Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám szerint perverzióra...

Anyám szerint perverzióra nevelem a gyerekeimet, szerintetek igaz?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő. Van egy 3 éves lányom és egy 4,5 éves fiam. Most nyáron huzamosabb időt töltöttek anyámnál - dolgoztak, nem tudtam rájuk vigyázni.

Kezdenek kíváncsiskodni, ha értitek mire gondolok. Látják, hogy anya és apa máshogy néz ki a lába közt, kérdezgetnek. Én egyszerű módon elmagyaráztam neki, hogy a nőknek puncijuk van a férfiaknak meg hímvesszőjük. Nagyon örültek az új infónak, ezzel le is került napirendről a téma.

Ekkor jött kedves anyám a képbe, akinek gondolom elszólták magukat és elkezdte telebeszélni főleg a lány fejét, hogy az ott a lába közt csúnya és piszkos, oda tilos nyúlni, senkinek se szabad megmutatni satöbbi.

Kérdeztem tőle miért mond ilyeneket, mire ő: ki kell alakítani a gyerekben az "egészséges" szégyenérzetet!!!

Teljesen lehidaltam, hogy anyám ilyenek beszél. Azt tudtam, hogy prűd volt világ életében (most 55 éves), de most nagyon ki vagyok akadva rá. A szégyenérzet szerintem teljesen természetellenes. Ez egészséges ember nem szégyelli a testét. Az teljesen más, hogy pl. a fürdőszobában nem takargatjuk kínosan magunkat, nem zárjuk ki a gyerekeket találgatásra okot adva, meg a szándékos magamutogatás.

Lányom kétségbeesve kérdezget, mikor fog az lába köze "begyógyulni", mert ő nem akar oda semmi csúnyát.

Anyámat megkértem, ne szóljon nekik semmit, mire megkaptam, hogy azzal, hogy apjukkal együtt meztelen látnak minket a kicsik, meg hogy válaszolok a kérdéseikre perverzióra nevelem őket.



2016. aug. 27. 19:55
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
13%

előző válaszolók: ne idiótázzátok már le más édesanyját!!! :)

nekem nincs gyerekem, sőt most pasim se :D de na, anyukám is elég prűd, ha már olyan jelenet volt a filmekben, akkor átcsapta, így nőttem fel, a pasikról nem is számolok be,azt is félve mondtam el, hogy van barátom, mert mindenre kiváncsi és félt, hogy ne legyek terhes. >< szerintem anyukád is ezért teszi, próbáld neki elmagyarázni a te szemszögedből a dolgokat. 20L

2016. aug. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
94%

10-es, igazad van, attól fog átmenni a kislányon a fél város, mert tudja, hogy az a normális és természetes, hogy neki nincs farka, mint a fiúknak.

Ellenben ha megundorodik a saját testétől, teljesen egészséges felnőtt lesz belőle.

Az ilyen idiótákat, mint a kedves nagymama, bottal kéne ütni.

Egy dolog az elmebajos maradi világnézete, de ne akarja senkire ráerőltetni, és pláne ne tegyen lelkileg tönkre egy kisgyereket.

2016. aug. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
99%
#10 te egy idióta vagy, látszik is az értékeléseden.
2016. aug. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
97%

kedves kérdésíró!

Neked mit mondott ugyan ez az édesanyád amikor ebben a korban voltál?


Komolyan érdekelne, mert nem hiszem, hogy anyukád hozzáállása az utolsó 5 év hozadéka és a hozzászólásod alapján te normálisan kezeled a nemiséget.

2016. aug. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%

Ha a kislány idővel megtudja, hogy ami neki van, és ami a fiúknak, az összeillik, és ebből lesznek a kisbabák, akkor ez azt jelenti, hogy átmegy rajta a fél város?

A saját anyját, és a testvérét látja meztelenül, nem idegen férfiakat!

Szerintem te beteg vagy, ha ezek között összefüggést látsz.


Kérdező, édesanyád van olyan modern, hogy számítógépet, internetet használjon?

Bár sokan tényleg túl durván fogalmaztak, nem fordult meg a fejedben, hogy megmutasd neki a válaszokat?

Sokszor a válaszadók fele így gondol valamit, a másik fele meg úgy, de most elég egyértelmű válaszok születtek, ez csak jelent valamit.

2016. aug. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 Eszter76 ***** válasza:
98%

Igenis, meg kell tanítani egy gyereknek, hogy egy fiú, mitől fiú és egy kislány mitől kislány, majd később más dolgokat is, szépen sorban. Teljesen természetes dolog az ilyen irányú kíváncsiság - és marhaság gólyamesével etetni őket.

DE - a te anyukád és a korosztálya még nem így nevelkedett. Még az is lehet, hogy az ő anyukája azt tanította neki, hogy egy nő föláldozza magát a férjének (hallottam már ilyet, közeli nőismerőstől). Ezen már nem tudsz változtatni. Az ő szemében a maszturbáció szörnyű bűn és már idejekorán meg kell előzni. Fölvilágosítani őt már nem lehet. Az egyetlen megoldás, ha nem beszél a gyerekeknek ilyesmiről.

Próbálj beszélni vele, mert tényleg káros lehet a gyerekeknek, ha ilyeneket mond. Inkább hallgasson. Viszont valahogy finoman kéne, mert ez az ő meggyőződése, nem tudsz változtatni rajta.

És az is fontos, hogy a gyerekeknek is valahogy magyarázd el, hogy nincs igaza a nagymamának.

Valahogy meg kellene őrizni az egymás iránti tiszteletet - neked megérteni őt, neki meg megérteni, hogy ilyesmiről ne beszélgessen a gyerekekkel.

2016. aug. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
94%
Ilyen után biztos nem vinném a közelébe.
2016. aug. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
94%

Az oké, hogy az ő korosztályának még mást tanítottak, és nem is kell elvárni, hogy átvegye a fiatalabb generáció nézetét, viszont azt elfogadhatná, hogy ma már más a szemlélet. Nyilván vannak ma is különbségek, és régebb is voltak, csak általánosságban értem. Ezt, hogy a fiatalabb generáció másképp gondolkodik, akkor is elfogadhatná, ha nem ért vele egyet. Amiről érdemes lenne beszélni vele, az, hogy ez sem káros, egyszerűen más, még ha az előnyeit nem is tudja átlátni, vagy nem akarja. Annyit kell kérni tőle, hogy ha ezt nem is fogadja el, a gyerekekkel ne beszéljen róla. Már csak azért sem, mert családon belüli vitákat generál vele. A gyerekeknek meg el kell magyarázni az ő szintjükön, hogy amit a nagymama mondott ezzel kapcsolatban, azt nem kell komolyan venni.

Egyébként gondolom, hogy a kérdezőnek sem kevés munkája van a másfajta szemlélet kialakításában, ha neki is ilyeneket mondott az anyja.

2016. aug. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
5%

Látják, hogy anya és apa máshogy néz ki a lába közt


érdekes, az én három évesem ezt nem látta...

2016. aug. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
52%

Eleg karos, hogy anyukad ilyeneket mond. Errol le kell állítani, illetve - a maguk szintjén - megértetni a gyerekekkel, hogy nem büdös, csúnya, rossz - epp ellenkezőleg, csodás dolog, amivel rendelkeznek.

A többséggel (legalábbis akik ide írtak most) ellentétben azonban nem tartom egészségesnek, hogy a gyerekek a szüleik nemi szervét lássák.

2016. aug. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!