Milyen hangfalakat vegyek, ami nagyon hangosan szól?

Figyelt kérdés

Olyan hangfalat szeretnék, ami nagyon(!) hangosan szól és nagy mély hangokat ad, fontos az is, hogy szépen szóljon, de az csak másodlagos.


A szobám mérete: 3.5*4 m


Milyen hangfalat ajánlanátok (erősítővel együtt, ha kell),

max. 100 000 Ft-ig?



2014. márc. 9. 12:42
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/75 anonim ***** válasza:

Ha nagy W-os teljesítményt akarsz, akkor kapcsold be a radiátort. De ha nagy hangerőt akarsz, és mindezt olcsón, akkor keresd az RFT hangszórókat. Egy 30 cm-es 12,5 W-os hangszóró akkora hangerőt csinál, mint egy 1000 W-os Videoton, ha egyáltalán van ilyen. A tizedest jó helyre írtam. Természetesen nekem is vannak mindenféle ipari hangsugárzóim, irdatlan teljesítménnyel, viszont épp egy RFT-t mentegetek, mert ez tud valamit. 10 000 Ft-ért hozzá lehet jutni, és egy jó dobozban akkorát szó, hogy nyaktól felfelé leviszi a fejedet. 100 dB alatti érzékenységű hangszóróval nem érdemes építkezni, mert az csak bohóckodás. Az imént írt valaki 120 és 130 dB értéket. Annyit tennék hozzá, hogy ezt az értéket nem 1 W-on, 1 méterről értette.

Egyébként nem értem ezt a Hi-FI mizériát. Mikor a 70-es évekbe hazánkba is megjelentek a Hi-Fi cuccok, ez egy minőségi mutató volt. Most úgy látom, hogy ez inkább negatívumnak számít. Amellett meg azt gyanítom, sokak úgy használják a HI-FI szót, hogy nem tudják mit jelent.

2014. márc. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/75 anonim ***** válasza:

Én írtam a 120-130 dB értékeket és azt gondolom elég egyértelműen utaltam rá, hogy egy pár 500 Wattos 100dB érzékeny hangsugárzó kell hozzá.

Valóban sok igazság van abban, amit írsz. A kérdezőnek is nagyon kiemelném az ÉRZÉKENYSÉG fogalmát, azonban tárgyi tévedés van a példádban, ahol azt állítod, hogy egy 12.5Wattos RFT nagyobbat szól, mint 1000 (egyezer) wattos Videoton, ennek azért nem számoltál utána (vagy nem tudsz, de azt nem feltételezem).


A Videoton érzéketlenebb 30 centis hangszórója is 92 dB érzékenységű (a szokásos definícióval), na mármost ha 1000 watt terhelhetőségű lenne (ilyen nem létezik), akkor 92+10*lg(1000)= 122dB -t tudna egy darab, azt állítód, hogy egy darab RFT ennél nagyobbat szól 12.5 Wattról... merész!

Na akkor számoljunk. Legyen az RFT is 122dB 12.5 Wattról: 111+10lg(12.5)=122 kb. Na mármost a fenti túlzásoddal nem kevesebbet állítasz, mint hogy az RFT 30-as hangszórója 111dB érzékenységű! Arra befizetek!


A Hi-Fi mizériában egyet kell értsek, minden s z a r r a rámondták, hogy Hi-Fi és ma már sokan nem tudják, miről beszélnek, sajnálatos! Azért megnyugtatlak, ma is vannak nagyon nívós készülékek, amik minden körülmények között megérdemlik a Hi-Fi jelzőt és vannak még akik tudják, hogy miről szól ez a hobbi!

2014. márc. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/75 A kérdező kommentje:

Nekem Philips FW-P750 van. Akkor nem tudom, hogy erre csak rá van írva, hogy Hi-Fi, vagy az is.


Azt azért már tudom, hogy nem csak a W-ot kell nézni. Megnézem az RFT-ket.

2014. márc. 13. 22:13
 14/75 anonim ***** válasza:

Az a baj mára már az érzékenység is egy olyan marketing adattá nőtte ki magát, mint a terhelhetőség, sőt, a nagy gyártók még jobban csalnak az érzékenységgel.

Egy hangszóró érzékenysége az általa lesugározni kívánt tartományon vett integrálja. Odaírja a Beyma, az RCF, a B&C, a JBL a nagy sub hangszóróira, hogy 96-97 decibel érzékenyek. Persze. Csúcsban. 250-300Hz-en. Sub tartományban, 50Hz alatt meg jó ha van 87-88 decibel... Akkor most milyen érzékeny is a nyomó? :)

Ugyan így van a mélyközép, közép, magassugázóknál is. Nem létezik olyan hangszóró, ami az általa lesugározni kívánt tartományon, egy állandó körintegrál szerint 105 decibelnél érzékenyebb. De halandó számára elérhető árkategóriában 100 decibeles érzékenység is csak hiú álom. Jó lesz az az RFT 93-95 decibelnek is. :)

2014. márc. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/75 anonim ***** válasza:
0%

Kicsit tartottam tőle, hogy majd valaki utána számol és megvétózza az állításomat. A számok szerint valóban túlzásnak tűnik, amit állítottam, viszont azt tudni kell, hogy ez a 12.5 W-os hangszóró 80 W-al minden további nélkül terhelhető. Persze nekem már áttekercselt van. Az eredetit nem tudom, mennyire lehet terhelni.

