Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Úgy érzem, az anyaságban...

Úgy érzem, az anyaságban teljesedek ki? Aki érzett hasonlót, később hogyan alakult a családi életetek?

Figyelt kérdés

Van egy 10 hónapos babánk, és imádom vele az életet.


A mindennapokat, a különböző programokat (bár tény és való, hogy a ringató és társai nem a mi műfajunk). Azt, amilyen lettem mellette, amilyen az életünk lett. Kimondottan nehéz időszakunk sem volt, de ezt azért lekopogom... "Jó baba" már az elejétől kezdve, nekünk tényleg ilyen vattacukros babaillatú volt már a kezdetektől az egész.


Van diplomám, jogász vagyok, dolgoztam is pár hónapot a baba előtt. De nem vágyom egyáltalán vissza, az az igazság.


Elmondtam ezt a férjemnek is, mert az volt a terv, hogy ősztől kezdi a bölcsit a lányunk. A bölcsőde ellen nem vagyok, heti 3 délelőtt szuper lenne, de megbeszéltük, hogy dolgozni egyelőre nem megyek vissza.

A férjem mondta, hogy részéről az is rendben van, ha később sem vágyom a munka világába, és inkább vagyok itthon. Anyagilag szerencsére megtehetjük akár ezt is. Nekem is szimpatikus lenne a dolog. Mert amennyire élvezem ezt a babázós időszakot, annyira várom, hogy nagyobb legyen a lányunk és ismerkedjen a világgal.


Azokhoz szólna a kérdésem, akik szülés után nem mentek vissza dolgozni, Ti megbántátok ezt később? Mit csináltatok, mikor a gyereketek már nagyobb volt, nem igényelt titeket annyira már? Hogy viseltétek, mikor elkezdtek kirepülni otthonról?



febr. 8. 16:25
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak akkor vállald be ezt az életmódot, ha te megteheted saját magad, hogy ne dolgozz. Tehát ha nem a férjedtől függ az anyagi helyzeted. Mert akármi lehet, hosszú az élet.
febr. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
100%

én 2 ėv utån már untam otthon magam igy vissza mentem dolgozni, gyerekeim meg bölcsödėbe

meg jó hogy volt saját jogon pénzem .

de ismertem olyan anyukát aki 5 év után csinált magånak vålalkozåst mert a végėn miutån a gyerekei ovisak lettek unta magått nagyon ,

de olyat is ismertem aki azt hajtogata hogy nem megy vissza dolgozni,gyerek nem lesz bölcsödės aztán ez hamar megvåltozott ės anyuka vissza ment még is dolgozni .

febr. 9. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó most ez a babázás, de fiatal vagy még ahhoz, hogy háziasszony maradj, gondolj a jövődre is. Kiesett évek, kiesel a munkaerő piacról, elévül a tudásod. Később lesznek meg az éveid nyugdíjazáshoz és kevesebb lesz a nyugdíjad is. Ill. ne adj isten ha férjedet éri valami, akkor ott maradsz bevétel nélkül, és ha kifogy a kassza, és még nincs melód, akkor nagyot koppansz.


Gondolkozz kicsit józanul is. Nem olyan világot élünk, ahol ezt megengedhetjük magunknak.

febr. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
100%

végig csinálsz egy jogász képzést aztán azt mondod hogy inkább soha nem akkarsz dolgozni ,se jogåsz lenni.

akkor mi a csodának csináltad végig?

febr. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
34%
Nem csinált vegig semmit. Kitalált történet.
febr. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
94%
Aztán az ilyenek sírnak pár év múlva, hogy jaj a férjem megcsal,nem törődik velem, de nem tudok elköltözni, mert se munkám, se házam, se félretett pénzem.
febr. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
61%
Nem jön a kerdező, mert lebukott, hogy troll. De ilyenkor erre úgy szokott reagálni, hogy a férje egy csomó vagyont ráírt, meg szerződés is van, ő be van biztosítva. Mindig ugyanaz.
febr. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 A kérdező kommentje:
Vagy talán azért "nem jövök", mert kisbaba és család mellett van jobb programom is, mint egész nap egy anonim fórumon lógni...?
febr. 12. 15:12
 39/41 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván. Mondjuk ezen az anonim fórumon kértél tanácsot életed egyik legfontosabb döntésében, de tényleg nagyon hihető, hogy utana abszolút nem akarsz itt "lógni".

Egyebként mar csak azért sem hihető az egész, mert ha ilyen csodaéleted van, akkor olyan emberek is kéne, hogy legyenek a környezetedben, akikkel ezt meg lehet beszélni, nem teljesen random társadalmi osztályokba tartozó vadidegeneknek feldobni, hogy aztán oszthasd őket kommentben. Ugyanezt csináltad az összes többi kérdésednél. Nagyon fura vagy.

febr. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 babyboom567 ***** válasza:
100%

De én azt nem értem, hogyha minden vattacukor,és napi több óra énidőd van,+férjeddel randi is,akkor minek kell a gyereknek bölcsibe menni?

A bölcsi a dolgozó szülőknek van, nem azért hogy ringató meg játszóház meg

a veled együtt játszás,játszótér helyett szórakoztassák a gyereked.

7 éves a gyerekem,még mindig igényel játékhoz,tanuláshoz,tornához,fejlesztéshez,nincs olyan,hogy nem téged igényel egy bölcsis baba.(főleg úgy,hogy millió énidőd van a leírásod szerint,tehát nem 0-24ben van veled)

febr. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!