Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen jogaik vannak A diákokn...

Milyen jogaik vannak A diákoknak az iskolaorvosi vizsgálatokon?

Figyelt kérdés
Többen kérték, hogy indítsak erről a témáról külön topikot és írjam le amit több hasonló témájú topikba beírtam.

2010. ápr. 24. 11:30
 1031/1151 anonim ***** válasza:
80%
De most komolyan, azt a kérdést már sokszor feltettem, de még nem kaptam rá választ.Nálatok ez a vizsgálat tényleg ilyen mindennapos az iskolában??Mert nekünk anno EGYSZER volt ilyen a 18 év alatt!!még vmikor általános 5-6 osztály környékén ha jól emlékszem.kb félóra volt az egész és a lányok még a melltartót is magukon hagyhatták, a fiúknál nem tudom mi volt, de nem hallottam, hogy ilyen durva dolgok lettek vna.Hi titeket olvas az ember, azt hiheti, hogy tömegesen erőszakolják meg a gyerekeket a suliban az orvosok.
2015. aug. 21. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 1032/1151 anonim ***** válasza:
25%

Itt melegek nincsenek!


De nem normális hogy iskolai orvosi vizsgálatra menj és már a gatyád tartalmát kukkolja bárki is.

Suliba alap vizsgálatok szoktak anno is lenni,semmi nemiszerv mustra és tökéletesen egészsêges felnőttek lettek belőlük.



Az iskolai vizsgálat a diák általános egészségéről,(nincs gerinc ferdülése,lúdtalpa ,nem kórosan vékony,kövér ,lát,hall e rendesen esetleg),iskolában történő megfelelésről szól és ehhez a nemiszerv mustrának köze nincs,a nemiszerved méretêvel,formájával senkit nem fogsz megfertőzni így még az esetleges fertőzésre sem foghatjuk☺


Az akarja a nemiszerv mustrát annyira éltetni akiben magamutógatos hajlam van,de akkor az meg élje ki otthon,ne mást akarjon ebbe belekényszeríteni.

2015. aug. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 1033/1151 anonim ***** válasza:
75%
oké, ez rendben,de még mindig nem értem, hogy hol divat ez??hol történik meg az, hogy a diákokat fogdossák az orvosok a suliban?meg már ilyen körülmetélésekről is szó van.Szerintem azok betegek, akik évek óta ezen a poszton lovagolnak.
2015. aug. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 1034/1151 anonim ***** válasza:
87%
csak elmondom még egyszer, hátha megérti valaki.Én lány vagyok, de nekünk NEM KELLETT LEVENNI A BUGYIT SULIBAN SOHA, bele sem nyúltak semmilyen iskolai orvosi vizsgálaton, ezért nem értem, hogy milyen gatyában turkálásról beszélnek itt egyesek.Ezt magyarázza már el valaki, könyörgöm!!!
2015. aug. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 1035/1151 anonim ***** válasza:
72%

Oké,akkor írom 59%-os neked!


Lányoknál a nemiszerv külső részének megtekintése elvétve fordul elő.A gatyába turkálast képletesen kell érteni.Tehát úgy értsd hogy alsóneműbe kell sok helyen már eleve bemenni az orvoshoz lánynak bugyi+melltartó,fiúnak boxer.


Elvêgzik az alap vizsgálatokat(magasság,súly,vérnyomás,lúdtalp,gerinc stb) akkor mêg alsód rajtad van,de lányoknál már csak a bugyi,hiszen amikor felsőtestet meghallgatják a melltartót is levetetik.


Ha az alap vizsgálatokkal vêgeztek lányoknál nagyon ritka,de többen írtak róla(ha nem hiszed nők egészsgêhez írj ki kérdést hogyblétezik e)szólnak hogy bugyiba feküdjön az ágyra,persze ekkor nincs már melltartó sem rajta ,húzza le a bugyit,ha ezt megtesz akkos semmi nincs már rajta(ez azért nagyon durva) és tegye szêt a lábát picit.Nem nyúlnak oda,csak oda néz az orvos.Totál értelmetlen,és megalázó!

De mint írtam lányoknál ez nagyon ritka!


Fiúknál meg alap vizsgálatok után közli az orvos húzza le a boxert,tehát az is ott áll egy száll semmiben,majd vagy szól a gyereknek hogy a fitymáját magának húzza hátra,vagy az orvos húzza azt hátra majd.Van hogy a srácnak is az ágyra ekkor fel kell feküdnie,esetleg a herék megemelését kérheti a fiúktól,vagy az orvos fogja meg a heréket.


Fiúknál gyakoribb hogy a boxert levetetik és szól az orvos hogy a fitymát a gyerek húzza magának hátra!

