Milyen hangfalakat vegyek, ami nagyon hangosan szól?

Figyelt kérdés

Olyan hangfalat szeretnék, ami nagyon(!) hangosan szól és nagy mély hangokat ad, fontos az is, hogy szépen szóljon, de az csak másodlagos.


A szobám mérete: 3.5*4 m


Milyen hangfalat ajánlanátok (erősítővel együtt, ha kell),

max. 100 000 Ft-ig?



2014. márc. 9. 12:42
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/75 anonim ***** válasza:
0%

A kérdezőnek üzenem, hogy mondjon egy címet. Én elviszem a saját hangsugárzómat, és aki úgy gondolja, odahozhatja a sajátját, szívesen meghallgatom. Szabadon rádöbbenhet mindenki, mi a különbség az íróasztal és a valóság között!!

Azért mondtam a 600 W-ot, mert amikor ezt a hangszórót vásároltam, ennyire tellett. De ha valakinek az az igénye, hogy több kW-ot szeretne felvonultatni, nincs akadálya. Csak akkor én is kölcsön kérem a gyártótól az aktuális hangsugárzót és mehet a próba. Mindenki annyi mérőműszert hozhat magával amennyit csak akar.


Ehhez a membránátmérőhöz még annyit, hogy mondj már egy példát erre. Melyik az a hangsugárzó, aminél ez hallható? Reflex dobozokban ugyanis valóban a nagy membránátmérővel mélyebb hangokat lehet kihozni, de ez nem azt jelenti, hogy az átmérővel nő a hangerő.


De azért én mondok egy példát arra, hogy a hangerőnek semmi köze a membránátmérőhöz. Ott vannak a riasztó szirénák. Azok lengőtekercses nyomókamrás tökcsérsugárzók, amik 300 Hz- 3 kHz között akkorát szólnak, hogy a közelükben nem lehet megmaradni. Teljesítményük ennek ellenére csak 20W. Membrán átmérőjük jelentéktelen. Mégis mennyire kellene növelni egy szokványos dobozba szerelt hangszóró membránját, hogy 20W-on ezt megközelítse?


Valaki megemlítette, hogy akkor a koncertekre miért visznek ki akkora teljesítményt? Ez nagyon jó kérdés, de a válasz nagyon egyszerű.

Az egyik szempont a megrendelő elkápráztatása. A másik ok, hogy sokkal kényelmesebb kis dobozokból felépíteni egy falat, amibe kis méretű, nagy teljesítmény erősítőkkel gyakorlatilag bármekkora teljesítményt kijuttathatnak a hangsugárzókra. csak éppen a minőséget meg nagyítóval kell keresni. De ezt már úgysem hallja a tisztelt megrendelő.


"Hogy a Kérdezőnek is írjak valamit. A Klipsch nagyobb hangsugárzói is egész jó hatásfokúak és hangminőségileg meg egészen kiválóak, cserébe viszont kellően drágák...ez van, valamit valamiért..."


Ez így igaz!! De a méretre is van egy szellemes megoldás. Erre is csináltam kísérletet nagyon jó eredménnyel.


"Istenem :D ritka cinikus ember, nem véletlen van 30% közelében. :D Feri nem te vagy az? :D:D:D"


Sosem ájultam el a dicshimnuszoktól. Mindig is azt mondtam, hogy nézzük meg, mire képes. Pont a szájhősök miatt vagyok lepontozva. Olyanok miatt, akik csak a levegőbe beszélnek, és mikor meg kellene mutatni, akkor csak annyit mond,


"Nem viszem én sehova, meg nem hoz ide senki semmit, pláne nem egy 30 éves 12 colos 10-en 20-on wattos szóró demonstrálásra nem vesztegetem az időmet. :)"


Mégis, mi az, amire már vesztegetnéd az idődet?

Persze hogy nem érdekel, mert rögtön kiderülne, hogy a valóság nem ugyanaz, mint a puszta számok.

Nem mer szembenézni azzal, mi van az íróasztal másik oldalán.

Mindig is tudták, hogy hogyan kell jó hangsugárzót építeni. Ehhez képest meg olyan hulladékok kerültek a piacra, hogy az már kriminális. Ez most sincs másként. Bocsánat. Másként van, mert még nagyobb hulladékok kerültek a piacra. A somogyikkal az élen.


Te az íróasztal azon oldalán vagy ahonnan nem látod, mi van a valóságos oldalon. De nem ez a legnagyobb probléma, hanem az, hogy téged ez nem is érdekel!!


Amit te 30 évesnek mondasz az jelenleg a legkorszerűbb hangszóró. Egyébként nem tudom, honnan vetted ezt a 30 évet. A gyártó jelenleg is gyárt hangszórókat. Igaz, ami nekem van az már kb 10 éves. Viszont akkor 40 e Ft/db volt az ára. Pedig akkor lettek volna sokkal olcsóbb hangszórók is.

