Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Úgy érzem, az anyaságban...

Úgy érzem, az anyaságban teljesedek ki? Aki érzett hasonlót, később hogyan alakult a családi életetek?

Figyelt kérdés

Van egy 10 hónapos babánk, és imádom vele az életet.


A mindennapokat, a különböző programokat (bár tény és való, hogy a ringató és társai nem a mi műfajunk). Azt, amilyen lettem mellette, amilyen az életünk lett. Kimondottan nehéz időszakunk sem volt, de ezt azért lekopogom... "Jó baba" már az elejétől kezdve, nekünk tényleg ilyen vattacukros babaillatú volt már a kezdetektől az egész.


Van diplomám, jogász vagyok, dolgoztam is pár hónapot a baba előtt. De nem vágyom egyáltalán vissza, az az igazság.


Elmondtam ezt a férjemnek is, mert az volt a terv, hogy ősztől kezdi a bölcsit a lányunk. A bölcsőde ellen nem vagyok, heti 3 délelőtt szuper lenne, de megbeszéltük, hogy dolgozni egyelőre nem megyek vissza.

A férjem mondta, hogy részéről az is rendben van, ha később sem vágyom a munka világába, és inkább vagyok itthon. Anyagilag szerencsére megtehetjük akár ezt is. Nekem is szimpatikus lenne a dolog. Mert amennyire élvezem ezt a babázós időszakot, annyira várom, hogy nagyobb legyen a lányunk és ismerkedjen a világgal.


Azokhoz szólna a kérdésem, akik szülés után nem mentek vissza dolgozni, Ti megbántátok ezt később? Mit csináltatok, mikor a gyereketek már nagyobb volt, nem igényelt titeket annyira már? Hogy viseltétek, mikor elkezdtek kirepülni otthonról?



febr. 8. 16:25
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
100%

Igen, én megbántam - szintén diplomásként - mert azt sosem tudhatod, hogy a jövőben sem fog megromlani a házasságod, sosem fog a férjed visszaélni a függőségi helyzettel. Lehet álmodozni, hogy Veled ez aztán biztosan nem fog megtörténni, a statisztikák viszont azt mutatják, hogy a házasságok több, mint fele felbomlik. Még akkor is nehéz talpraállni egy válás után, ha van egy szinten tartott jó szakmád, de aki hosszú időre kiesik a munakerőpiacról, annak embertelen nehéz.

Anyukám 33 évesen megözvegyült, előtte nem dolgozott, mert velem maradt otthon. A biztosítás nem volt elég arra, hogy ne kelljen azonnal munkát keresnie, de rettenetesen nehéz időszak jött. Én p42 évesen váltam, 9 évig voltam otthon a gyerekekkel. Évek kellettek, míg anyagilag talpraálltam, az egész életem fenekestől felborult.

Ha az "anyagilag megtehetjük" nem azt jelenti nálad, hogy addig megteheted, amíg a férjed mindent finanszíroz, akkor semmi gond, de én a mai eszemmel biztosan nem vállalnám be tartósan a függőségi viszonyt.

febr. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs ezzel gond,csak a kérdés nem őszinte. Mert aszerint az anyaságban teljesedsz ki,de ez nem így van,mert aki abban,ők szülnek szépen sorba,nem adják bölcsibe és ebben teljesednek otthon ki. Te viszont dolgozni nem vágysz és jó otthon. Ha nektek megfelel,miért ne. Én nem tudnék,hacsak nincs 6 passzív jövedelmed pluszba csak neked függetlenül a férjedtől,akkor rizikós. Mindjárt jön,hogy van nyilván. :D Mindenki más,lehet megbánod később,lehet hogy nem.
febr. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
50%
18-es: azt a megjegyzést azért írtam, mert egy csomó egycsatornás agyú lény szerint ha egy nö otthon marad a gyerekkel, akkor csak ilyesmikkel tölti az idejét és erre szórja el a férje pénzét! Tehát fordított irányból gondoltam.
febr. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy már előttem is sokan írták, azért azt érdemes lenne mérlegelni, hogy mihez tudnál kezdeni, ha esetleg megromlik köztetek a kapcsolat, és a férjed már nem biztosítja számodra az anyagi hátteret. Lehet, hogy erre sosem fog sor kerülni, de senki sem jövőbe látó, nem lehet ezt biztosra megmondani. Fel kell készülni minden eshetőségre, főleg a mai világban, amikor a házasságok végkimenetele kb 90%-ban a válás.
febr. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
11%

Na, végre, egy igazi nő!


Szerintem ez teljesen normális, minden gyerekkel rengeteget kell foglalkozni, felnőtt koráig. Apukának is, csak szólok. :D:D


Annyi kivetnivalót mégis látok a dologban, hogy azért nem árt, ha nem hülyülsz bele, és időről időre azért félreteszed, és csinálsz valami hobbit vagy találkozol haverokkal, művelődsz, játszol hangszeren, festesz, olvasol, sportolsz, stb.

febr. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem troll a kérdés, akkor azt gondolom, ne add fel önmagad és az állásod. Neked nem az anyaság tetszik, hanem egyszerűen a kényelem, ami jár vele, de egy idő után be fogsz gyöpösödni, a gyerkőcnek meg szüksége lesz a szabadságra. Arról nem beszélve, hogy most még anyagilag megteheted, hogy kvázi eltart a férjed, de ha (ne adj Isten!!) beüt valami krach közétek, akkor jobb felkészülni mindenre.
febr. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
100%
Mi van, ha meghal a férjed?
febr. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
100%
Egyedülálló anyuka vagyok, én is imádom a lassan másfél éves "vattacukor" fiamat, imádok vele itthon lenni is, programozni, de eszembe sem jutott, hogy ne menjek vissza dolgozni. Pedig anyagilag megtehetném, saját jogon, mivel ugye férjem nincs, de onnantól, hogy ő ovis lesz, nekem munkaidőben nem nagyon van más dolgom vele, hogy elvigyem és hazahozzam, napközben mit csinálnék? Barátnőim, ismerősök mind dolgoznak, shoppingoljak meg sorikat nézzek? A házimunkáért sem rajongok annyira, inkább azt osztom ki valaki másnak, én meg megkeresem a rávalót azzal, amit jobban élvezek, ez pedig a munkám (ahova annyira nem vágyok vissza természetesen, pedig szülés előtt szerettem, csak elkényelmesestem 😀).
febr. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
100%
Én kb két évig bírtam aztán meguntam, hogy nincs saját fizetésem, kiszolgáltatott vagyok és ha a férjem 1 órát késett tiszta ideg voltam, hogy mi van ha történt vele valami. Szerintem legalább 50% érdemes dolgozni.
febr. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
96%

Nekem nem úgy tűnik a leírásból, mint akinek az anyaságtól lett teljes az élete. Inkább olyan ürügyféle, hogy ne kelljen dolgozni. Egyébként ezzel sincs gond, ha van miből megélned akkor is, ha netán életbe lép a "B" terv.

Amikor meg nagyobb már a gyerek vagy kirepült, ugyanúgy ott vannak a barátnős programok meg az edzés vagy bármi, amivel agyon lehet ütni az időt.

Ami esetleg lehet problémás, hogy a gyerek előtt ez lesz a minta. Legfőképp azért, mert lány, elsősorban az anyai mintát viszi tovább. De igazából erre is van megoldás, csak pénz legyen elég.

febr. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!