De sok iskolában most sincs.



A vita abból van hogy még most is sok fiatal nem tudja hogy erre a vizsgálatra nem kötelezhetik őket!Sok hasonló kérdés van fiúktól,lányoktól egyaránt hogy mi lesz orvosi vizsgálaton,vagy hallották hogy lesz ilyen és nem akar résztvenni ezen.


Plusz sok helyen van hogy nem is egyenként vizsgálják meg őket még akkor sem ha nemiszervet érintő vizsgálat lenne.


Tehát tudniuk kell erre nem kötelezheti őket senki sem!


Amúgy ismerőseim közül lányoknál csak 2 mondta hogy általánosba volt bugyi levetetés,az egyik nem tette meg,fiúknál már többnél hallottam de ott meg sokan nemet mondtak.

2015. aug. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 1036/1151 anonim ***** válasza:
34%

Itt arról magyarázunk hogy van ahol előfordul bugyi,boxer levetetés is és a gyerekek legyenek tisztába ezt nem kell megtenniük.


Hidd el én se akartam először elhinni,de a mi sulinkba 6.-ban a fiúknál akartak fityma hátrahúzást csináltatni,meg középsuliba 1 vagy 2.-ban senki nem tette meg.

Sok ismerősömnél még próba se volt erre.



Iskolaorvostól függ mivel probálkozik,mert elvileg a nemiszervek megtekintését kérheti,de többnyire elteintenek az orvosok tőle.

A diáknak kell azt tudnia hogy nem kell ebbe beleegyezni.

2015. aug. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 1037/1151 anonim ***** válasza:
88%
És ezt öt év szájbarágás után sem értik?
2015. aug. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 1038/1151 anonim ***** válasza:
82%

Figyi nem csak itt hanem más egészségüggyel kapcsolatba is tesznek fel(egészségügyi ellátás,férfiak,nők egészsége,alternatív gyógymódnál is ezernyi ilyen kérdés volt) ugyan ilyen kérdéseket,amíg lesz iskolában orvosi vizsgálat addig mindig is felfogják tenni a fiatalok a kérdéseiket hogyan milyen vizsgálatok lesznek,hányan mennek be,mi van ha nem akar valamelyiken résztvenni,mert már ijjesztgetik is egymást.


Ezek a gyerekek,fiatalok nem olvassák ezt a régi kérdést és ugyanúgy nincsenek tisztába mit tehetnek és mit nem.De még kezdő munkába állok is tesznek fel hasonló kérdéseket.

2015. aug. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 1039/1151 anonim ***** válasza:
23%

Hogyne kötelezhetnék. mindig azt hiszem, hogy újabb hülyeséget már nem tudok olvasni e témával kapcsolatban, de aztán mindig rájövök, hogy de igen, van még tovább. végül is, igazad van, ezt kb ahhoz tudnám hasonlítani, hogy senkit se köteleznek mondjuk a munkaalkalmassági vagy sportorvosi szűrővizsgálatokra, csak éppen akkor nem kapja meg az engedélyt. ennyi. Vagy ha valaki jogsihoz akar alkalmasságit, de azt mondja, hogy köszi, de ő nem hajlandó a szemészeti vizsgálatra. Szted kap akkor jogsit ill. alkalmasságit? De már eleve ott elakadok én, hogy ez miért ilyen kész tragédiaként merül fel egyesek fejében, amikor egy tök snassz rutinvizsgálat, és azért az se mellékes, hogy kinek az érdekében is történik ... Meg az iskola felelősséggel tartozik, ugye kiskorúak/fiatalkorúak vannak ott. Na most bizony az iskola felelőssége h meglegyenek az időnkénti szűrővizsgálatok, mert gondolom, akkor bezzeg fel lennének háborodva a szülők is meg a diákok is, ha elkapnák a rühességet vagy valami fertőző bőrbetegséget az egyik társuktól. Vagy nem?

Serdülőkorban meg higiéniai okokból se annyira ártalmas, ha időnként átnézi őket valaki tüzetesen.


Most akkor ennek ismeretében jó kérdés, hogy kötelező vagy sem. Persze h nem, csak akkor annak megvannak a következményei is. Most nem?


Na mindegy, nagyon de nagyon nem egyértelmű a kép, és a jogi szabályozás sem, szal először azt kéne rendbe tenni sztem.

2015. aug. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 1040/1151 anonim ***** válasza:
23%

és hogy kavarodtak ide most már a melegek is? tényleg téboly ez a kérdés :)


De sztem még 20 évig ez így menni fog, és lesz itt még 8500 válasz; a végén szegény gyakiri azért fog megszűnni, mert emiatt nem bírják a szerverek a túlterhelést :-XDDD

2015. aug. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!