Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek a helyemben?...

Ti mit tennétek a helyemben? Szóljak a barátnőmnek?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő. 12 éves lányom a minap fedte fel szörnyű titkát: az én(mármint az édesanya) legjobb barátnőm férje zaklatja. Tőbb alkalommal is kérte, mutassa meg neki Ott....

Teljesen kivagyok...

Mi az első lépés? A baràtnőmet nagyon szeretem. Közösen nyaralunk... nagyon jó a két család viszonya.

De most tanácstalan vagyok. Az eset 3x fordult elő. Semmit se sejtettem belőle... segítsetek!!!


2016. okt. 8. 20:49
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/83 A kérdező kommentje:

Nézzétek. A feljelentés jelen esetben még nem megléphető dolog. Lesúlytott a hír miszerint a baràtaink ilyen súlyos problémával küzdenek. Inkább segítenék nekik mint bántanám őket.

Igen, sajnos másokkal esetleg tovább is mehet, de ezt kell megelőzni. Ha a barátnőm partner lesz ebben, akkor nem jelentem fel.Ellentkező esetben igen. De akkor vele fogok beszélni, már holnap. Igérem, írok, h mi lett, kösz nektek. Jó éjt!

2016. okt. 8. 22:51
 22/83 anonim ***** válasza:
70%
Őszintén sajnálom a lányod, hogy ilyen anyja van.
2016. okt. 8. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/83 A kérdező kommentje:
Utolsó! Vigyázz mit írsz!!!!
2016. okt. 8. 23:29
 24/83 anonim ***** válasza:
79%
Hát bocsi,de érdekes egy szülő vagy,ép eszű szűlő már tett volna lépéseket,és nem ide ír hogy kivel beszélljen...érdekes sztori
2016. okt. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/83 A kérdező kommentje:
Ma est story...és az ép eszem elment tőle... de sokat most nem tudok tenni. Majd holnap.
2016. okt. 8. 23:49
 26/83 A kérdező kommentje:
Lehet h tönkreteszem a házasságukat ezzel.
2016. okt. 8. 23:50
 27/83 anonim ***** válasza:
96%
Engem az háborítana fel, ha valaki gyerekeket molesztálna és nem menne tönkre a házassága.
2016. okt. 8. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/83 anonim ***** válasza:
81%

"Lehet h tönkreteszem a házasságukat ezzel."


Innentol kezdve vilagos hogy kamu az egesz.

2016. okt. 9. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/83 anonim ***** válasza:
77%

Figyelj, azt a férfit ne sajnáld!!! Könyörgöm tojj már arra magasról, hogy mi lesz a sorsa, hiszen molesztálta, zaklatta a lányodat! Azt tanácsolom, hogy beszélj a barátnőddel, akkor amikor a pasi nincs a közelben, de a lányod igen. Ha nem hisz neked, akkor kérd meg a lányod, hogy a barátnőd előtt is mondja el, hogy mit kért tőle az az elmebeteg...

És ne engedd a férfi közelébe!!! Még véletlenül sem, ne is lássa! A lányod cseperedik, egyre fejlettebb és csinosabb lesz, akkor mit csinálsz, ha a pasi beindul a szép, feszes, testére és ne adja az ég, de megerőszakolja?? Akkor majd bánod, hogy nem tettél óvintézkedéseket! Ne tedd ki ilyen veszélynek a lányod.

2016. okt. 9. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/83 anonim ***** válasza:
77%

Szia!

Látom, hogy nagyon tanácstalan vagy. De amit javaslok, az remélem segít valamennyire.

A barátnőd házasságát már nem tudod tönkretenni, mert minél előbb szabadul meg egy ilyentől, annál jobb. Hidd el nekem. A férje beteg. Nem tussolhatod el az ügyet, s látom, hogy nem is szeretnéd. De van, hogy bárhogy döntesz, mindig megbántasz valakit. Ez pedig egy nagyon kényes ügy.

A legjobb barátodnak azonban joga van tudni, hogy miket művel(t) a férje a háta mögött. Hiszen honnét tudjuk, hogy most nem teszi ezt kislányokkal? Akár még kisebbekkel, akik nem mernek erről beszélni? Nem szabad, hogy valaki, aki ilyen, szabadlábon járhasson. Talán kiderülhet, hogy nem ez az első ilyen eset.

Azt mondom neked, hogy...vagy igazság, vagy a következmények.

Ha a férfival beszélnél, mit mondanál neki? Hogy miért molesztál kiskorúakat? Szerinted mit mondana? Én tudom: letagadná. A lányod szava az övével szemben. Tudom, hogy attól is félsz, hogy a barátod esetleg nem hisz neked, és így romlik meg az egész, de ha ő tényleg a legjobb barátod, az, aki megbízik benned, akkor tudni fogja, hogy alaptalanul sem te, sem pedig a lányod nem találnátok ki ilyet.

Minden oldalról meg kell vizsgálni a helyzetet, és ne haragudj, hogy ezt írom, de a lányodat is alaposan ki kell kérdezned, mert ha az ügyet rendőrségre viszed esetleg (remélem), akkor oda letisztázott képpel kell menni.

A férfi lánya pedig nem fogja elveszíteni a te gyerekedet, nem hiszem, hogy megszakadna a barátságuk, hiszen nem okozó a lányod, hanem áldozat. És ezt a másik kislány kis belátja majd (főleg, ha kiderül, hogy a saját apja nála is próbálkozott...).

Muszáj elmondanod a barátnődnek, bármilyen nehéz.

S fel kell készülnöd a legrosszabbra. Talán a legjobb lenne, ha a lányod is ott lenne, vagy ő mondaná el, bármennyire is nehéz számára, hiszen azért eléggé traumatikus tud lenni egy ilyen, főleg, hogy 1 év eltelt, és azóta szembe kellett néznie többször is az illetővel...

Tehát igen, számíts rá, hogy nehéz menet lesz, de mindig a végeredményre gondolj. Hogy ez az ember nem lehet a gyerekeitek közelében. Bűnhődnie kell az ilyenekért, de ez már nem a te hatásköröd. A legjobb, amit tehetsz, hogy elmondod a barátnődnek. Gondolom nem 1-2 éve ismeritek egymást, s neki is jobb lesz, ha ez kiderül. Ki tudja, talán is sejti. Nem beszélve a te lelkedről, meg persze a lányodéról.

Rajtad áll: igazság, vagy következmények.

Nagyon sok sikert és kitartást kívánok, írd majd meg, hogy mi lett!

2016. okt. 9. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!