Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen jogaik vannak A diákokn...

Milyen jogaik vannak A diákoknak az iskolaorvosi vizsgálatokon?

Figyelt kérdés
Többen kérték, hogy indítsak erről a témáról külön topikot és írjam le amit több hasonló témájú topikba beírtam.

2010. ápr. 24. 11:30
 1061/1151 anonim ***** válasza:
34%

Ha a gyerek megtanul rendesen tisztálkodni akkor nem lesz fitymaszükülete.Kiskorban meg leellenőrzi a gyerekorvos hogy minden rendben van.


Ahogy felnőtt férfi félelemmel,aggodalommal megy urológushoz(már aki jár,nagyon kevesen mennek)akkor hogy ne félne már egy gyerek.Pedig az urológián férfi orvos van,így egy picit könnyebb elővenni és még el is van függönyözve a vizsgáló is a diszkréció kedvéért!

Ha férfinál ez kellemetlen pedig mint írtam férfi orvos és elkülönített vizsgáló akkor ahol erre nem figyelnek ott ez milyen megalázó lenne.


Ha egy férfi fél urológustól,kellemetlen neki akkor a gyerektől mit vár bárki is!



-Azért ilyen vizsgálatot szakember végezze el,lehetőleg férfi orvos,kellő diszkrécióval.

-Egy férfi jobban tudja a férfi nemiszerv anatómiáját,a fejlődési szakaszokat,minden apróságot hisz maga is volt tini(magömlés,előváladék,merevedés stb)mindenféle kérdésre tudna válaszolni


Mêgis hogyan kêpzelnéd el hogy mereven is nêzze meg az orvos?

Elég beteg gondolat.

Gyerekkênt női orvos előtt is kínós elővenni.Kezdje el ott húzkodni vagy mire gondoltál?

Ez beteg és perverz lenne!!!


Álljon ott egy kis vagy nagy kamasz álló pénisszel?

Húzkodja egy nő előtt?

Beteg vagy.



Urológián sem így megy.Ha mereven meg kell nêzni injekcióval inézik azt elő a merevedést.



Most abba gondolj bele a háziorvostól is tartanak,nem szeretnek menni,ha kamaszkênt megalázó szitúban lesz részük amire nincsenek felkészülve hamár a lányokat is felhoztad(ők még szégyenlősebbek) akkor ha csak tudják kerülni fogják az orvosokat.

Pont az ellenkezője fog történni.

Nem fognak orvoshoz járni,csak ha már muszály.

Eleve diák lányoknál is csak úgy szabadna végezni,ha a szülő hozzájárult.Alap vizgálatot egyesével már elvégezte az orvos aki nő legyen és felül visszaöltözhetet a gyerek már.

A beteges lenne ha szegêny tini lány ott áll egy bugyiba aztán közölnék húzza le azt is.

Az beteges és perverz.


Az egészet át kellene szervezni,diszkrétebbnek lenni,megértőbbnek,nem darab húsok,hanem gyerekek.

2015. dec. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 1062/1151 anonim ***** válasza:
33%

A szabályos iskolaorvosi vizsgálatban ezek kéne hogy benne legyenek:

1. súly és magasságmérés

2. szív és tüdő hallgatás

3. hastapintás

4. szemvizsgálat

5. lúdtalp vizsgálat

6. nemi fejlődés ellenőrzése vagyis: fiúknál minimum az hogy a bőrt felhúzzák és a heréket áttapintják, ehhez pedig jó ha az illető pucér. lányoknál szerintem elég ha csak benéznek a bugyiba mert az más

2016. febr. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 1063/1151 anonim ***** válasza:
37%

de tudod h nem lehet, hát itt sok okos megmondta, hogy szegény diák életre szóló lelki traumát szenved, ha az osztálytársa / évfolyamtársa meglátja a kukacát ... vagy akár ha csak a doki is meglátja.

fene tudja, továbbra is inkább azt hiányolom, hogy nincs elég pszichológus manapság az iskolákban és ilyen agybeteg dolgokon képesek egyesek kattogni évekig, amikor továbbra se beszélünk másról mint egyszerű emberi testről, amin meg nincs is mit takargatni ... ez ilyen egyszerű.

