Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért panaszkodnak az idős...

Miért panaszkodnak az idős szülők, hogy a gyerekük csak "belökik" őket az idősotthonba, holott nekik is dolgozni kell?

Figyelt kérdés

Mielőtt valaki feléértené, nem azt mondom, hogy semelyik gyerek ne tartsa a szüleivel a kapcsolatot, meg tojja le őket, ne is vegyék fel a telefont, stb.


Hanem arra gondolok most ezalatt, hogy amikor megöregedik a szülő, és esetleg beteg, tehetetlen, kiszolgáltatott állapotban lesz, a gyerek egyszerűen nem tud folyamatosan ott lenni és segíteni nekik, ápolni őket, ha maguktól nem tudnak felállni, akkor felállítani őket, mert a gyereknek is van önálló, felelősséggel teli és elfoglalt élete, neki is dolgoznia kell, ha van gyereke akkor gyereket nevelni, meg még ezeregy dolgot megcsinálni, de a szülők mégis siránkoznak, hogy a gyerekük nem megy hozzájuk és beteszi őket az idősotthonba ahelyett, ő maga foglalkozna velük.


És mikor lenne ideje erre az egészre? Azért hagyja ott a munkahelyét, hogy a szüleit ápolgassa?


febr. 3. 12:14
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/75 anonim ***** válasza:
87%

Nekem nagyon jó a kapcsolatom az anyámmal. Rengeteg dolgot megtettünk egymásért az évek során, és bármikor, bármire lenne szüksége, rám számíthatna. De ő is tudja, hogy önálló életem van, amit nem tudok és nem is tervezek feladni érte. Egy szerető szülő nem is várja el a gyerekétől, hogy hagyjon csapot-papot és állítsa a feje tetejére az életét az ő kényelme kedvéért.


És ezt úgy mondom, hogy naponta felhívom, ahányszor csak lehet meglátogatom, ha otthon vagyok, akkor megcsinálom a nagyobb munkákat, amiket ő már nem bír egyedül, felújítunk, bevásárolunk, mindenben támogatjuk a tesómmal. De vannak határok. Nem fogom például feladni a munkámat és az egzisztenciámat.

febr. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/75 anonim ***** válasza:
46%
Mert a magyar egy gyöpös agyú, rugalmatlan nemzet nagy általánosságban, amelyik mentalitása stagnál minimum 50 évig, ha nem több. A mostani 70-80+-osok nagyrészt abba mennek most tönkre idegileg, hogy ők már nem tudnak úgy hatalmaskodni a gyerekeiken, meg az unokáikon, ahogy anno velük tették. Meg ha mást nem, ma már a kitolódott nyögdíj korhatár miatt rá van szorítva az ember, hogy megmondja, "mama, se időm, se kapacitásom ápolni, a gyerekemtől sem várhatom, hogy erre csessze el a 20-as éveit, miközben szakmát/egyetemen tanul. Meg egyébként is, ha rajtad múlt volna, kb. fel is fordulhattunk volna a tesómmal, annyit foglalkoztatok velünk a faterral együtt". Sajnos az idézetes sztori az általános tendencia, meg ebben a korosztályban is sok ám a szar szülő... Valakinek ki kellett termelnie a telefon elé lecseszős szülő-degenerációt, na, nem magától jött létre...
febr. 5. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/75 anonim ***** válasza:
88%
Azzal amúgy mi lesz, akinek nincs gyereke akármilyen okból kifolyólag? :D Őt ki ápolja? Ki fizeti az ápolót vagy öregek otthonát? Az államnak kellene ezeket megoldania, ha már kizsigereli az embert 40+ éven át.
febr. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/75 anonim ***** válasza:
13%

Tudom, hogy le leszek pontozva, de én azt gondolom, hogy (ha) a szülő sem adott be minket intézetbe, mert nem akarta feladni a munkáját miattunk. Ugye? Felnelelt? Szeretjük? Szerintem nem kérdés, hogy a szüleimért bármit megteszek. Nem lenne lelkem bedugni egy idegen helyre, ahol ki tudja mi történik vele. Sajnos ma már a pénz, a hatalom fontosabb, mint a családtagok, szülők, idősekkel pedig sajnos sokan nem törődnek. Van akinek fontosabb egy nyaralás, munka, gyerek, pár... mint a szülő. Fontos, érthető, de a szülőt se kéne eldobni, mert már nem hasznos.

