Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért panaszkodnak az idős...

Miért panaszkodnak az idős szülők, hogy a gyerekük csak "belökik" őket az idősotthonba, holott nekik is dolgozni kell?

Figyelt kérdés

Mielőtt valaki feléértené, nem azt mondom, hogy semelyik gyerek ne tartsa a szüleivel a kapcsolatot, meg tojja le őket, ne is vegyék fel a telefont, stb.


Hanem arra gondolok most ezalatt, hogy amikor megöregedik a szülő, és esetleg beteg, tehetetlen, kiszolgáltatott állapotban lesz, a gyerek egyszerűen nem tud folyamatosan ott lenni és segíteni nekik, ápolni őket, ha maguktól nem tudnak felállni, akkor felállítani őket, mert a gyereknek is van önálló, felelősséggel teli és elfoglalt élete, neki is dolgoznia kell, ha van gyereke akkor gyereket nevelni, meg még ezeregy dolgot megcsinálni, de a szülők mégis siránkoznak, hogy a gyerekük nem megy hozzájuk és beteszi őket az idősotthonba ahelyett, ő maga foglalkozna velük.


És mikor lenne ideje erre az egészre? Azért hagyja ott a munkahelyét, hogy a szüleit ápolgassa?


febr. 3. 12:14
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/75 anonim ***** válasza:
79%
Olyan kötelezettség nem létezik, hogy fel kell áldoznia az életét a szülő kedvéért. Ennyi.
febr. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/75 anonim ***** válasza:
0%
28. Ha annyira nagy terror a nőtte fel, miért nem mentél gyerek otthonba, ha az annyira álom hely? Mert, ha az időseknek az, neked is az lett volna. És akkor lehet, neki is nyugodtabb élete lehetett volna nélküled.
febr. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/75 anonim ***** válasza:
88%

Azért azt is nézzük már, hogy egy idősnek kell speciális ágy, mert magától nem kel fel, speciális zuhany, mert le kell ülnie, ha tolószékes, akkor meg aztán az egész házat speciálisan beremdezni, hogy elférjen.


Nem lakhat a harmadikon, mert nem megy fel a lépcsőn.



Egy demens ember sokszor lépcsőnek nézi a szőnyeg mintáit, meg meg akarja enni a tányérra festett virágokat...



Vagy hajnal háromkor ki akar tántorogni a házból, szóval speciális ablak, ajtó, terasz korlát kell.



Egy lakóház sokszor nem alkalmas erre.



A dédim 105 évet élt, és az utolsó 10et otthonban, mert itthon semmi, de tényleg semmi életminősége nem lett volna.



Az otthon direkt így lett tervezve. Ott biztonságban volt, kivitték a napra, rendesen tisztán volt tartva, a bútorok, bernedezés direkt erre volt kitalàlva.



Annak hogy mi otthon szétcsákányozzuk a kádat, kiszélesítsük az ajtókat, liftet szereljünk be 0 realitása lett volna.

febr. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/75 anonim ***** válasza:
91%

"Ha annyira nagy terror a nőtte fel, miért nem mentél gyerek otthonba, ha az annyira álom hely? Mert, ha az időseknek az, neked is az lett volna. És akkor lehet, neki is nyugodtabb élete lehetett volna nélküled."



Mert a gyerek anyagilag, jogilag, minden téren függ a szülitől. Nincs döntési joga.


De emellett, mégis, 18 évesen sokan dobbantanak, vagy kiteszik őket. Egy tininek nem volt egy élete arra, hogy gondoskodjon a saját szükségleteiről.



Egy idősnek volt kb 50 éve elrendezni az élete végét, minden téren.

febr. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/75 anonim ***** válasza:
18%

33. Ha a gyereked lenne fogyatékos, akkor is ezt mondanád? Nyilván nem érné az se meg. Hallottál más a kölcsönös segítésről, áldozathozatalól? Akit szeretünk, azért teszünk is.

34,ne sertegess, én se bántottalak, tehát ergo elvárom ugyan ezt tőled is. Nemhogy nem vagyok hülye (bár lehet, ha ezen az oldalon próbálok beszélgetni olyanokkal, akik nem is akarnak más véleményét elfogadni, mert csak a sajátjuk a valami és még sertegetik is a másikat amikor nincs több érve, de saját több éves tapasztalatom van.

