Milyen hangfalakat vegyek, ami nagyon hangosan szól?

Figyelt kérdés

Olyan hangfalat szeretnék, ami nagyon(!) hangosan szól és nagy mély hangokat ad, fontos az is, hogy szépen szóljon, de az csak másodlagos.


A szobám mérete: 3.5*4 m


Milyen hangfalat ajánlanátok (erősítővel együtt, ha kell),

max. 100 000 Ft-ig?



2014. márc. 9. 12:42
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/75 anonim ***** válasza:

A hangerő pontos megállapításához elég komoly mérőmikrofon és szoftver kell, pl. True RTA, TermLab. Nem 10-20 eft-os mérő berendezések.

Gondolom telefonnal vagy pc-re kötött mikrofonnal mérted valami gagyi szoftverrel. Ne higgy neki, mert akár 10-15 decibelt is tévedhetnek, ami már óriási hangerő különbség.

Valamint mi érzékenységről beszélnünk, ami azt jelenti hogy 1 wattal terhelve mekkorát szól a hangszóró. Nem "max. hangerőn" csk 1 wattal. Az a hangszóró ami teljesen kihajtva 85 decibelt szól, nagyon nagyon rossz hatásfokú.

2014. márc. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/75 A kérdező kommentje:

Ja értem, akkor egy 85 dB érzékenységű hangfalnak 128 W-on 109 dB hangosnak kell lennie? (Azt olvastam úgy kell kiszámolni, hogy a W-okat duplázni kell és így hozzá adni 3 dB-t.)


Amúgy igen, csak telefonnal mértem, gondoltam hogy nem olyan pontos.

2014. márc. 16. 15:39
 23/75 anonim ***** válasza:

Na, megy ez a dB téma, úgy látom! :)


Azért én nem vagyok még mindig biztos benne, hogy Neked valóban PA rendszer szintű hangosítás kell abba a kicsi szobába!

A PA rendszerek esetén arra is fölhívom a figyelmed, hogy általában nem valami "finom" a hangjuk, különösen a kisebb és olcsóbb cuccoknak, száraz, kemény basszusra éles és irányított magasakra számíthatsz egy olcsó és kicsi szabadtéri láda esetén.

Vannak azért olyan PA hangládák, amik egyszerre szólnak óriásit és még zeneien szépen is szólnak, na ezek nem olcsók... Pl ilyen volt a "Peavey SP4" az eredeti "Electro Voice 15-3" .

2014. márc. 17. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/75 anonim ***** válasza:

Jól írtad kérdező, ahogy duplázod a kakaót, minden duplázásánál hozzáadsz 3 decibelt a hangerőhöz.

Utolsóval egyet értek, nem kell szobába PA cucc, mert az a kategória amit meg bírsz fizetni, nem éppen jól fog szólni. Kopogni fog a mély, és éles, szúró magas. Mint írtam már, régi Cerwin Vega tuti választás. Apródon néztem, horror áron van mind, annyiért amennyit pofátlan módon elkérnek egy 15" méllyel szerelt párért, már behozol USA-ból postával együtt 3-4 darab 18" oldschool Strokert. Annál jobb meg nincs. :D

Régebbi Jamo, JBL monitor hangfalakat is nézhetsz, 12-15" mélyközéppel.

2014. márc. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/75 anonim ***** válasza:
Azért az autó hangosítást nem kellett volna felhozni!
2014. márc. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/75 anonim ***** válasza:

Jut eszembe. Csak, hogy egyértelműbb legyen, miről beszélek!!

Felajánlom, hogy elviszem ezt a hangszórót oda, ahová kéred, és a te hangszóród mellé berakjuk. Azt állítom, hogy a te hangszóródból semmit sem lehet hallani, mert az enyém elnyomja a tiédet.

2014. márc. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/75 anonim ***** válasza:

18 colos Cerwin Vega Stroker szétszaggatja a hangszóródat ha közelébe rakod, nem hogy a hangját nem hallod... ;)

MIért is ne hoztam volna fel az autó hangosítást? A decibel autóban is ugyan olyan mértékegység, mint szabad téren, teremben, szobában...