Mondom ezt úgy, hogy második családtaggal csinálom ezt. És nem, nem bántam meg, mert imádom. Nehéz? Összességében, igen. De! Szeretem annyira, hogy nem dobom el magamtól, bármi is legyen.

Az idősek pedig sokszor csak szeretetre vágynának. Bár, lehet ma már egy idegentől hamarabb megkapta az otthonban, ha már a gyereknek nyűg volt. És lehet azzal hárítani, hogy szeretjük mi, meg látogatjuk, és nem akar terhelni bennünket. De akkor is is érezhető azt, hogy már nem kell senkinek. És ezt csak az tudja, aki átéli. Mi mit gondoltunk volna, vagy hogy éreztük volna magunkat egy intézetben? Öröm táncot jártunk volna, mert bedugtak, mert a szüleink dolgoztak és nem jutott idő ránk? Mondják ok, hogy nem gyerekem, jó kt, nem akarok a terhére lenni, de valójában feltételezhetően nem ezt érzi. Tudom, nem értik sokan, de én sok idossel volt és van kapcsolatom, 40 évesen.

febr. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/75 anonim ***** válasza:
92%

24

Mi van, ha azt mondom, hogy a szülő VÁLLALJA a gyereket és nem fordítva?


Egy felnőtt ember mérje fel az anyagi, egészségügyi, szociális helyzetét és annak függvényében vállaljon gyereket. Az hogy valaki gondját viseli az általa vállalt gyereknek az ALAP. Nem kell magunk alá hugyozni, hogy a szülő elvégzi azt, ami a FELADATA, és amely feladatot ő JÓSZÁNTÁBÓL vállalt.


Nehogymár összehasonlítsuk ezt azzal, mint amikor egy önző öreg családtag elvárja, hogy megnyomorítsd miatta az életedet...

febr. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/75 anonim ***** válasza:
0%
25! Na, ezért is vannak olyanok, akik nem vállalnak gyereket. Jó gyerek nélkül, mint mégnyomorodva meg öregedni, és magányosan meghalni egy otthonban, miközben a felnőttje éli világát. Akkor, ha nincs gyerek, legalább tudom, hogy miért vagyok egyedül. Igen, nem kéri a gyerek, hogy legyen, de a szülő sem önszántából akár magatehetetlen lenni. Vagy haljon meg előtte, hogy a gyerek örökölheyse azt, amit saját maga (itt sokszor szó szerint is) épített fel? Akkor mondjon le arról is a hálátlanja.
febr. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/75 anonim ***** válasza:
83%

26

Persze, mert olyan borzasztó az, amikor magánápolót finanszíroz a gyerek, fizeti a méregdrága otthont, a kezeléseket, rendszeresen látogatja a szüleit, kapcsolatot tart velük stb. Nyilván, ha nem barmolja szét a teljes életét miattuk, akkor az már nem is ér semmit.

Nekem oké. Ha valaki csak ezért hajlandó gyereket vállalni, akkor jobb is, ha nem szaporodik. A teljes emberiség nevében köszönettel tartozunk neki.

febr. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/75 anonim ***** válasza:
86%

"a szülő sem adott be minket intézetbe, mert nem akarta feladni a munkáját miattunk"



Mint mondták, igen, a gyerekedet te vállalod, anyádékat nem


DE



Ezen felül, ha 18 év terror volt otthon, az után egy francot van az embernek kedve hajkurászni ugyanezt az embert szó szerint saroktól nyakig kakásan minden este.

Egy cuki három évessel ugyanez küzdelmes, de egy pánikoló 80 kilós felnőtt nagyon nem olyan, mint egy 15 kilós hiszis gyerek.

febr. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/75 anonim ***** válasza:
86%

Arról nem is beszélve, hogy egy egészséges gyereket max 3 évig pelenkázol, míg egy öregnél ezt nem lehet tudni. Egy gyerek egyre önállóbb lesz, egy öreg egyre önállótlanabb stb.


Én maximálisan azon a véleményen vagyok, hogy amennyiben a szülő ellátta egykor szülői feladatait, úgy megérdemli, hogy a gyereke törődjön vele. De a törődés nem azt jelenti, hogy a teljes életét feláldozza az öreg rokon kényelmének oltárán.

febr. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/75 anonim ***** válasza:
13%
Úgyse érti, Ki nem akarja. A gyerekeknek nem csak jogai vannak, hanem kötelezettségei is, a szülei felé is.
febr. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!