35. Tehát, a szülő csak az anyagiakra kel, értem. Amikor nincs haszon belőle, el kell dobni. Értem.

Remélem aki így gondolkodik, viszakapja majd, hogy rájöjjön. Addig pedig sürgősen önként lemomd az örökségéről, ha már nincs annyi ereje, pénze... Stb, hogy törődjön az ősökkel.

febr. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/75 anonim ***** válasza:
83%
De, végtelenül ostoba vagy, ha felteszel egy olyan kérdést, hogy a bántalmazott gyerek, miért nem megy ottohnba. Valami olyan sötét hülyeség árad ebből a kérdésből, ami maximálisan diszkreditálja az összes többi marhaságodat.
febr. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/75 anonim ***** válasza:
83%

"a gyereked lenne fogyatékos, akkor is ezt mondanád? Nyilván nem érné az se meg. Hallottál más a kölcsönös segítésről, áldozathozatalól? Akit szeretünk, azért teszünk is."


Történetesen dolgoztam fogyatékkal élőkkel, és igen, itt is van az az eset, hogy otthon nem lesz meg, még a legjobb szándék mellett sem.


Ha valakit meg kell emelni, hogy a kerekes székből a zuhany alatti székre rátedd, az egy speciális daru. Ez egy drága és nagy berendezés, nem fér be sehova.

Ha a gyereket már nem emelgeted (már pedig 3-4 éves kor felett nem, mert csak megsérülsz te is) akkor viszont kelleni fog, mert egyébként megeszi a kosz.



Onnan tudom, hogy a normál ajtón a kerekesszék nem megy be, mert szenvedtem vele éveket.



És onnan tudom, hogy egy demens embert etetni, ellátni milyen, mert dolgoztam idős fogyatékkal élőkkel is.



Mint ex ápoló mondom, hogy megfelelő hely, felszerelés nélkül Bizonyos Embereknek Nem Lehet Normális Emberi Méltóságot, Higéniát Meg Életszínvonalat teremteni.



Nincs senkinek varázspálca a zsebében, Pannika néni nem fog levitálni.

febr. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/75 anonim ***** válasza:
0%

Kész, Feladó! Én eredetileg válaszoltam egy kérdésre, és le lettem támad a, mint a gyerektelenek és más kisebbséghez tartozók. Utolsó. Én is ápolta teljesen maga tehetetlen nagyanyám és de, lehet eszközök nélkül is, ha nincs rá lehetőség. Igaz sokkal nehezebb, de még lehet oldani, ha akarjuk. Csak azért nem vágom be egy otthonba azt, aki tisztességes felnevelz, mert nem tudom átalakítani a házat, nincsenek meg egyes eszközök. Ez csak kifogás. Egyébként, ne mondja nekem senki, hogy pl. a kórházban, otthonban (magán otthonban esetleg) emelővel fürdetnek, mert körbe röhögöm. Azt se hogy egy kerekesszék nem fér be egy átlagos ajtón, mert befér. Vagy akkor nekünk nem volt átlagos kerekesszékünk.

Ezek szerint ti még nem a saját gyerekeiket is eldobnnátok a saját kenyelmetek miatt, hát... Nincs több kérdésem és a válaszhoz a betűim is elfogtak. Lefagy ott az agyam, komolyan, ez kész. És akkor a gyerektelen, az idős, a fogyatékkal élő az önző, mi? Kívánok nektek több szeretetet!

febr. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/75 anonim ***** válasza:
2%
33! Miért, a gyereknek nem kell kiságy, járóka, pelenka, cumi, üveg, ruha, babakocsi, játék, anyámkínja? Ja, hogy azok jó részben ingyenesek, az idősek meg mindenért keményen megdolgoztak, és mindenért fizettek, értem.
febr. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/75 anonim ***** válasza:
82%

"Én is ápolta teljesen maga tehetetlen nagyanyám és de, lehet eszközök nélkül is, ha nincs rá lehetőség. Igaz sokkal nehezebb, de még lehet oldani, ha akarjuk."



És milyen életminősége volt?


Meg egy magatehetlen ember még istenes. Nehéz, de aztán ennyi.


Pláne ha még mentálisan rendben van, lehet vele valamennyire kommunikálni, az már szuper. Ezt hívják gondozásban egyszerû esetnek.


A balhés, meg a komplikált az más szint.


Tudod milyen az, ha valaki berohamozik, ok nélkül bármikor, bárhol? És izomból veri be a fejét abba, ami épp alatta van?

Ezt 20 felett már nem kapod el, örülsz ha benne marad abban, amiben éppen van.



Vagy mondjuk egy hallucináló, tomboló embert leállítani? Úgy, hogy nem ért a szóból, és nem ismer meg, de retteg és üt-ver.

febr. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!