Milyen hangfalakat vegyek, ami nagyon hangosan szól?

Figyelt kérdés

Olyan hangfalat szeretnék, ami nagyon(!) hangosan szól és nagy mély hangokat ad, fontos az is, hogy szépen szóljon, de az csak másodlagos.


A szobám mérete: 3.5*4 m


Milyen hangfalat ajánlanátok (erősítővel együtt, ha kell),

max. 100 000 Ft-ig?



2014. márc. 9. 12:42
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/75 anonim ***** válasza:

Minden hangsugárzó képes fazék hangon szólni, ha olyan műsort kapcsolnak rá.

Az már biztos, hogy kettőnk közül én hallottam több MÁV-os középsugárzót. Az estek nagy százalékában valóban rosszul állítják be, ezért nem érteni, mit mondanak. De az nem azt jelnti, hogy a rendszer rossz. Az meg, hogy egy nem tölcséres rendszerre ráfogod, hogy úgy szól, mint egy tölcséres szabadtéren???

Szóval van egy határ a vitában, aminél érdemes. De vannak dolgok, aminél már nem. Ezért mondtam már az elején, hogy mondj egy címet, mert akkor rövid úton megoldódott volna a vita. Ha nem hallod a saját füleddel, nem érted miről beszélek.

Abban egyetértünk, hogy a Beag gyártott szabadtérre küllemre nem tölcsére hangsugárzót, ami nem szólt rosszul. De nem tudom, mi volt benne.

Említtted hogy az érzékeny hangszóróval nem lehet jó hangminőságet csinálni? Valóban nehezebb, de az nem jelenti azt, hogy nem lehet.

Épp az RFT megtekerése után, ahogy próbáltam a hangszóró mellé más hangszórókat tenni derült ki egy érdekesség. Miután az RFT mellett a somogagyi, dtf 12-t egyszerűen nem lehetett hallani, mivel nem volt más, kénytelen voltam elővenni egy régebbi somogagyit. Ez egy DP 35 magas, aminek akkor olyan rossznak ítéltem a hangját, hogy úgy ahogy volt, el is csomagoltam. Legszívesebben kidobtam volna, de képtelen voltam megtenni. Így aztán hánykolódott évekig. Most elővettem, mert emlékeztem rá, hogy érzékeny. A gyári adat szerint 103 dB. Persze ki tudja. Szóval mellé raktam, és rá kellett jönnöm, hogy régebben, amikor ezt próbáltam, annyira túl kiabált mindent, hogy akkor azt hittem ez teljesen kuka. Most viszont képződött egy olyan hangszóróm, ami már partiban van vele annyira, hogy már nem akarom egyből kidobni. Majd csak kettőből. Természetesen messze elmarad a titán és egyéb magasak mellett, de ez egy jó példa arra, hogy az érzékeny hangszórókkal másképp kell bánni.


"Hát speciel szirénát írtál, arról meg az ember a mentőautóra asszociál, kb... Ha szerinted egy középsugárzó feladata "visítani", akkor nagyon messze vannak a hangminőségről alkotott nézeteink egymástól. ;) "


Én minden hangszóróban próbálom értékelni azt a tartományt, amin belül szépen szól. Én a Trabantban értékelem azokat a képességeket, ami ebben a kategóriában kimagaslóak.

Ha egy piezó magast egy háromutas rendszer magasaként használjuk, az eredmény katasztrofális. Ennek ellenére van olyan tartománya, ami sokkal szebb és tisztább magasokra képes, mint egy lengőtekercses.

Történt, hogy egy kidobásra ítélt Videoton DCR 3090 felújításánál a magas mellé beépítttem egy somogagyi KHS 342M piezo magast. Természetesen korlátoztam az alsó tartományát, ami kb 6 kHZ környékén lépett be hallhatóan. Az éredssége, hogy olyan mértékben volt hangosabb, hogy kOhm méretű ellenállást kellett sorbakötni, hogy egyensúlyban maradjon a többi hangszóróval! Mikor elvittem a tulajnak a kidobásra ítélt hangfalát és bemutattam hogy szól, nem hitt a fülének.