Nyilván nem 12, 5 W-on szól akkorát. De, hogy valójában mennyire erős ez a hangszóró, a következőkkel próbálom érzékeltetni.

Kb 20 éve vásároltam a Porkoláb Sanyitól két db 30 cm-es 600 W-os hangszórót. Ezek örök garanciás ipari hangszórók. Mágnesük neodímium, huzala négyszög, a felfüggesztése annyira erős, hogy szabad kézzel nem lehet benne kárt okozni. Érzékenységéről nem is érdemes beszélni, mert bőven több, mint amit az ember el tud képzelni. Ehhez a hangszóróhoz rendeltem Sas Pétertől egy teljes kapcsoló üzemű erősítőt.

Egyszer a munkahelyemre elvittem, és megzörgettem. A hatása rettenetes volt!.

Van egy sajátos hangerősség meghatározásom, ami mindenki számára könnyen értelmezhető.

Az eső hangerő szint, mikor az ember a gyomrában érzi. A második, mikor a nadrágja is megmozdul. A harmadik, mikor az orra is rezeg. Ez már elég nagy hangerő. Ennél a hangszórónál egy újabb, hangerő szintet fedeztem fel. Az asztalon lévő fekvő vonalas telefon készülékről leugrott a kagyló. A vizes flakonban 10 centis tüskék képződtek. A bekapcsolt katódsugárcsöves tv készüléknek hullámzott a képe. A szemüvegem annyira rezgett, hogy a zene ütemében homályosan láttam. Mindegy volt, hogy a hangsugárzót hová tettem. A helyiség kb 12 szer 5 méteres lehetett. Na már most ha e-mellett azt a semminek látszó 12,5 W-os RFT-t mentegetem,akkor az tudhat valamit.

A legutóbb hozzászólónak javaslom, hallgasson meg egy eredeti ERT hangsugárzót. Meg fog lepődni!!

2014. márc. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/75 anonim ***** válasza:
Ez a hangszóró a szakma szerint 104 dB érzékenységű. Elég sokat dolgoztam különböző hangsugárzókkal, és csak hangsúlyozni tudom, hogy Az RFT-k mellett a többi hangszórók nagyon messze vannak! Egy nagyon régi csöves Peawey hangszererősítőt hallottam, ami ugyanekkorát szól. Ez a Peawey 60 W-os saját erősítővel és 4 db 30-as hangszóróval működött. A kb 10 évvel ezelőtti Turai tintahal fesztiválon használta valaki. Persze minden zenész vitte a legmodernebb csoda hang cuccát, de mikor megszólítottam a zenészeket, mindenki erre a Peawey-re mutogattak. Másnap, mikor a romeltakarítás volt, megláttam, hogy ezt az erősítőt valamiért otthagyták. Kénytelen voltam megzörgetni. Ráakasztottam egy műsorforrást. Ami abból kijött.... Nem lehet a mostani divatos és nagyon szép cuccokhoz hasonlítani. Teljesen más dimenzió. És csak 60 W-ról beszélek!!
2014. márc. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/75 anonim ***** válasza:
Csak eszembe jutott még egy történet. Az egyik kollégám kérdezte, milyen erősítőt javasolnék, mert nagyobb hangerőt szeretne. Persze a történet ismerős, így hát próbáltam elmagyarázni, hogy ne az erősítővel kezdje. Természetesen nem értette, miről beszélek. Kénytelen voltam elvinni neki egy RFT-t. Másnap, mikor meglátott, már messziről fülig ért a szája. No volt-e különbség? Kérdeztem. Nem részletezem. A srác padlót fogott. Most ott tartok, hogy nem akarja visszaadni a hangszórót. Persze visszaadja azt, csak nehezen válik meg tőle. Bizonyára nem azért, mert csak 95 dB- tud a maga 12,5 W-jával.
2014. márc. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/75 anonim ***** válasza:

Nincs 105 decibel érzékeny hangszóró... Vagyis egy bizonyos sávban, pl. 1-1,5kHz között, vagy 3-3,1kHz között lehet hogy eléri, netán át is lépi a 105 decibelt. De egy olyan sávszélességben, amit rábízunk általában egy hangszóróra (sub 20-50, mély 50-200, mélyközép 200-3000, közép 2000-6000, magas 6000-20000Hz saccra), ezzel az elektrodinamikus hangsugárzó technológiával, soha nem érsz el 105 decibel átlagot...

Az általad szemléltetett "újab felfedezett hangerő szintet" hogy a képcsöves készülékek vibrálnak, és elhomályosodik a levegő, egy jó 10-12 colos sub hangszóró megcsinálja neked 50-100 wattról hajtva. Nem ültél te még 150+ decibeles autóban. :D

2014. márc. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/75 anonim ***** válasza:

"felfüggesztése annyira erős, hogy szabad kézzel nem lehet benne kárt okozni. Érzékenységéről nem is érdemes beszélni, mert bőven több, mint amit az ember el tud képzelni."

Ez pedig egy hatalmas paradoxon józan paraszti ésszel is nézve. Nincs az a lengőmotor, ami képes 1 wattos bemenő teljesítményből létrehozni akkora erőt, hogy a kézzel alig megmozdítható lengő rendszerrel olyan el nem képzelhető érzékenységet hoz létre... Nem kell itt bibliai túlzásokba esni...

2014. márc. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/75 A kérdező kommentje:
Lemértem és a mostani hangfalam legnagyobb hangerőn már csak max. 85 dB-el szól.
2014. márc. 16. 12:51
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!