak befektetésnek venném a házat, hogy kiadjam utána, akkor én se fárasztanám ezzel a másikat, csak ha ott tervezném a közös életet. Akkor se cipelném el 200 lakást megnézni, csak a komolyan szóba jöhetőket mutatnám meg.

Bár a többi kommenteddel együtt szemlélve a sztorit eléggé valószínű, hogy neked azon kéne most gondolkodni, hova költözöl. Mert záros határidőn belül ki leszel téve, nem kell a sértettet játszani és önérzetből nem odaköltözni, nem hiszem, hogy hívni akar egyáltalán. De a kommunikáció csodákra képes.

Ja és üdv a 21. században. Nyugodtan befizethetted volna te is egy wellnessre.

2014. okt. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/61 anonim ***** válasza:
49%

"Utolsónak!

Csak kultúrált megfogalmazásokra vagyok nyitott....! Kicsit túlzásba vitted a véleményedet! Gondolom sértegetés nélkül már nem is tudsz írni!!!

Nekem nem a vőlegényem...és jó neked ha ennyire emancipált vagy!!! Légyszi vidd még el egy világ körüli útra is!!! Aztán kezdj el gondolkozni, hogy lehet,csak a pénzedért van veled!!!

Szép estét!"



Abszolút kulturált volt a megfogalmazásom, pusztán nem értettem egyet veled.

Ja hogy még csak nem is a vőlegényed? Akkor milyen alapon várod el, hogy beleszólhass a magánügyeibe? Nincs több közöd hozzá, mint a szomszédjának.


És hogy eléggé fel tudj háborodni, elvittem egy sarkkörön túli utazásra is a vőlegényem. A pénzügyeinkről nem beszélek, mert az nem tartozik rád - ja és a vőlegényem engem vitt lakásnézőbe a szülei helyett, nem úgy, mint téged. Akkor melyikünknek is kell gondolkoznia?


Sértettségedben néha gondolkozz is.

2014. okt. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/61 anonim ***** válasza:
69%
Megnyilvánulásaid mellett nem csoda ha nem téged hív.
2014. okt. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/61 anonim ***** válasza:
59%

"Nem a szülök veszik! Talán kisegítenék....de a nagyját megspórolta főleg rajtam"


Nagyon magas kategóriás nő lehetsz te kérdező, egy átlag ember a házáért évtizedeken keresztül dolgozik.


Rajtad spórolt, ezen mit értesz pl. vacsorafőzés, mosogatás, porszívózás, ablakmosás, bevásárlás, elmaradt welnes, ilyenekre gondoltál?

2014. okt. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/61 anonim ***** válasza:
85%
A bátyám is így van! Most akar házat venni, úgy hogy Ő nézi egyedül. A barátnőjének semmi beleszólása nincs. Ezt el is mondta neki. Azt mondta hogy 23 évesen megveszik a lakást és holnap szakítanak akkor van ami össze köti őket. Így vesz a bátyám egy házat, és ha majd komolyra fordul a dolog, házasság meg ilyesmi akkor közösen vesznek egy közös házat.
2014. okt. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/61 anonim ***** válasza:
Szia kérdezö,mi lett veletek azóta?
2016. ápr. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/61 anonim ***** válasza:
100%

Uristen mennyi kifordult értékrendű ember ir ide...

Ha neki nincs pénze és nem tud beleadni, akkor már kuss a neve? Véleménye se lehet? Ha közösen tervezik a jövőt, akkor igenis meg kell kérdeznie, mert akkor később már nem lesz enyém meg tied csak mienk. És akkor nem magának hanem maguknak veszi.

A másik meg, h csak barátnő és nem családtag. Aki ezt írta, az az anyukájával fog élni élete végéig mert az családtag? Nem is értem...attól válik valaki a család részévé, h komolyan gondolom vele a jövőt...

Komolyan sajnálom az ide írók párjait...

2018. dec. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/61 anonim ***** válasza:
Valószínűleg azért, mert nem veled tervezi a jövőt. 5 és fél év után még meg sem kérte a kezedet és a lakást is a szüleivel nézi, mert véletlen sem szeretné, hogy esetleg fele-fele legyen (nem akarja, hogy ketten fizessétek). Bocsánat, hogy ezt mondom, de szerintem csak az idődet pazarlod a párodra. Várja miss tökéletest, addig jó vagy, mert mégis csak jobb, mint anyucival együtt lakni, meg van kivel ágy tornázni pluszban. Mondjuk, ha meg az anyagi helyzeted nem engedi meg, hogy beleadj, bár kétlem, hogy egy összegben veszik meg a lakást, akkor is én vinném a párom, mert vele laknék együtt, nyilván később rezsi, egyéb költségek stb. beleadna. Mindegy, nem részletezem, sajnos azért nem vitt, mert nem veled tervez. Lépj le, mielőtt éveket lop el tőled feleslegesen.
2021. márc. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!