Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám szerint perverzióra...

Anyám szerint perverzióra nevelem a gyerekeimet, szerintetek igaz?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő. Van egy 3 éves lányom és egy 4,5 éves fiam. Most nyáron huzamosabb időt töltöttek anyámnál - dolgoztak, nem tudtam rájuk vigyázni.

Kezdenek kíváncsiskodni, ha értitek mire gondolok. Látják, hogy anya és apa máshogy néz ki a lába közt, kérdezgetnek. Én egyszerű módon elmagyaráztam neki, hogy a nőknek puncijuk van a férfiaknak meg hímvesszőjük. Nagyon örültek az új infónak, ezzel le is került napirendről a téma.

Ekkor jött kedves anyám a képbe, akinek gondolom elszólták magukat és elkezdte telebeszélni főleg a lány fejét, hogy az ott a lába közt csúnya és piszkos, oda tilos nyúlni, senkinek se szabad megmutatni satöbbi.

Kérdeztem tőle miért mond ilyeneket, mire ő: ki kell alakítani a gyerekben az "egészséges" szégyenérzetet!!!

Teljesen lehidaltam, hogy anyám ilyenek beszél. Azt tudtam, hogy prűd volt világ életében (most 55 éves), de most nagyon ki vagyok akadva rá. A szégyenérzet szerintem teljesen természetellenes. Ez egészséges ember nem szégyelli a testét. Az teljesen más, hogy pl. a fürdőszobában nem takargatjuk kínosan magunkat, nem zárjuk ki a gyerekeket találgatásra okot adva, meg a szándékos magamutogatás.

Lányom kétségbeesve kérdezget, mikor fog az lába köze "begyógyulni", mert ő nem akar oda semmi csúnyát.

Anyámat megkértem, ne szóljon nekik semmit, mire megkaptam, hogy azzal, hogy apjukkal együtt meztelen látnak minket a kicsik, meg hogy válaszolok a kérdéseikre perverzióra nevelem őket.



2016. aug. 27. 19:55
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%

Anyád pont azzal tesz kárt a lányod fejlődésében, hogy ilyeneket mond neki. Amíg nem hagyja abba ezt a hülyeséget, nem vinném oda egyik gyereket sem, tudod, ki akarja azt, hogy a gyereke később gátlásos felnőtt legyen, aki nem tudja normálisan megélni a saját szexualitását.

Egyébként miért káros az, hogy látják meztelenül a szüleiket a gyerekek? Én is volt, hogy kiskoromban rányitottam a apámra a fürdőben, mégis egészséges felnőtt lett belőlem.

Amúgy kérdező, tényleg engem is érdekel, hogy anyukád veled hogyan beszélt anno az ilyen dolgokról?

2016. aug. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
97%

Szegény kislány!

Valóban nem szabad ilyen hülyeségeket bebeszélni a gyerekeknek,főleg nem 3-4,5 éves korukban!

Ebben a korban természetes,hogy érdeklődnek, de kb. 5 éves korukra abbahagyják,aztán majd kamasz korukban újra előkerülnek ezek a kérdések.

Anyád biztos még abban a generációban nevelkedett,amikor még a nők orgazmusát is "bűnnek" tekintették. Abban az időben beszéltek be mindenféle butaságot a fiataloknak.

"Szégyenérzet" - Ez csak arra jó,hogy felnőtt korukra gátlásosak és szégyenlősek legyenek a párjaik előtt! Mert ezekről a dolgokról nem elég biológiaórán tudomást szerezni.

2016. aug. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
93%
Ne szóljuk már le az egész 50 fölötti generációt... anyám idősebb, mint ez a hölgy, de röhög az ilyeneken, pedig konzervatív, kisvárosi közegben nőtt fel. Nagyon gáz, amiket ezeknek a gyerekeknek mond a nagyi, meg kellene kérni, hogy kerülje ezt a témát velük.
2016. aug. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:

Nem emlékszek már mit mondhatott nekem anyám mikor gyerek voltam.

Tini koromban nagyon rosszallotta, hogy fiúkkal ismerkedek, de nem hagytam magamat, eljárogattam csakazért is otthonról. 17 éves koromig laktam odahaza.