2016. febr. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 1064/1151 anonim ***** válasza:
63%

Te okos! Amint az ember lemászott a fáról, gondolkodni kezdett levéllel,állati szőrrel kezdte elfedni még melegben is a testét,ez hozzá tartozik az emberiség fejlődéséhez,még törzsek is ágyékkötöt hordanak,de ott is sokan ma már rövid nadrágban vannak.


Ahogy fejlődik az emberiség megválogatja ki mit mutat,mennyit a testéből másoknak és kiknek mutatja.Tini korban a gyerek már nem mászkál a szülő előtt 1 száll semmiben,vagy nagyszülő,más rokon előtt.Meg lesz az a köre,ahogy felnőtt korban is aki előtt a meztelenség nem zavarja.


Egyszerűen nem normális dolog,hogy elmész iskolába és a legintimebb részeid nézegessék,erre a területre van szakorvos,meg pucéron ácsorogj bárki előtt is.Ettől egészségesebb,vagy,szűrésekre járó ember,felnőtt nem lesz senkiből,max.ott marad a szállka,a rossz szájíz.Mindent meg lehet kulturáltan,összehangoltan végezni.Ehhez sem kell meztelennek lenni.Lányoknál meg elég perverz elképzelés lenne hogy ott áll 1 bugyiba majd anélkül meztelenül lábait tegye szét!Bocs,de ez nagyon beteg elképzelés,megalázó lenne!

Aki ezt támogatja ott van a lehetőség előtte!Az biztos hogy n perverz!

Van szakorvos ezt nekik kellene nézni lehetőleg lányokhoz női,fiúkhoz férfi orvos jöjjön.


Felnőtt ember nem megy akárkihez urológiai,nőgyógyászati szűrésre,akarkihez nem megy,akkor gyerekeknél még fokozattabban oda kellene figyelni kire bízza a gyereket.

2016. febr. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 1065/1151 anonim ***** válasza:
21%

amúgy tévedsz


1, még ma is elég sok helyen az ég világon semmit se hordnak vagy vegyesen hordanak is meg nem is, azaz lényeg h teljesen semleges nekik a meztelenség mivel ez a normális, hiszen csak egy emberi test

2, félreértettél. amikor írtam h libasorban, természetesen úgy értettem h CSAK FIÚK!! azaz nyilván lányok kint maradnak addig. most így meg akkor értelme sincs a kérdésnek könyörgöm, hát egymás közt vannak. jó tudom, sok helyen ciki, mert nincs erre különöltöző aztán mesélték h már az előtérben ha levetkőztek, akkor a lányok is látták őket, na de most sztem ebbe se halt bele senki, és bent a vizsgálaton már csak fiúk voltak egymaguk, LÁNYOK NÉLKÜL!!


így már oké?

2016. febr. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 1066/1151 anonim ***** válasza:
21%
de lényeg h megint ott kötünk ki h szal az iskolaorvosok valójában perverzek és ennyi. istenem .... élmény a soraidat olvasni.
2016. febr. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 1067/1151 anonim ***** válasza:
34%

Senki nem ír perverz orvosokról!!!

Az lenne a beteges ha lányoknál meztelenül feküdjön az ágyon és tegye szét eset lenne!!!!

Na ez beteges lenne,elfogadhatatlan!



Bocs de ez sehol nem meztelenül zajlik az intim rész szűrése sem,még szüléskor is hálóing van a nőkön és alul szabadok.



De hiába egyneműekről beszélünk,ez intim vizsgálat,ezt másnak,aki nem egészségügyis nem kell látnia.

Felnőtteket sem más előtt szűrik le!!!

Sem tanárokat nem,sem kollegákat,orvosokat nem más előtt szűrik le.


Intim részt szűrést meg szakember vêgezze,diszkréten!!!



De neked bajod van ha úgy gondolod csoportosan,mások előtt kell nemiszerv szűréseket vêgezni!!!!

Szerintem te itt a vágyálmaid éled ki!!!!



Szerintem senki nem vágyodik más előtti nemiszerv szűrésre!!!:-)

Felnőtt férfiak paráznak urológushoz menni,pedig az orvos velük egynemű és van külön vizsgáló,van diszkréció!!!!:-)

Akkor senki ne várjon el mást a fiataloktól sem.


Nem állatok,ősemberek,vademberek vagyunk hogy mások előtt intim vizsgálatokat végezenek.

