Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen jogaik vannak A diákokn...

Milyen jogaik vannak A diákoknak az iskolaorvosi vizsgálatokon?

Figyelt kérdés
Többen kérték, hogy indítsak erről a témáról külön topikot és írjam le amit több hasonló témájú topikba beírtam.

2010. ápr. 24. 11:30
 1071/1151 anonim ***** válasza:
62%
Iskolaorvosi vizsgálaton az orvos igenis tapintsa át a heréket és húzza fel a bőrt. Ez egy alapos orvosi része kell, hogy legyen. Ehhez persze nem kell meztelenre vetkőztetni a fiúkat, nadrág, ill. alsónadrág a vizsgálat egy bizonyos részéig maradhat. Nyilván ha az orvos megvizsgálja a golyókat, le kell tolni a nadrágot. Ez nem több 1 percnél. Nekem volt olyan orvos, aki heretapintás közben húzta hátra a bőrt, így pedig még gyorsabb. Elhiszem, hogy kellemetlen, ha valami nem tetszik az orvosnak, mert akkor ágyra felfekvés és alaposabb vizsgálat következik.. Ami még fontos szerintem, hogy az orvos ne csak felszólítsa a fiúkat, hogy tessék hátratolni a bőrt, hanem saját maga ellenőrizze, hogy könnyedén a makk mögé húzható-e.
2016. febr. 19. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 1072/1151 anonim ***** válasza:
34%

48-as!


Vicces vagy!Egy intim vizsgálat menete nem tartozik másokra,azt nem illik más előtt végezni ezen mit nem értesz?Mindenkit megillet az emberhez illő bánásmód orvosi vizsgálatkor!

Felnőtteket sem más munkatárs előtt vizsgálnak meg.

Gyereknél sem más a helyzet.Háziorvosnál is egyenként mennek be a betegek,nem tömegesen.

Egy emberrel tud az orvos foglalkozni egyszerre alapból.


A perverz vágyaid ne másokon éld ki!

Nem hiszem hogy bárki is arra vágyna,aki meg mégis az elótt ott a lehetőség hogy más előtt kezdjék a fitymáját hátrahúzogatni, vagy a heréjét nyomkodni.

A fogaidat sem mas előtt nézik meg,holott az mindenki számara látható,nem egy intim rész!

2016. febr. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 1073/1151 anonim ***** válasza:
34%

79%-os!


Szerintem csak a sajat nevedbe beszélj.Vannak szakorvosok nem hiàba erre a célra,ahol a vizsgálat is kulturáltabb,elfüggönyzött vizsgálóval,csak az orvos van csak vizsgálatkor bent,aki maga is férfi,az orvos neme is megválasztható.Célzott kérdésekkel is sok mindent kiszűr már.


Nagyon nem mindegy milyen orvos,hogyan,mennyire kulturáltan végez ilyen jellegű vizsgálatot.Mindennel tisztában van e a fiatal,nem kényszerítve van.


Iskola orvos ne nézegessen nemiszerveket,meg nyúljon hozzá,nem ez a szakterülete.Aki meg akarja nézetni tegye meg,de férevezetni senkit nem kell!Van szabad orvos választás.


Ha annyira természetesnek vennék a ferfiak a pénisz vizsgátatát akkor meg lehetne nézni %-számban az urológia mutatót,ami nagyon kevés.Erre senkit nem lehet kényszeríteni.

2016. febr. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 1074/1151 anonim ***** válasza:
75%
Akkor nekem nagy szerencsém lehetett az iskolaorvosi vizsgálatokon, nálunk ugyanis volt pici vetkőző, ahol ketten vetkőztünk le alsónadrágra és egyesével mentünk be a vizsgálóba. Természetesen a legfontosabb, hogy kulturált körülmények között történjen az egész. Elfogadom, hogy vannak, akik nem értenek egyet velem, de iskolaorvosin vizsgáljon az orvos tetőtől talpig. Én sem voltam boldog, mikor le kellett tolnom az alsónadrágot, de ez csak egy vizsgálat, semmi perverzkedés. Nyilván a torkomban éreztem a szívem, miközben a doki a golyókat vizsgálta, majd egyetlen mozdulattal hátrahúzta a bőrt a makkomról. Szerintem ez egyszerűen része egy alapos szűrővizsgálatnak.
2016. febr. 19. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 1075/1151 anonim ***** válasza:
34%

79%-os!


