Milyen hangfalakat vegyek, ami nagyon hangosan szól?

Figyelt kérdés

Olyan hangfalat szeretnék, ami nagyon(!) hangosan szól és nagy mély hangokat ad, fontos az is, hogy szépen szóljon, de az csak másodlagos.


A szobám mérete: 3.5*4 m


Milyen hangfalat ajánlanátok (erősítővel együtt, ha kell),

max. 100 000 Ft-ig?



2014. márc. 9. 12:42
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/75 anonim ***** válasza:

30-as. Nem akarlak megbántani, de szerintem Te nem tudod mit beszélsz.


Néhol alapvető fizikai tényszerűségeknek mondasz ellent.

Ahhoz pl nem kell sok fizika, hogy a nagyobb membrán több levegőt mozgat meg, de van ennek elmélete, a Klinger könyvben olvasható.


20 mm-es hangszóró? Mi az, dómsugárzó? Abból gyakori a 19mm-es... Nekem is volt olyan Monitor Audio dobozom, amiben 19 mm volt a magassugárzó.


És ha 80 Wattot kibír az RFT, akkor mi van? Pl. az említett Peavey 250/1000 Wattos és kb 100dB érzékenységgel... és elég széles sávban sugároz és még hallgatható is.


Lassan olyan szintre jut ez beszélgetés, hogy ki az erősebb Steven Segal vagy Van Damme... :D

2014. márc. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/75 anonim ***** válasza:

Én elhiszem, hogy az RFT egy ügyesen megtervezett hangszóró, de azért mégis...

Az említett Peavey egy nagyon nagy hangsugárzó:

Most néztem utána az adatainak, 2db 15 collos mélysugárzóval és tölcsére magassal ahogy illik.

Nézzük a tényeket:

100dB érzékenység

2000 Watt program, 4000 Watt peak (!)

52Hz-en van a 3-as pontja (meg 17Khz-en)


[link]


Na mármost ha reálisan nézzük az RFT legjobb esetben ilyen érzékeny (de reálisan 2-3Db-lel kevesebb) és huszada, harmincada terhelhetőségű... akkor miről beszélünk?


Arról nem is beszélve, hogy nem az a lényege még a PA-nak sem, hogy szétszedjen mindent a hangerő, hanem hogy jó hangminőséget nyújtson...

2014. márc. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/75 anonim ***** válasza:
100%
Istenem :D ritka cinikus ember, nem véletlen van 30% közelében. :D Feri nem te vagy az? :D:D:D
2014. márc. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/75 anonim ***** válasza:

Az érzékenységről mint kifejtettem már kár vitatkozni, egy pár 100 Hz-es sávban lehet hogy baromi hangos, de egy egész sávban nyújtott átlag érzékenység, 90-95 dB max... A legjobb hangszóróknál is.


Az azért érdekelne, hogy ha az a 12" RFT tényleg olyan jó, meg akkora oltári nagyon nagyot szól hogy már vinnéd a halál fa_ára is mutogatni, miért nem látni egy komolyabb PA-t sem ezzel a szóróval szerelve? Miért használnak 500/1000 w terhelhetőségű, 100 decibel max (!) érzékenységű szórókat olyan helyeken, ahol több ezer, több 10 ezer főnek, több 10 kilowattos végfokparkal hajtva, mikor lehet hogy abból az állítólagos ultrabrutál RFT-ből lehet kettő megoldaná 200 wattal hajtva. :D

2014. márc. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/75 anonim ***** válasza:
100%

"Szerinted a hangerő a membránkitéréstől függ? Én nem így tapasztaltam. Az egyik próbánál már minden potyogott, és a membránnak alig volt kilengése. Ez tizedmilliméterekben volt mérhető.

Mondj egy címet és elviszem a cuccot!!! Az erősítő egyik oldalára odarakjuk a tiédet, a másikra az enyémet. Meglátjuk, ki beszél hülyeséget. Egyetlen kitétel van, a te hangszóródnak el kell viselnie 600 W-ot. "


Mivel a dB a levegő rezgés amplitúdójának mértékegysége, igen, csak is a membrán kitéréstől függ a hangnyomás. Persze a láda kialakítástól is, egy expo tölcsér lehet, hogy sokkal jobb hatásfokú mint egy zárt vagy refi láda. De alapjáraton a hangerő egyenesen arányos a lesugárzó felület amplitúdójával.

Amúgy ráakaszthatod 2-3 kilowattra is, baja nem lesz. :)

2014. márc. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/75 anonim ***** válasza:
Amúgy viccen kívül, nem te vagy a 16 voltos, 2 amperes Feri? :D
2014. márc. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/75 anonim ***** válasza:
Hogy a Kérdezőnek is írjak valamit. A Klipsch nagyobb hangsugárzói is egész jó hatásfokúak és hangminőségileg meg egészen kiválóak, cserébe viszont kellően drágák...ez van, valamit valamiért...
2014. márc. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/75 anonim ***** válasza:
64%

"Az erősítő egyik oldalára odarakjuk a tiédet, a másikra az enyémet. Meglátjuk, ki beszél hülyeséget."


1. LOL és akkor ha ugyanaz szól mindkettőből, ki mondja meg, hogy melyik a hangosabb??


2. Ha az RFT-ből más szól és 10-15dB-vel halkabb mondjuk egy nagyobb PA cuccnál, akkor is belehallatszik nyilván az RFT hangja a hangorkánba, de az nem jelenti azt, hogy az hangosabb...

2014. márc. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/75 A kérdező kommentje:
Ha ott tartotok, hogy viszitek egymáshoz a hangfalakat, nekem is szólhattok, vagy akár elhozhatjátok ide is. :D
2014. márc. 20. 22:17
 40/75 anonim ***** válasza:
Nem viszem én sehova, meg nem hoz ide senki semmit, pláne nem egy 30 éves 12 colos 10-en 20-on wattos szóró demonstrálásra nem vesztegetem az időmet. :)
2014. márc. 20. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!