2014. márc. 18. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/75 anonim ***** válasza:

Értem én, hogy az RFT hangszórót nagyra értékeled, meg aránylag jó a hatásfoka, de azért nem kell ettől hasra esni. A maga kategóriájában lehet jó volt annak idején, de mégiscsak egy 30-as hangszóróról beszélünk és azt se felejtsük el, hogy nagyobb átlagos érzékenységet ugyanolyan átmérő mellett merevebb felfüggesztéssel és erősebb 'motorral' lehet elérni, de ennek egyik járuléka a magasabb Fs (rezonanciafrekvencia), magyarul szólva a keményebb, szárazabb basszus.

Szóval valamit valamiért... Nyilván nem lehet az egekig növelni a hatásfokot ugyanolyan átmérőjű hangszórónál anélkül, hogy ne menne a hangminőség rovására, jelen esetben pl az alsó oktávok lesugárzására...


Éppen ezért ajánlottam kettő olyat, amik nemcsak óriásit szólnak, de egészen zeneien is teszik ezt. A Peavey SP4 kapásból megenné reggelire a 30-as RFT-t, eleve 2db 38-as 'black widow' mély van benne, nem is lenne igazságos összehasonlítani, sokkal mélyebbre menne és többszöröse a terhelhetősége és még elég szépen is szól...

2014. márc. 18. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/75 anonim ***** válasza:
0%
És ennek a 18 colos Cerwin Vega Stroker hangszórónak milyen mágnese van és milyen huzala van?
2014. márc. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/75 anonim ***** válasza:

"Értem én, hogy az RFT hangszórót nagyra értékeled, meg aránylag jó a hatásfoka, de azért nem kell ettől hasra esni."


Azt azért nem kellene elfelejteni, hogy az RFT eredetileg 12,5 W!! És ezt a többszörösével túl lehet terhelni. Akkor lenne méltányos emellett más hangszórókat megemlíteni, ha legalább ezt tudják. Talán próbáld ki. Terheld meg a hangszóródat 7-szeres teljesítménnyel. Én kipróbáltam, hol ég le a 12,5 W-os RFT. 200 W-os erősítőt már huzamosan nem viselte el!!! Gondolhatod, mekkorát szólt!!!

De látom, hiába magyarázom.


"Ez pedig egy hatalmas paradoxon józan paraszti ésszel is nézve. Nincs az a lengőmotor, ami képes 1 wattos bemenő teljesítményből létrehozni akkora erőt, hogy a kézzel alig megmozdítható lengő rendszerrel olyan el nem képzelhető érzékenységet hoz létre... Nem kell itt bibliai túlzásokba esni..."


Mondj egy címet!! Elviszem, hogy halld!!


Szerinted a hangerő a membránkitéréstől függ? Én nem így tapasztaltam. Az egyik próbánál már minden potyogott, és a membránnak alig volt kilengése. Ez tizedmilliméterekben volt mérhető.

Mondj egy címet és elviszem a cuccot!!! Az erősítő egyik oldalára odarakjuk a tiédet, a másikra az enyémet. Meglátjuk, ki beszél hülyeséget. Egyetlen kitétel van, a te hangszóródnak el kell viselnie 600 W-ot.


Te megemlítettél egy 18 colos hangszórót. Te úgy érzed, a nagy átmérőjű hangszóró nagyobbat szól egy kisebb hangszórónál?

Egy érdekesség. Épp a Porkoláb Sanyinál jártam, mikor a különféle nagy hangszórók között felfedeztem egy 20 mm-es hangszórót csak úgy félretéve egy félreeső polcra. Első ránézésre úgy gondoltam, hogy biztosan bevállalt valami izmosabb Sokol hangszórójának a javítását. A szemem természetesen a hatalmas méretek felé kandikált. Aztán a beszélgetésből kiderült, hogy a jelenlegi csúcstechnika épp ez a 20 mm-es hangszóró!! És nem 20 Colos!! Beépítette egy TL dobozba, és a hatás megdöbbentő volt. Aztán jött az egyik megrendelő a frissen elkészült rendszeréért, és azért megmutatta neki ezt is. Csak, hogy lássa, hol tart a technika. A fickónak leesett az álla, pedig az épp megrendelt is emberölésre volt tervezve. Azonnal rendelt abból is.


Egyébként ennek 30-as ipari hangszórónak a saját rezonanciája, annak ellenére, hogy ennyire kemény felfüggesztésű, 53 Hz. Eredetileg kontroll dobozba készült.

Mondj egy címet!!

2014. márc. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!