Tavaly vettünk egy házat a párommal abban a városban ahol anyám lakik. Először jó ötletnek tűnt hogy segít vigyázni a gyerekekre.

2016. aug. 29. 00:07
 25/29 anonim ***** válasza:
94%

Anyukád prűd, de ezt te is tudod.


2 múlt a lányunk, a férjem rendszerint ülve pisil előtte, mert mostanában kezdi érdekelni a WC-téma. Egyszer rátörte az ajtót, amikor állva pisilt.

Másnap ő is állva próbált a bilibe pisilni, még rogyasztott is hozzá. Erről értelemszerűen szeretnénk leszoktatni, mert az lesz a vége, hogy végigbrunyálja a lábát.

Az ominózus állva pisilésnél összenéztünk a férjemmel, letoltunk a nadrágunkat és megmutattuk, hogy nézd, anyunak olyan van, mint neked, apunak meg van rajta még slag. Ő tudja irányítani, anyu nem, így te sem tudod, ezért kell leülni.

10 másodpercig ide-oda nézett, hogy kinek mi van, aztán saját magát és némi tapogatás után (pocakjától még nem lát le) nyugtázta, hogy tényleg nincs rajta slag. Leült.


Látott minket eddig is ruha nélkül, de a funkciókra nem figyelt. Sőt, pár hónapja a gyerekorvos "mi fáj?" kérdésére azt mondta, hogy a kukija. Ezt próbáltuk rendbe tenni a fejében, hogy biológiailag igenis különböznek a férfiak.


Azt meg később szép lassan átadjuk, hogy amúgy egyenlő a két nem, ha nem biológiáról van szó.

Remélem, mire a szobatisztaságnak arra a fokára jut, hogy nem csak imitálja a bilizést, hanem tényleg célzottan beletesz valamit, addigra a helyén lesz, hogy neki milyen alkatrész jutott és mire való, mire nem való (állva pisilésre semmiképpen nem).

2016. aug. 29. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
94%
Hozzátenném, hogy arra természetesen megtanítjuk, hogy nyilvánosan nem mutogatjuk, nem nyúlkálunk oda.
2016. aug. 29. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen gátlásosság csak szégyenérzetet szül. Anyám kiskoromba egyszer-kétszer látta, hogy mitcsinálok a takaró alatt, persze fogalmam se volt mit csináltam, de jó volt nekem. Rám szólt többször, hogy ne csináljam, emrt rossz dolog, és elmondja apának. Ennek az lett a következménye, hogy sokáig szégyelltem, és azt gondoltam, hogy szörnyű bűnt követek el. Később persze ez múlt, de azért jobb lett volna ha ezt kihagyja. Bár együtt fürödtem anyámmal, úgyhogy mai napig nem értem a logikáját. :D Számomra ezért is fura kicsit ez a nyíltság, de ezt tartom normálisnak, hogy nyitottnak kell lenni, és normális testképet "nevelni" a gyerekbe, nem szégyenérzetet.
2016. aug. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%
Anyád nem normális. Te helyesen cselekedtél, nem szabad a kérdést ignorálni, mert ha gond van, akkor sem fognak szólni. Egészséges szégyenérzet pedig baromság. Vigyétek el őket egy nudista strandra és érezzétek jól magatokat. Egy egészséges ember nem szégyenli a saját testét.
2016. okt. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat, hogy későn írok, de hátha érdekel még valakit.

Szóval nálunk is nyíltan kezelték a szüleim ezt a dolgot, öcsémmel többször is láttuk őket meztelenül, sosem éreztük kínosnak, ők is mindig válaszoltak a kérdéseinkre.

Most vagyok 14 éves, nem ment végig rajtam a fél város (ahogy az egyik válaszoló mondta) , annyival másabb, hogy én nem érzem ezeket a témákat kínosnak, ellenben a többi velem egyidős lánnyal, könnyebben beszélek róla, ismerem a testemet (míg egy barátnőm úgy járt, hogy kipróbálta a tampont és annyira megijedt, hogy rossz helyre dugta, nem merte kíhúzni stb, mivel nem tudta ezeket a dolgokat).

Véleményem szerint, ha normális nevelésben részesülnek a gyerekek, akkor az égvilágon semmi kárt nem okoz bennük ez a dolog. :)

2016. okt. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!