Nem nagyon hiszem hogy erre vágynának mások.Meztelenül szeretnének állni az ellenkező nemű iskola orvos előtt.

Aki erre vágyik menjen el urológushoz, bár ott csak alul kell levetkőzni és az orvos is veled megegyező nemű lesz.Nem nő fog nézegetni.



A kulturáltsághoz ahhoz is hozzátartozna hogy szakember végezen ilyen jellegű vizsgálatot,csak azt vedd le mint ruha darab ami ehhez a vizsgálathoz szükséges,csak a szakorvos legyen jelen,tehát asszisztens se lásson közben.És sokaknak az orvos neme sem mindegy.


Ahhoz hogy rendes szűrést végezen az orvos szakember kell,ő tudja hogy mikre figyeljen,,ő tudja mit tapintson végig,alhasnál is,ő tud akár ultrahangot végezni.Sok iskola orvos csak a fitymát nézi meg.Egy iskola orvos meg nem úgy néz herét mint egy egy szakorvos,kisebb visszeret nem vesz észre.


Az meg sehol nem normális hogy egy diák szó szerint ellenkező nemű orvos előtt teljesen meztelenül álljon miközben a legintimebb részeihez az hozzáér.


Elég fura lenne ha lányoknál is bevetnének ilyen vizsgátati módot.A nemiszerv nem az iskolai orvosra tartozik.

2016. febr. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 1076/1151 anonim ***** válasza:
91%
Bár nálunk sosem volt nemiszerv vizsgálat,de simán meg lehetett oldani ezt a vetkőzés öltözés dolgot. Nem kellett alsógatyában várakozni (bár nem hinném hogy ez olyan hatalmas trauma lett volna.) Alapból olyan időpontra tették a vizsgálatot,amikor tesióránk volt,így a tornacuccunkban mentünk be, ami csak tornanadrágból és egy szál fehér atlétából állt,így nem sok időt vett igénybe bent levetkőzni. Bent a trikónkat cipőnket és zokninkat kellett levenni.Hárman,négyen voltunk bent egyszerre kb.
2016. febr. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 1077/1151 anonim ***** válasza:
34%

Itt nem a boxerban várakozás a gond az öltözőben.


Itt a nemiszerv vizsgálata a gond,meg a több emberes vizsgálat ha az nemi területet érint.

2016. febr. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 1078/1151 anonim ***** válasza:
21%

jó de az #1076-os feltételezem, úgy értette, hogy a tesi óráról csak fiúk mentek be egyszerre ... most akkor megint ugyanott tartunk. Tehát CSAK FIÚK, AZONOS NEMŰEK, vagy nem tudom, hogy fogalmazzak h érthető legyen. Így meg aztán mindegy, hányan voltak bent, hát egyneműek na.


Hihetetlen na, újabb hsz-ek százai és százai, de az értetlenség az nem változik, és sőt, igazából észérvet se nagyon olvastam még.

2016. febr. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 1079/1151 anonim ***** válasza:
21%
Akkor a fiúk álljanak szépen oda, és az orvos előtt állítsák fel.És úgy legyen nekik hátrahúzva. ennyi
2016. febr. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 1080/1151 anonim ***** válasza:
63%

Te nagyon beteg vagy!Persze álljanak oda az orvos elé meg egymás elé a fiúk és kezdjenek maszturbálni hogy felálljon.


Baromira beteg vagy!

Szakorvosnál sincs felállítás.


És nem mindegy egy alsóban állsz vagy egy száll semmiben.

Nem mindegy hogy a felső tested hallgatják meg vagy intim részt akarnak nêzegetni.


De beteg vagy!!!

2016. febr. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!