Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Úgy érzem, az anyaságban...

Úgy érzem, az anyaságban teljesedek ki? Aki érzett hasonlót, később hogyan alakult a családi életetek?

Figyelt kérdés

Van egy 10 hónapos babánk, és imádom vele az életet.


A mindennapokat, a különböző programokat (bár tény és való, hogy a ringató és társai nem a mi műfajunk). Azt, amilyen lettem mellette, amilyen az életünk lett. Kimondottan nehéz időszakunk sem volt, de ezt azért lekopogom... "Jó baba" már az elejétől kezdve, nekünk tényleg ilyen vattacukros babaillatú volt már a kezdetektől az egész.


Van diplomám, jogász vagyok, dolgoztam is pár hónapot a baba előtt. De nem vágyom egyáltalán vissza, az az igazság.


Elmondtam ezt a férjemnek is, mert az volt a terv, hogy ősztől kezdi a bölcsit a lányunk. A bölcsőde ellen nem vagyok, heti 3 délelőtt szuper lenne, de megbeszéltük, hogy dolgozni egyelőre nem megyek vissza.

A férjem mondta, hogy részéről az is rendben van, ha később sem vágyom a munka világába, és inkább vagyok itthon. Anyagilag szerencsére megtehetjük akár ezt is. Nekem is szimpatikus lenne a dolog. Mert amennyire élvezem ezt a babázós időszakot, annyira várom, hogy nagyobb legyen a lányunk és ismerkedjen a világgal.


Azokhoz szólna a kérdésem, akik szülés után nem mentek vissza dolgozni, Ti megbántátok ezt később? Mit csináltatok, mikor a gyereketek már nagyobb volt, nem igényelt titeket annyira már? Hogy viseltétek, mikor elkezdtek kirepülni otthonról?



febr. 8. 16:25
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
39%

#10

Ennél a kérdésnél már nem bírtam magamban tartani, hogy ne szóljak hozzá.

Sok másiknál is nehéz vissza fogni magam, na de, hogy egy jogász itt? Már kiverte a biztosítékot.

Volt már dolgom jogászokkal bíróságon és elég nehéz elhinni, hogy ide irogatnak.

febr. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 A kérdező kommentje:
Hidd el, egy 10 hónapos gyerek mellett nem a lábamat lógatom, sorozatot nézve egész nap. :)
febr. 8. 17:37
 13/41 A kérdező kommentje:

12. válaszoló, továbbra sem értem, hogy mi a problémád.

Nem olvasgattam itt más kérdéseket, nem is gondoltam, hogy vörös posztó lesz bárki szemében, ha leírom, hogy jogászként végeztem. Engedd el a kérdést, ha ennyire kiborít. Ahogy látom, olvasgatsz itt eleget! :)

febr. 8. 17:41
 14/41 anonim ***** válasza:
96%

Persze, ezt nem is mondtam, és hidd el, ha nyernék a lottón, én sem akarnék dolgozni, tehát ezt nem rosszból mondom. Szerintem ha az anyaságon lenne a hangsúly, a bölcsi fel sem merülne.


De ez miért baj? Neked megfelel, férjednek megfelel, a baba meg majd jelzi úgyis, ha nem tetszik neki valami.

febr. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 A kérdező kommentje:
Engem az érdekelt volna itt, hogy mások, akik anno így döntöttek, 15-20 éves távlatból is úgy gondolják, jó ötlet volt-e?
febr. 8. 17:45
 16/41 anonim ***** válasza:
93%

12-es. Miért a jogász nem ember? Én is az vagyok. Bár tény nem értek egyet a kérdező leendő döntésével, de nem szólom le. Mindenki saját életét úgy éli ahogy szeretné. Azért ne általánosíts, hogy milyenek a jogászok. Minden ember más. Én sem általánosítok, hogy az összes xy végzettségű ilyen vagy olyan.

Elmondtam én masképp érzek, de azt a kérdezőnek kell eldöntenie mit tesz. Kérdezhet jogász, orvos akárki itt nem tilos. 7# voltam

febr. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
49%

12-es: jogászoknak, orvosoknak, mérnököknek is lehet gyereke, és semmi akadálya annak, hogy itt írjanak.


Kérdezö: egyrészt az jó, ha a gyerek valamennyit közösségbe, gyerekek közé kerül, szerintem ezzel nincs gond.

Az sem igazán probléma, ha nem akarsz visszamenni dolgozni, de nem biztos, hogy a legjobb döntés lesz.

Egy barátnöm (gépészmérnöki diplomával) választotta az anyaságot, a férje tökéletesen támogatta, nem volt soha gond a "kinek a pénze", sem az nem volt téma, hogy "nem dolgozol", mert a férj is tudta, nem kevés munka a gyerekek ellátása, szóval nem jött be, amiven ijesztgetik a nöket, hogy elhagyja a férj, vagy függöségben tartja, erröl az oldalról nincs is gond.

Ami problémás, hogy egyrészt nyugdíjat nem kap, amíg a férje kapja a sajátját, addig OK, ha netán meghal elöbb, akkor viszont problémás lehet.


(Meg mielött az idiótábbak belekötnek, a barátnöm emellett sok mindent csinált, tanult, ö intézett minden hivatalos ügyet, szervezett meg mindent, ami kellett, nem lett begyepesedett, sokféle érdeklödése, hobbija volt/van, és NINCS mükörme, meg nem jár hetente fodrászhoz, sokkal értelmesebb, tájékozottabb, mint az áltag "dolgozó" nö.)

febr. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
42%
Akinek épített körme van és fodrászhoz jár, az nem intéz hivatalos ügyeket és buta?
febr. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
97%
Hát én a helyedben nem adnám fel a munkát örökre. Ha a férjed ne adj Isten 20 év múlva elhagy egy 20 éves lányért, és elzárja feléd a pénzcsapot, te meg ott állsz úgy, hogy nem dolgoztál életedben egy jóízűt, akkor lesznek gondjaid.
febr. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
86%
Ez az egyetemista kislányos troll. Ordít a stilusról, meg ahogy valaszolgat. Nemsokára jön, hogy a férje 50 körüli.
febr. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!