Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Egy hete voltam együtt a...

Egy hete voltam együtt a barátommal és megszakításosan védekeztünk, de 2 napja úgy érzem mintha valami szurkálna belülről. Elkaphattam valamit? 16/l

Figyelt kérdés

2015. febr. 23. 09:26
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/216 anonim ***** válasza:
100%

"mert ő tud rám vigyázni, és én is bízok benne"


Egy férfi nem tud arra "vigyázni", hogy ne termelődjön előváladéka. Szeretkezés közben még csak észre sem veszi.


Most már nyugodtan csinálhatnál egy terhességi tesztet. Ha nem is 100 % biztonsággal, de bő két héttel a lehetséges fogantatás után, pár nappal a menzesz várható időpontja után reggeli vizeletből nagy valószínűséggel már kimutatja, ha valóban terhes vagy.

2015. márc. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/216 A kérdező kommentje:

Múltkor csináltam nemmutatott semmit, meg akkot a szurka is elmúlt, csak most meg nem jött meg.

Melyik tesztet érdemes megvenni?

2015. márc. 5. 12:22
 33/216 anonim ***** válasza:
69%

Egyiket se vedd meg, NŐGYÓGYÁSZHOZ MENJ!

Egyébként meg, elég buták vagytok. Óvszer nélkül csak akkor szexeljetek, ha van más módszer, amivel védekeztek. Már előttem leírták, hogy miért!

2015. márc. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/216 anonim ***** válasza:
100%

Az előbb ezt kifelejtettem:


[link]


"De fogunk, csak azt mondta, hogy azért majd szeretné az nélkül is néha, mert szerinte nem érez úgy annyira, ha rajta van."


Én eddig három férfival szeretkeztem életemben. Mind a hárman az mondták, hogy egy megfelelő méretű óvszerrel minimális a különbség, ami a fizikai érzeteket illeti.


De természetesen a te döntésed, hogy ha most nem vagy terhes, belemész-e, hogy időnként szeretkeztek óvszer nélkül.


A te életed, a te döntésed, hogy vállalod-e egy esetleges abortusz kockázatát, vagy adott esetben szülsz-e 17-18 évesen.


Szerintem nyugodtan veheted a legolcsóbb terhességi tesztet egy drogériában vagy patikában, ugyanazon az elven működnek. Nem tudom, mikor teszteltél utoljára, a HCG hormon mennyisége, amit ezek a teszek kimutatnak, ebben a korai időszakban kb. naponta duplázódik. (Azért szokták a reggeli tesztelést javasolni, mert akkor töményebb a vizelet, mint napközben, amikor gyakrabban iszol, nem úgy, mint éjjel, így a terhesség esetén kimutatható HCG hormont is nagyobb koncentrációban található benne.)


Nekem a kimarad menstruáció utáni első napon még a leghalványabb csík sem volt, a negyediken meg már annál is erősebb csík jelent meg másodpercek alatt, mint a kontroll csík.


Azt érdemes tudnod, hogy az idegeskedés okozta stressz is késleltetheti a menstruációt, meg képzelhetsz be esetleg tőle kora terhességi tüneteket amiatt, hogy aggódsz, és folyton figyeled magadat az esetleges jeleket kutatva.


Nagyon remélem, hogy mielőbb megnyugodhatsz, és azt is, hogy ezek után megfontoltabbak lesztek ilyen téren.

2015. márc. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/216 anonim ***** válasza:
100%

# 33


Orvoshoz pozitív tesz nélkül nem igazán érdemes mennie, ha nincsenek panaszai. Egy nagy felbontású ultrahangon is legkorábban az 5. héten látnak petezsákot (ami ugye a kimaradt menstruáció után legalább egy héttel van, mert a terhesség idejét nem a fogantatástól, hanem az utolsó menstruáció első napjától számolják), szívhang meg legkorábban a 6. héttől van, ha jól fejlődik az embrió.


Bizonyos jelekből valószínűsíthetné ilyenkor az orvos a terhességet, de biztosan ő is akkor tudna mondani, ha elküldené vérvételre (mert vérből előbb kimutatható a HCG, mint vizeletből).


A kismamáknak azt szokták tanácsolni, hogy ha nincsen panaszuk, fölösleges a pozitív teszt egyből után orvoshoz menni, érdemes megvárni a 6. hetet, amikor már biztos eredményt ad az ultrahang.

2015. márc. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/216 A kérdező kommentje:
27-én teszteltem, akkor nem mutatott semmilyen terheséget, de az 1 héttel a dolog után volt.
2015. márc. 5. 12:59
 37/216 anonim ***** válasza:
100%

# 36


Egy héttel a lehetséges fogantatás után semmilyen teszt nem tudja kimutatni, de még vérvétel sem. A beágyazódás eleve kb. a fogamzás utáni 7 napon kezdődik, csak utána kezd termelődni a HCG hormon, amit kimutatnak az otthoni termességi tesztek, illetve amit néznek vérből.

2015. márc. 6. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/216 A kérdező kommentje:
Akkor mikor lenne érdemes tesztet csináltatni, illetve várjak az együttléttől számitott 6. hétig a dokival?
2015. márc. 6. 04:01
 39/216 A kérdező kommentje:
Reggel teszteltem megint, most is megjelent a kontrollcsík meg a második is de az sokkal halványabban. Ezekszerint nincs baj?
2015. márc. 6. 21:14
 40/216 anonim ***** válasza:
100%
A második, halvány csík annyi időn belül jelent meg, amit a teszt használati utasításában írtak (abban szerepel, hogy mennyi időn belül leolvasva érvényes az eredmény), vagy csak később?
2015. márc. 7. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!