Milyen hangfalakat vegyek, ami nagyon hangosan szól?

Figyelt kérdés

Olyan hangfalat szeretnék, ami nagyon(!) hangosan szól és nagy mély hangokat ad, fontos az is, hogy szépen szóljon, de az csak másodlagos.


A szobám mérete: 3.5*4 m


Milyen hangfalat ajánlanátok (erősítővel együtt, ha kell),

max. 100 000 Ft-ig?



2014. márc. 9. 12:42
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/75 A kérdező kommentje:

Most ilyenem van:


Rerlexion Venice II

150/500 W

92 dB

4-8 ohm


Ettől jobbat és hangosabbat akarok.

2014. márc. 9. 13:10
 2/75 anonim ***** válasza:

100 eft nagyon kevés a feltételeidhez.

Olyan hangfal ami aránylag jól szól szobában, és nagyon hangos, nem olcsó, nem pár 10 eft-os kategória.

Vagy veszel olyat ami baromi hangos (kisebb PA, egy hangfalpár, egy végfokkal), vagy veszel olyat ami szebben szól. Szobai hangfalak kb. annyit tudnak hangerőben, mint ami neked van. 90 decibel körüli érzékenység, 150-200 watt terhelhetőség. Ha ennél nagyobb hangerő kell, 95-100 decibel érzékenység, és fél kilowattos terhelhetőség körül kell gondolkozni. Az meg már bőven PA technika.

2014. márc. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/75 anonim ***** válasza:

Jó nagy Hi-Fi hangsugárzókkal elérhetsz 110dB-t abban a szobában.


Ha ennél tényleg több kell, akkor valami 95..98dB érzékeny és jó nagy teljesítményű szabadtéri ládák kellenek. Mondjuk el tudok képzelni, valami használt, de műszakilag tökéletes Peavey-t, vagy Electro Voice-t. Ezekkel 120, de akár 130dB-t is elérhetsz (pl 100dB-s 500 wattos párral) és talán élvezhető is a hangjuk kisebb hangerőn, de nem olcsó téma még használtan sem.


De egészen biztos, hogy ezt akarod? Ekkora helyiségben hosszabb távon egészségtelen ilyen hangnyomással együtt élni. (De ha ezt akarod, én tiszteletben tartom és leírtam, hogy kb miket tudok elképzelni)

2014. márc. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/75 A kérdező kommentje:

Tudnátok akkor linkelni valami jót ilyen árban (de 80 000 Ft körül még jobb lenne)? Erősítővel együtt, ha passzív a hangfal. Nézegettem, de nem tudom melyik a jó, nem értek hozzá.


Nincs erősítőm se. A mostani hangfalakhoz a Hi-Fi-t használom erősítőnek.

A Hi-Fi adatai:

45/90 W

6 ohm


40-es a max hangerő, újon amikor megvettem a hangfalakat, 35-ig szóltak torzítás nélkül, most már csak 25-ig, lehet azért mert néha 35-től többre is felerősítettem. De nem értem, hogy ha a Hi-Fi kevesebb W, akkor a hangfalak hogy nem bírták?

2014. márc. 10. 12:26
 5/75 anonim ***** válasza:
53%

Idővel öregedik, lazul a lengő rendszer felfüggesztése, a pille és a perem veszít a rugalmasságából. A hangereje valószínűleg nem csökkent számottevően, csak nőtt az érzékenysége ha lehet így fogalmazni.

Azt nem árt tudni, hogy a hangszóró sosem torzít. Mindig, mindig az erősítő torzít be, egy hangszórót ha tiszta a jel, terhelhetsz a névleges terhelhetősége 4-5xösével is. Viszont ha torz a jel, a hangszóró kifekszik a névleges terhelhetőség 1/4-1/5-ével is. Magyarul egy 500 wattos hangszórót könnyebb leégetni egy 100 wattos erősítővel, mint egy 2000 wattossal.

Valamint a hangszóró sokkal jobban visszahat az erősítőre, ha nagyon leng. A hifidnél nagyon rángatja az erősítőt/tápot a laza felfüggesztésű lengő motor által erősítőre vissza generált (Lenz törvény) fesz és áram, nem bírja a hifid erősítője.


www.djborze.hu

Itt nézelődj, bár egy legalapabb Reflex hangfalpár önmagában is 50-60 eft körül van, még ehhez egy végfok, hát, nagyon neccesen fog beleférni 80 eft-ba. Vagy kb. sehogy.

100-ból már megoldható egy hangfalpár, plusz 2x3-400 wattos végfok.

2014. márc. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/75 anonim ***** válasza:

Nem vagyok benne biztos, hogy neked valóban olyan hangerő kell, amit csak egy szabadtéri cucc tud az eddig leírtak alapján...

A music center/ mini hi-fi meg stb erősítőjét nem kell olyan komolyan venni, mint ahogy a hangsugárzód adatait sem.


Azt azért tudnod kell, hogy ezeknél Hi-Fi-ben is van lényegesen combosabb... Pl: valami 2*120..150 watt szinuszos teljesítményű 10..15 kg-os Kenwood, vagy Denon stb.. erősítő és mondjuk olyan hangsugárzók, amikben legalább 30-as mélyek vannak. (Pl Videoton DCR 3090, vagy Radiotechnika S90) esetleg hangsugárzókból két pár, így jut minden sarokba (csak akkor figyelni kell, hogy elbírja-e az erősítő a két párt is). :)


Ha tényleg szabadtéri hangosítást szeretnél, ami emberien is szól, akkor 100 ezer még elég sovány szvsz.

Pl itt van ez, ez ha jó állapotban van, élvezhetően szól és simán szétszedi a szobádat... [link]

De ezekhez kellenek még erősítők is, sztem 200-ban állna meg a projekt, viszont ezzel falunapon is hangosíthatsz. :P

2014. márc. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/75 anonim ***** válasza:
Én még ajánlom a 90-es évek beli Cerwin Vega szobai hangfalakat. 25-30-38 cm-es mélyközép sugárzókkal. Direkt arra lettek tervezve, hogy szobában könyörtelen hangerőt elérj velük. VE széria, CLS széria, stb... Nézz szét, néha szokott lenni ilyen 50-80 eft/pár áron apródon, vaterán, avforumon, avxen, expresszen. Veszel hozzá egy bika 2x150-200 wattos szobai erőművet a maradék pénzből. Lesz nemulass. :)
2014. márc. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/75 A kérdező kommentje:
Köszi mindkettőtöknek a segítséget.
2014. márc. 10. 19:53
 9/75 anonim ***** válasza:
#5 miért lett lepontozva? Mely az a része ami egyesek szerint nem így van? :)
2014. márc. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/75 A kérdező kommentje:
Én minden választ felpontoztam.
2014. márc. 10. 20:41
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!