Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért panaszkodnak az idős...

Miért panaszkodnak az idős szülők, hogy a gyerekük csak "belökik" őket az idősotthonba, holott nekik is dolgozni kell?

Figyelt kérdés

Mielőtt valaki feléértené, nem azt mondom, hogy semelyik gyerek ne tartsa a szüleivel a kapcsolatot, meg tojja le őket, ne is vegyék fel a telefont, stb.


Hanem arra gondolok most ezalatt, hogy amikor megöregedik a szülő, és esetleg beteg, tehetetlen, kiszolgáltatott állapotban lesz, a gyerek egyszerűen nem tud folyamatosan ott lenni és segíteni nekik, ápolni őket, ha maguktól nem tudnak felállni, akkor felállítani őket, mert a gyereknek is van önálló, felelősséggel teli és elfoglalt élete, neki is dolgoznia kell, ha van gyereke akkor gyereket nevelni, meg még ezeregy dolgot megcsinálni, de a szülők mégis siránkoznak, hogy a gyerekük nem megy hozzájuk és beteszi őket az idősotthonba ahelyett, ő maga foglalkozna velük.


És mikor lenne ideje erre az egészre? Azért hagyja ott a munkahelyét, hogy a szüleit ápolgassa?


febr. 3. 12:14
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/75 anonim ***** válasza:
42%

50 Vagy inkább neked. :D Avagy hogyan lett kétszobás lakása a mindössze érettségivel rendelkező, gyermekét egyedül nevelő nagyanyámnak?


Könnyített üzemmód a köbön. Ja és nem, baromira nem dolgozott sokat. Nyolc óra könyvelés minden nap, ennyi, nem ám valami eszelős teljesítmény. Ma egy gyerekkel és egy érettségivel mikor szerzel magadnak lakást 30 éves korodig? Világosítsd fel, légy oly kedves.

febr. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/75 anonim ***** válasza:
38%

Ember, én a kommunizmusban nőttem fel.

Úgy lett lakása, hogy megvette. Nem hozzávágták.

febr. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/75 anonim ***** válasza:
45%
Ja, megvette fillérekért. Használd már az agyad, lécci.
febr. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/75 anonim ***** válasza:
44%
Bakker, mint írtam, én éltem már abban az időkben. Veled ellentétben.
febr. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/75 anonim ***** válasza:
33%
Azért véded a védhetetlent. A fityóért jutottam volna hozzá ingatlanokhoz, én is jártatnám a lepcsest... Habár ki tudja, lehet több tisztesség szorult belém.
febr. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/75 anonim ***** válasza:
63%
Nem akartam belefolyni ebbe a vitába, de akkor most leírom, hogy én 1967-ben születtem, és úgy laktunk egy régi szoba-konyhás lakásban (fürdő nélkül), hogy a dédszüleim, a nagyszüleim és én. Szóval öten egy szobában. Már 11 éves voltam, amikor sikerült kapnunk egy "szövetkezeti" másfél szobás panelt, amiben 16 éves kormig nem volt külön szobám. A dédimamámé volt a kisebb, és nagyiéknak és nekem a nagyobb. 16 éves voltam, amikor a dédi meghalt, akkor lett külön szobám. És nem ingyen vágták hozzánk a lakást, nagyiék részletekben fizették, ami most nem tűnne nagy összegnek, de a 70-80-as években nem volt kevés. És ők nem lógatták a lábukat, nagyapám még nyugdíjas korában is sokáig dolgozott, így tudták fizetni a részleteket, addig amíg le nem telt és saját tulajdonba került a lakás. Ennyit akartam csak hozzászólni.
febr. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/75 anonim ***** válasza:
36%

Az hogy ti nyomorogtatok, semmit nem bizonyít.


Mesterségesen, állami erővel alacsonyan tartott árak, bullshit munkahelyek, a fenntarthatatlan működés miatt egeket verdeső államadósság... Lehet nyilván ellenkezni, de picit nehéz számokkal vitatkozni.

febr. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/75 anonim ***** válasza:
44%

Lassan írom, hogy felfogd.

Nem vágtak senkihez hozzá csak úgy egy lakást.

Speciel a miénket konkrétan kalákában építették a szomszédokkal.

77-79 környékén.

febr. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/75 anonim ***** válasza:
29%

58.


Jó, nyilván nincs olyan, hogy örökélet ingyen sör, de a minimálbér/ház ár arány JÓVAL kedvezőtlenebb most, mint akkor volt.



Ha valaki dolgozott, tett félre még akár a 90es években, valamit tudott venni. Most sokan még otthonról kiköltözni is nehezen tud, mert az albérlet elviszi a keresete nagy részét.



De ezt szerintem tapasztalja mindenki, hogy basszus, a hónap végén nincs mit enni, még teljes állás mellett se. Aminek meg a minimumnak kéne lennie.

febr. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/75 anonim ***** válasza:
32%

58

Öcsém, te ennyire hülye vagy? Ha most részletfizetésre 10 millióért lehetne kapni egy normál panelt, azt mondanám, oké igazad van. De a lakásárak megsokszorozódtak. Értem, hogy akkor is fizetni kellett érte, de NAGYSÁGRENDEKKEL kevesebbet.


Ma egy random, tanulatlan egyedülálló anyának hol a bánatban lesz 30 éves korára tehermentes lakása? Hm? Erre válaszolj nagyokos.

febr. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!