Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nővérem 15 éve nem tart...

Nővérem 15 éve nem tart semmilyen kapcsolatot közös anyánkkal gyermekkori sérelmekre alapozva, erkölcsileg mennyire megkérdőjelezhető, ha örökségre mégis igényt tart?

Figyelt kérdés

3an vagyunk testvérek és fogalmazzunk úgy, hogy gyerekkor tekintetében bőven vannak hiányosságok mindhármunk esetében ami főleg édesanyánk rovására írható. Itt azért nem arra kell gondolni hogy mindennapos verések és törött csontok, de messze nem is arra hogy rendett kellett rakni a szobánkban és ez nem tetszett gyerekként. Nővérem közel 15 éve nem áll szóba semmilyen formában anyánkkal és napokban került szóba az öröklés kérdése. Azt már régen is többször kifejtette hogy nem tekinti anyjának és tőle még macskát sem fogadna el ezért is lepett meg az, amikor kifejtette hogy anyánk halála esetén természetesen ő is igényt tart minden ingatlan harmadára (kb 6 ingatlan van). Szó sincs róla hogy bárki ki akarná tagadni az öröklésből vagy hogy én a bátyámmal jogilag megtámadnánk egy ilyen helyzetben, de szerintem erkölcsileg az lenne a minimum hogyha már valakivel 30 éve kifejezetten nem tartom a kapcsolatot akkor az, ha nem is lemondok az örökségről, de legalábbis a többi örökös belátására bízom hogy megosztják e velem azt, nem pedig kijelentem hogy az jár. Várhatóan sem gondozni nem fogja ha majd esetleg rászorulna és gyermekeit sem tervezi bemutatni neki ezt is többször kijelentette.

Bátyámmal ketten bár ugyanazt a hiányos gondoskodást kaptuk tőle és nekünk is voltak mosolyszünetek továbbra is tartjuk vele rendszeresen a kapcsolatot és talán meg javult is valamelyest. A kérdés nem jogi oldalról megközelítendő, senki nem akar ilyen szempontból lépéseket tenni pusztán külső szemlélő erkölcsi oldalról való érzései vagyok kíváncsi, köszönöm!


márc. 23. 15:02
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/276 anonim ***** válasza:
83%
Mindenki másképp reagál helyzetekre, rengeteg család van ahol "egyforma" szeretetben lettek nevelve a gyerekek, mégis más utat jártak be... Visszatérve, ha ő úgy tudta csak feldolgozni, hogy meg szakította a kapcsolatot; azis csak édesanyádra és rá vonatkozik nekik kell rendezni ük.. Ha édesanyád nem végrendelkezik másképp akkor a törvényes öröklés lép életbe..
márc. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/276 anonim ***** válasza:
80%

És ha felbukkan 5 év múlva, és 15 évig ápolja haláláig, te is lemondasz mosolyogva a részedről a javára,mert így erkölcsös, ugye?

Olyan a kapcsolatuk amilyen, anyádnak ha nem tetszik, vagy így, vagy úgy tesz ellene.

Neked semmilyen formában nem jár több, mert te csak kicsit veszekszel anyáddal, ő meg nagyon.

márc. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/276 A kérdező kommentje:
Amúgy érdekes hogy akik szimpatizálnak a nővérem álláspontjával, rögtön támadnak és mindenféle hasonleső szemétnek akarnak beállítani, aki ki akarja forgatni a vagyonából. Kicsikét olyan mintha azért tartanátok a hátatokat neki mert tudjátok hogy hasonló helyzetben pont ugyanilyen haszonlesők és megevehetőek lennétek, mivel nincsenek valódi elveitek. Engem viszont elmondhattok mindennek amik valójában ti vagytok és ezzel nyugatatjatok magatokat, nem irigylem a családotokat...
márc. 23. 16:05
 24/276 anonim ***** válasza:
81%
Akkor még egyszer: mi lenne a szándékod az ő részével? Mit kezdenél vele? Sajátodnak éreznéd? Mit jelent számodra a haszonleső? Nővéredet vagy téged?
márc. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/276 A kérdező kommentje:
Milyen részemről mondanék le? Nekem jelenleg teljesen egészséges viszonyom van vele, ha ő rendezné vele a sajátját belőlem semmi ellenérzést nem váltana ki ha öröklés esetén ő is sorbaáll. Ha viszont haláláig le se tolja de utána meg tartja a markát az már teljesen más helyzet. És még egyszer elmondom ebben az esetben sem akarná megtagadni tőle az örökséget, de a veleményem meglenne róla..
márc. 23. 16:10
 26/276 anonim ***** válasza:
77%

Nézd kérdező, én úgy 25 éve nem beszélek apámmal. Igazság szerint azt se tudom él e, de nem is érdekel. Ha jönne egy értesítés, hogy meghalt és x az örökség, magasról tennék rá. ÉN. Más meg úgy lenne vele, neki igenis jár a múltért. Mindenki máshogy éli meg.

De igen, egyértelműen haszonleso vagy. Mert ha a nővéred lemondana a 6 ingatlanbol a két neki járóra, neked máris 3 lenne a kettő helyett. Vagy talán menne jótékonysági celra?

márc. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/276 anonim ***** válasza:
83%

Szerinted mi irigyeljük a te családodat, miközben ilyen anyátok volt?


Vannak elveink, csak nem ugyanazok, mint neked. 8 milliàrd ember esetén meglepő, ugye?


Én valóban nem vagyok Stockholm-szindrómás, mint te, hogy ahhoz törleszkedjek, aki bántott.


De válaszolj már, ha anyád nem teljesítette a testvéreddel kapcsolatos erkölcsi kötelességét, azaz hogy szeretetben, egészséges körülmények között, normálisan felnevelje (ezt te is elismered), akkor a testvéreden miért kéred számon az ő erkölcsi kötelessêgét? Neki el kellett viselnie, hogy sz*r gyerekkora volt, az járt neki, de az örökség már nem?

márc. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/276 anonim ***** válasza:
79%

#23, el vagy tévedve. Senki nem szimpatizál a nővéreddel, és senki nem tartja a hátát (konkrétan egyke vagyok)

Az nem szimpatikus, ahogy te állsz hozzá.

Olyanba ütöd a dolgod, amihez egyrészt semmi közöd, másrészt azon agyalni, hogy a még élő és egészséges anyád után ki mennyit fog majd örökölni, nos, pont ugyanolyan erkölcstelen vagy, mint a nővéred.

márc. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/276 A kérdező kommentje:
Ha le akarna mondani a részéről sem én sem a bátyám nem fogadnánk el tőle hanem az ővé lenne ahogy jog szerint megilleti! De erkölcsileg szerintünk egy ilyen helyzetben illene legalábbis azt mondania, hogy tudja hogy nem tartotta vele a kapcsolatot és adott esetben nem ápolta és az unokáit sem láthatta, ezért megérti ha az örökség csak ránk szállna. Annak fényében hogy azt is többször kifejtette hogy a temetésére sem fog eljönni szerintem ez a mininum és mondom mi ettől ekkor sem tartanánk igényt az ő részére.
márc. 23. 16:15
 30/276 anonim ***** válasza:
82%

Neked nem kell, de az övé se legyen!

Rettenetesen irígy vagy.

Egyben különböztök. A nővéred legalább nem játsza meg magát.

márc. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!