Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nővérem 15 éve nem tart...

Nővérem 15 éve nem tart semmilyen kapcsolatot közös anyánkkal gyermekkori sérelmekre alapozva, erkölcsileg mennyire megkérdőjelezhető, ha örökségre mégis igényt tart?

Figyelt kérdés

3an vagyunk testvérek és fogalmazzunk úgy, hogy gyerekkor tekintetében bőven vannak hiányosságok mindhármunk esetében ami főleg édesanyánk rovására írható. Itt azért nem arra kell gondolni hogy mindennapos verések és törött csontok, de messze nem is arra hogy rendett kellett rakni a szobánkban és ez nem tetszett gyerekként. Nővérem közel 15 éve nem áll szóba semmilyen formában anyánkkal és napokban került szóba az öröklés kérdése. Azt már régen is többször kifejtette hogy nem tekinti anyjának és tőle még macskát sem fogadna el ezért is lepett meg az, amikor kifejtette hogy anyánk halála esetén természetesen ő is igényt tart minden ingatlan harmadára (kb 6 ingatlan van). Szó sincs róla hogy bárki ki akarná tagadni az öröklésből vagy hogy én a bátyámmal jogilag megtámadnánk egy ilyen helyzetben, de szerintem erkölcsileg az lenne a minimum hogyha már valakivel 30 éve kifejezetten nem tartom a kapcsolatot akkor az, ha nem is lemondok az örökségről, de legalábbis a többi örökös belátására bízom hogy megosztják e velem azt, nem pedig kijelentem hogy az jár. Várhatóan sem gondozni nem fogja ha majd esetleg rászorulna és gyermekeit sem tervezi bemutatni neki ezt is többször kijelentette.

Bátyámmal ketten bár ugyanazt a hiányos gondoskodást kaptuk tőle és nekünk is voltak mosolyszünetek továbbra is tartjuk vele rendszeresen a kapcsolatot és talán meg javult is valamelyest. A kérdés nem jogi oldalról megközelítendő, senki nem akar ilyen szempontból lépéseket tenni pusztán külső szemlélő erkölcsi oldalról való érzései vagyok kíváncsi, köszönöm!


márc. 23. 15:02
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/276 anonim ***** válasza:
23%
Erkölcsileg minimum "aggályos". Igazából teljesen elítélendő, anyátok helyében ki is zárnám végrendeletben.
márc. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/276 A kérdező kommentje:
Többször is leírtam hogy senki azaz egyik résztvevője ennek a nevezzük családi drámának sem akarna soha jogi oldalról közelíteni ehhez az egész kérdéshez, bár ha valóban a rosszindulat fűtene valakit a lehetőség meglenne rá. Mi hárman testvérek alapvetően jó viszonyt ápolunk. Valószínűleg te a magad színvonalán csupán annyit vagy képes ebből a komplex helyzetből felfogni hogy ha kérdés merül fel bárkiben akkor azt csak az irigység fűtheti, mivel pont annyira széles skálán mozog az érzelmi intelligenciád, hogy csak ilyen egyszerű érzelmeket tudsz azonosítani és feltételezni, mint az irigység, düh esetleg rosszindulat. Ugye ilyenkor szokták mondani, hogy mindenki magából indul ki, ami nem mindig rossz, sajnos rád ez nem igaz, neked még lenne hova fejlődnöd.
márc. 23. 15:44
 13/276 anonim ***** válasza:
87%

#7: a "szerintem" egy irreleváns szempont, ha jogról van szó.

Végrendelet azért van, mert az élet néha felülírja a bevett normákat. Ez esetben édesanyád az, aki dönthet úgy, hogy a nővéred nem érdemli meg ugyanazt az örökséget, mint a másik két gyerek. Nem Te.

márc. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/276 anonim ***** válasza:
78%
12, már most kevered a kását, de nem vagy irigy, ugye? :) Akkor miért akarnád elfogadtatni, hogy tesód járjon rosszul, ti ketten "jó gyerekek" pedig jól? Vagy mit kezdenél tesód részével, jogosan éreznéd sajátodnak? Esetleg szétosztanád hasonló jó emberek között? Huncut megközelítés...
márc. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/276 A kérdező kommentje:

Nem tudom még hányszor kell leírni, de úgy látom nem megy át a lényege ennek a történetnek. Ez nem egy jogi kérdés és nem arról szól, hogy ki akarja valaki zárni a kapcsolatot nem tartó testvért az öröklésből. De most komolyan nem tudtok szöveget értelmezni?

Ideírja valaki hogy az erkölcsök jogilag nem számítanak... Tényleg zsenikém?😆 Hihetetlen egy-két ember, aki értette annak köszönöm attól függetlenül hogy egyetértett vagy nem

márc. 23. 15:50
 16/276 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem meg igenis jár neki, ha más nem, "kárpótlásként" az elcseszett, rossz gyerekkoráért. Anyád sem teljesítette a nővéreddel szemben az erkölcsi kötelességét, azaz hogy szeretetben, egészséges közegben, normálisan nevelje fel, akkor mire fel vonná bàrki kérdőre a nővéredet?


Ha már sz*rul kellett felnőnie, holott nem ő kérte az életet, legalább valami jó is jusson neki ebből az egészből.


Az a rossz abszurd, hogy ti számon kéritek a testvéreden, miért tartja a kapcsolatot a vele rosszul bánó anyátokkal.

márc. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/276 A kérdező kommentje:
Milyen kását te istennek gyermeke? Ki akar mit elfogadtatni? Olvasd vissza, amit írtam könyörgöm, tényleg a rosszindulatot látjatok mindenben?
márc. 23. 15:53
 18/276 anonim ***** válasza:
81%
"Mi hárman testvérek alapvetően jó viszonyt ápolunk." - mi lenne ha még duzzognál is tesódra? A saját vagyonát is elvennéd tőle?
márc. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/276 anonim ***** válasza:
82%

"Szerintem bátyámmal mindketten fel tudtuk dolgozni ami a történt és valahol meg is tudtunk bocsátani, neki meg "fájdalomdíj" kell"


Szerinted. O meg nem igy látja. Amúgy arról szó nincs, hogy a megbocsátás megvasarolhato lenne. Komolyan nem értem miért kellene lemondania valamiről, ami jár neki. Az, hogy szerinted nem erkölcsös, a kutyat nem erdekli

márc. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/276 anonim ***** válasza:
80%
Küldd át tesódnak a kérdésedet, had lássa, milyen jó viszonyban vagytok.
márc. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!