2014. márc. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/75 anonim ***** válasza:
0%

"20 mm-es hangszóró? Mi az, dómsugárzó? Abból gyakori a 19mm-es... Nekem is volt olyan Monitor Audio dobozom, amiben 19 mm volt a magassugárzó"


Freki átvitelét nem tudom, de ugyan olyan használatra való, mint egy szokványos mély-közép hangszóró. Tehát nem magasról van szó. És ez 400W-ot teljesít!! Mivel az ára több volt a 30-asnál, inkább nem is akartam többet tudni róla. De ha a szívedet akarod fájdítani, menj el Porkoláb Sanyihoz és kérd meg, hogy zörgesse meg. Ott aztán testközelből megtapasztalhatod, hogy a membránátmérőnek mi köze van a hangerőhöz!

2014. márc. 22. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/75 anonim ***** válasza:

"Sosem ájultam el a dicshimnuszoktól. Mindig is azt mondtam, hogy nézzük meg, mire képes. Pont a szájhősök miatt vagyok lepontozva. Olyanok miatt, akik csak a levegőbe beszélnek,"

Ugyan ezt csinálod te is...

Most nekem arra se időm meg türelmem hogy hangszórókat hasoníltgassak össze egy vad idegen ember társaságában, pusztán azért hogy kiüljön a vigyor egyikőnk arcára a végén.

Mérd meg egy termlabbal, vagy True RTA-val, hogy 1 méterről kint mekkorát szól, meg ilyen sávban. Publikáld a mérési eredményt. Lehet olcsóbban meg gyorsabban kijössz mint ha autózól x 100 kilómétert...

2014. márc. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/75 anonim ***** válasza:

Jó ötlet!

Egyre gondoltunk.

Épp ma futottam össze az egyik hangmester ismerősömmel, akivel megcsináljuk a méréseket, és az eredményt közzé tesszük. Már csak össze kell hangolnunk az időbeosztásunkat.

Akinek mondanak valamit a számok, talán érteni fogja, miről beszéltem eddig. Egy gond van, hogy olyan szabadteret kell találnunk, ahol legalább a hangsugárzó irányában 300 méteren belül semmi sincs, de van 220.

Viszont elvárom, hogy te is készíts a saját hangsugárzódról mérést, és mutasd is be az eredményt.


Jut eszembe. Épp ez a hangmester mondta, hogy most érkezett hozzájuk egy hangrendszer, amiben oldalanként 8 darab kb 6 cm-es hangszóró van, a mély hangszóró pedig 8 colos. Ez a rendszer a gyári adata szerint 136 dB-t produkál. Ez akkor hogy függ össze a membrán átmérő és a kilengés nagyságával?!? Egyébként ezt a rendszert bármikor megnézheted a zaj stúdióban.

2014. márc. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/75 anonim ***** válasza:
0%

A membránkitérés és a hangerő kérdésről egy gondolat. Szóba került, hogy a nagyobb membrán felület nagyobb légtömeget tud megmozgatni. Én meg azt mondom, hogy azért, mert az a hangszóró tiszteletet parancsolóan nagy, miből gondolod, hogy nagy levegő tömeget meg is fog mozgatni? Közvetlenül a hangszóró előtt és mögötte biztosan!! De, hogy a hangszórótól 50 centivel arrébb is menjen, ahhoz azért még sok mindenre van szükség.

Ez az állítás akkor igaz, ha egyébként minden feltétel ideális. Elég régóta figyelem a hangosító eszközök fejlődését, és bátorkodom megjegyezni, hogy a jelenlegi eszközök feltételei messze elmaradnak az ideálistól.

Nem értem, miért tudnék nagy emelővel nagyot emelni, ha egyébként nincsenek meg hozzá a feltételek!? Ott a nagy emelő, de nincs erő, amivel megemelem. Ott a nagy emelő és ha van hozzá erő, akkor meg besüllyed a földbe és a teher még mindig a földön van. Ahhoz, hogy azt a terhet megfelelően megemelhessük rendelkezni kell hozzá akkora erővel, amivel majd képes leszek megemelni a feltételezett terhet, valamint kell hozzá egy megfelelően szilárd talapzat amin az emelő majd meg tud támaszkodni. Azt a megmozgatott légtömeget el is kell juttatni oda, ahol hallgatják. Ahhoz meg azért több kell, mint a tiszteletet parancsoló küllem. Sokan azt a talajt, amin állnak ösztönösen olyan etalonnak képzelik, hogy az mindent elbír. Egy kis kitérő. Egy transzformátorállomásban a 63 mW-os trafó súlya 120 tonna. Ahhoz, hogy ezt a trafót a helyszínre tudják szállítani, olyan útvonalat kell kijelölni, és olyan szállítóeszközön kell szállítani, hogy az út elbírja ezt a terhet. Egy átlag ember azt hinné, hogy a közút bármekkora tehet elbír. Hát nem! A trafó állomásban a trafó szállító betonút vastagsága például 1 méter, anyaga pedig bazalt beton. De vissza a hangszóróhoz. Egy hangsugárzónál messze nincsenek meg a lesugárzáshoz szükséges ideális feltételek!