Természetesen nem a levegőbe beszélek. Minden, amit állítok, tapasztalatok alapján teszem, tehát bármikor be tudom mutatni azt, amit állítok.


A hangminőség nálam szobai körülményeket nézve, jelenleg az Etalon Elixir 2-es hangsuárzó, 2x3, az-az három W-os"A" osztályú Turbók csöves erősítővel. Ennél az összeállításnál jobbat eddig még nem hallotam. Persze nem azt jelenti, hogy nincs.

Ez a Turbók csöves egyébként nagyon sok ember szemléletét változtatta meg gyökeresen. Volt például aki a féltve őrzött díjnyertes Cambridge Audio erősítőjét pakolta össze miatta és ajándékozta neki az egyik ismerősének, miután meghallotta, honnan kezdődik az iagazi hangminőség.


Sokakat megtéveszt az a jelenség, hogy látja a bembránt mozogni, és ha az nagyon mozog abból arra következtet,

hogy akkor az hangosan is szól. Természetesen közvetlenül ezt érzékeli, de a hangnyomás kialakulásának nem

itt a lényege.

A tv-ben láttam egy műsort, mítoszrombolók néven. A téma az volt, hogy a

7 Hz valóban hatással van-e az emberi szervezetre. Hogy ezt kiderítsék, a stáb előhoztak egy csomó hatalmas

hangsugárzót, és rákapcsolták a gigantikus elektromos teljesítményt. Mutatta a kamera, hogy a membránok hatalmas

kitéréssel mozognak! A műsorvezető pedig ott állt előttük és nem érzett semmit. Így elkönyvelték, hogy ez a

mítosz megdőlt, hiszen a műsorvezetőnek semmi baja nem történt.

Ez durva volt! Úgy leadták ezt a felvételt, hogy előtte nem kérdeztek meg valami hozzáértőt.

A helyzet ugyanis az volt, hogy ezen a frekvencián az összes hangsugárzó akusztikus rövidzárban működött. Vagyis

abban a

kialakításban, amiben azok a szerencsétlen hangszórók működtek, nem voltak alakalmasak a 7 Hz lesugárzására.

Ez kb olyan, mint ha elővennék egy fűtőtestet vele párhuzamosan egy jó vastag rézdróttal rövidrezárnám a

csatlakozását, majd rátennék egy aggregátort, amit kihajtanék a fűtőtest névleges teljesítményéig, és nem törődve

azzal, hogy a fűtőtestre már nem jut egy szikra feszültség sem, ráfognám, hogy mivel nem lett melegem, téves az az állítás, hogy a nagy melegtől rosszul lehet lenni.

2014. márc. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/75 anonim ***** válasza:
Csak halkan jegyzem mg, hogy ez a topik a hangosságról szól, nem a minőségről.
2014. márc. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/75 anonim ***** válasza:
Ahogy nézem, a válaszaid statisztikája alapján a te hang rendszered három és félszer nagyobbat és három és félszer szebben szól az enyémnél. Ha ez így van, miért félsz az elméleted alapján felépített rendszered bemutatásával?
2014. márc. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/75 anonim ***** válasza:
Bose. Én a 802-est hallottam először, és a méretéhez képest rendkívül meghökkentő hangereje volt. Amellett a minősége sem volt rossz.
2014. márc. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/75 anonim ***** válasza:

A Kérdezőnek még tudnám tanácsolni, hogy a face-n lépjen be egy hangtechnikai (lehetőleg hangosítás, PA) adok-veszek közösségbe! Én rendszeresen kapok híreket jó árú cuccokról! És a közelben füleljen meg valami kisebb PA cuccot! ;)


A 20-30%-os válaszadónak említeném, hogy téved, az itteni pontszám nincs összefüggésben az otthoni hangtechnikával, nem azt pontozzák...

2014. ápr. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!