2016. febr. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 1068/1151 anonim ***** válasza:
21%

de megint a lényeget kavarod-csavarod ...


tehát: felnőttek, te magad mondod, és igen, valóban így van, kontra gyerekek (18 alattiak). na nehogy már majd a kis tökösöknek egyesével kelljen könyörögni h tán méltóztatik levenni a nadrágját, ha egyetért vele. az ész megáll komolyan.

semmi gondjuk nem lesz attól h megnézik őket, és sok minden kiderülhet, egy csomó a herében, fitymaszűkület vagy eleve nem metéltette stb. szal muszáj ezt ilyen korban, mert mondhatni az utolsó pillanat. nagyon nem mindegy, hogy még így 14-16 évesen metélik vagy majd 30 évesen szánja rá magát, mikor már az egész életét tönkre tette miatta.

a lányoknál más, én is tudom, de fiúknál semmi extra nincs abban, hogy többen vannak, ezért fiúk és nem királylányok, még ha eléggé ez a tendencia is sajnos :( gondolj már bele, mennyi idő meg cirkusz lenne, mire egyesével levetkőzik mindegyik, hát könyörgöm az egész iskolaév nem szólna másról, minthogy orvosi vizsgálat van.... így meg kint ledobnak mindent, bemennek, és secperc megvannak. ne mondd h ennyit nem lehet évente 1x kibírni.

2016. febr. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 1069/1151 anonim ***** válasza:
69%

48%-os!


Hát ennyit nem lehet és nem is kell kibírni!

A gyerekek érdekeiért,jogaiért,emberi bánásmódhoz való jogaiért ki kell állni a felnőtteknek!!!

Amit egy felnőtt nem tenne meg magával,más felnőttel azt gyerekkel,fiatallal se tegye meg senki!!!

Ha egy felnőtt akarkire nem bíza ennek a testrészênek a vizsgálatat,csak is erre szakosodott orvosra akkor gyereket is csak erre kell bízni!!!


1.-Attól hogy alsóneműre vetkőzve várakoznak a gyerekek az öltözőbe nem fog csomó idő eltelni!



2.-Az orvos csak 1 gyereket tud megvizsgálni,csak 1-gyel tud foglalkozni egyszerre!!!!!!



3.-Tehát nem vesz plusz időt el ha egyet megvizsgál addig a másik picit odébb,az öltözőbe várakozik.



4.-Egyáltaláh nem normális dolog hogy más előtt húzkodják a fitymád,vagy nyomkodják a heréd.

Aki erre vágyik tegye meg,senki nem akadályozza!!!!



Ha meg felvilágosító fűzetek,beszélgetések lennének szülőknek (akár amikor kicsi a gyerek,hogyan kell mosni a nemiszervet rendesen,mire figyeljen,mert sokan ezt sem tudják,vagy beszélnének arról a higénia hiány mihez vezethet,mert elég soknál ez volt a kiváltó ok)tanulóknak akkor korán el lehetne az efajta bajokat kerülni.


És fitymaszükületnél sem csak a metélés létezik továbbra sem!!!


Eleve sokaknál csak merev állapotban jelentkezik a fitymaszűkület amit egyszerű orvos észre sem fog venni.

2016. febr. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 1070/1151 anonim ***** válasza:
23%

nos, ismét lehetne vagdalózni, de hagyjuk, nem éri meg az energiát.

azért nem = a felnőttekkel, mert tudod legtöbbet nemileg pontosan kamaszkorban fejlődik a gyerek (avagy marad el), és leginkább ilyenkor jön elő, ha van vmi gond.

ez ilyen egyszerű.


a másik meg, egyszer már írta valaki ezt a "csak merev állapotban", de akkor meg sokan azon akadtak ki, hogy az milyen "beteg" és perverz dolog, hogy merev állapotban nézze meg, hiszen csak úgy látszik. de most meg megint te magad ismered el. akkor hol az igazság?


és sztem a vizsgálat eredményét továbbra se befolyásolja h egyesével vagy éppen csoportosan mennek be, olyan mindegy, nem értem, hol véled felfedezni az összefüggést. sztem egy fiú továbbra is legyen inkább fiú, de rendben, ezen is túltesszük magunkat ...

2016. febr. 17. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!