Ha képletesen egy Zsigulit oldalról meg akarunk emelni, kell hozzá egy emelő rúd. A rúd a hangszóró membránja. A rudat majd felfelé húzzuk, mi vagyunk az erő, vagyis a hangszóró tekercse. A rudat a Zsiguli alá toljuk és egy stabil támasztékot keresünk. Ez a támaszték a hangszóró membránja körül kialakított illesztés, a doboz, a tölcsér, vagy valami hasonló akusztikus támaszték, akusztikus illesztő elem. A Zsiguli a megmozgatásra váró levegő tömeg. Ha stabil a támasztékunk, és persze mi is bírjuk erővel akkor a Zsiguli meg fog emelkedni. Ha viszont a támasztékunk besüllyed a földbe, mert elcsíptünk valami vakondtúrást, vagy a Zsiguli küszöb berogyik, mert rozsdás, akkor a kart, vagyis a membránunkat hiába mozgatjuk le-fel, a Zsigulit meg sem mozdítja. Egy Zsiguli alatt lévő vastag betonos felület egy olyan ideális helyzet, amitől egy hangdoboz-hangszóró illesztettsége nagyon-nagyon távol van. Egy kiválóan méretezett tölcsérsugárzó hatásfoka is 20% körül van, még egy reflex dobozé 5, azaz öt %!!! Tehát a támasztékunk még ebben az esetben is messze elmarad az ideálístól. Ezért mondtam, hogy a hangerő nem a membránkitéréstől függ!! Hiába emelgeted a kart, táplálsz a hangszóró membránjára nagy Wattos teljesítményt, ha a támasztékod elmozog, ezért nem tudod kellőképpen megemelni a Zsigulit.


Amúgy megjegyzem, hogy az RFT-t azért ajánlottam a tisztelt kérdezőnek, mert az áráért a legjobbat nyújtja. 10 e Ft-ért tud akkora hangerőt, amit más hangszórók csak jóval nagyobb összegből képesek. Persze más az, ha valakinek nem gond a pénz.

10 e Ft-ért talán kapsz is egy somogagyit, ami nehezéknek és dísznek egyébként kiválóan alkalmas.

2014. márc. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/75 anonim ***** válasza:
Kedves 30%-os. Jó, igazad van, győztél! Mi tudjuk rosszul! (Meg még pl a Klinger könyv, az összes magyar nyelvű hangtechnikai könyv, sőt az akusztikával foglalkozó fizikakönyvek is, ezen kívül olyan gyártók, mint a Peavey, Marshall, Celestion, JBL, Electro Voice...)
2014. márc. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/75 anonim ***** válasza:

Amikor a nyugdíjas kisöreg vezeti a Ladát az autópályán, bekapcsolja a rádiót:

Rádióban: -Megszakítjuk adásunkat, egy örült a forgalommal szemben az autópályán.

Kisöreg: -Mit egy? Mind!! :D

2014. márc. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/75 anonim ***** válasza:
0%

Így látatlanban mondom, hogy a vigyor kizárólag az én arcomra ülhetne, mert tudom, nekem mim van. De én sosem nevetek ki másokat, ezért kettőn közül csak te vigyoroghatnál, de sajna nem lenne rá lehetőséged.

Egy trabantosnak elég nehéz elmagyarázni, hogy a BNW milyen jó utazási kényelmet nyújt. Csak akkor tudja meg, ha beleül.

2014. márc. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/75 anonim ***** válasza:

Helyesen:


Amikor a nyugdíjas kisöreg vezeti a Ladát az autópályán, bekapcsolja a rádiót:

Rádióban: -Megszakítjuk adásunkat, egy örült a forgalommal szemben hajt az autópályán!

Kisöreg: -Mit egy? Mind!! :D

2014. márc. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/75 anonim ***** válasza:
0%

"Magyarul egy 500 wattos hangszórót könnyebb leégetni egy 100 wattos erősítővel, mint egy 2000 wattossal. "


Ezt megmagyaráznád? Esetleg kiült a táp és előtte megpatkoltad a biztiket? Számomra a somogyagyi a hangszórók legalja, ahonnan már nincs lejjebb. De még egy 500 W-os somogagyit sem tudom, hogy lehet leégetni egy 100 W-ossal. Igaz én csak a 12,5 W-os EFT-t sikerült 200 W-os erősítővel megsütnöm, (szándékosan, mert a 100 W-os Quad egy életen át működött vele) de az pont az ellentéte a te állításodnak. Persze lehet, hogy neked mégis sikerült, csak nem értem, hogyan.

2014. márc. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!