Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Felbontotta az eljegyzést,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Felbontotta az eljegyzést, pedig terhes vagyok! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

8 éve voltunk együtt, ő mindig nagyon esküvő ellenes volt. Kb. 5 éve azzal nyúz, hogy gyereket szeretne, de én nem álltam készen a dologra. Tény, hogy ő 12 évvel idősebb nálam.


Megmondtam neki, hogy én csak házasságban szeretnék gyereket vállalni - faluról származom, ez otthon így szokás, én is így tartom helyesnek. Végül megegyeztünk, tavaly évfordulónkon megkérte a kezem, azóta bejelentkeztünk anyakönyvvezetőhöz, márciusban (következő évfordulónkon) lett volna az esküvő. Semmi rongyrázás, két tanú és szűk család.


Mivel ő meghozott egy - ő szavaival élve - áldozatot, én is beleegyeztem, hogy az ő álma is valóra váljon. Szeptemberben abbahagytam a gyógyszer szedését, mert a nőgyógyászom elmondta, hogy idő kell, mire kitisztul. Pharmatex krémet használva, pontosan a honlapon leírt utasítások alapján mégis összejött a baba.


Úgy voltam vele, hogy alkalmasabb lett volna fél évvel, egy évvel később, de beletörődtem. Erre két napja széles vigyorral közli a volt vőlegényem, hogy akkor most ennyi volt, lefújjuk az esküvőt. Ő nem akarta igazán, neki csak a gyerek számít, ez csak egy papír és felesleges. Megkérdeztem, hogy miért nem mondta el ezt a gyerek előtt, és a szemembe vágta, hogy azért várt eddig, hogy nehogy "kinyírjam a gyerekét".


Át vagyok verve, borzasztóan csalódtam benne. Két napja folyamatosan sírok, alig látom a billentyűzetet a könnyektől.... Nem tudom, mihez kezdjek, kihez forduljak...



2018. jan. 4. 14:13
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/191 A kérdező kommentje:

A kérdésemnek nem egy abortusz vita kirobbantása volt a célja, és megdöbbentő, hogy egyesek egymás torkának esnek emiatt. Én részemről nem ítélem el, és nem tartom gyilkosságnak se. De tisztában vagyok vele, mennyi pár akar gyereket, és nem lehet. Nekem lehet, de nincs bennem különösebb vágy iránta, és bár tisztességesen felnevelném, szeretném, anyagilag stabil hátteret biztosítanék számára, tudom, másoknak mennyivel többet jelentene. Nekik a gyerek hozná el a tökéletes boldogságot, nekem pedig nem. Mivel nem vagyok tisztában a jogi háttérrel, nem tudom, kell-e az apa engedélye az örökbeadáshoz.


Azóta, hogy utoljára írtam, történt pár dolog. A volt párom beállított ide este, és követelte, hogy azonnal menjek haza, ne bohóckodjak. Nem tanúsított semmi kedvességet irányomban, bocsánatot se kért. Elismerte, hogy "legrosszabb esetben" elvett volna, és reménykedett, hogy összejön a gyerek még a házasságkötés előtt. Közölte azt is, hogy nem költözik el a lakásomból, mert oda van bejelentve.

2018. jan. 5. 08:56
 92/191 A kérdező kommentje:

# 71


Csak a tisztánlátás végett, itt félnivalóm a házassággal kapcsolatban nekem lett volna, nem pedig neki. Nekem van lakásom, autóm, pár milliós megtakarításom. A lakást leszámítva a többit mind saját magam teremtettem meg, a családom csak szeretettel tud támogatni, anyagilag nem. De a lakás felújítása is kizárólag az én költségem volt, mivel a volt párom közölte, hogy neki nincs köze hozzá. Rezsit se fizetett igazán, mert véleménye szerint annak kell állnia a számlákat, aki több pénzt hoz a házhoz.


Még ide tartozik az is, hogy évek óta, havonta támogatom az édesanyját. Öreg és beteges néni, képtelen lenne bevásárolni, főzni magára, ezért van mellette valaki, akit én fizetek.



Sokan írtátok, hogy gyanús volt a viselkedése, ami külső szemlélőként lehet, hogy feltűnik, de én nem vettem észre. Azt gondoltam, ő is szeret és azért ment bele a házasságba, hogy nekem is jó legyen, feltételeztem, hogy csak jó szándék van benne. Bennem az volt, így hát magamból indultam ki.

2018. jan. 5. 09:07
 93/191 anonim ***** válasza:
100%

Ami a lakáshasználatot illeti: ha te vagy a lakás tulajdonosa, te vagy jogosult eldönteni, hogy ki lakhat ott és ki nem. A bejelentett lakcím önmagában nem jogcím a lakás használatára. Ha a felszólításod ellenére nem hagyja el a lakásodat és nem jelentkezik ki onnan, első körben az illetékes jegyzőtől kérhetsz birtokvédelmet, illetve egyből bírósághoz is fordulhatsz a birtokháborítás megszüntetése érdekében, de ez per és jóval hosszadalmasabb. Tehát első körben a jegyzőhöz érdemes fordulni.

Ami az örökbe adást illeti: ennek az eldöntésére van még legalább 6 hónapod, ráérsz akkor dönteni, ha megszülted.

2018. jan. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/191 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon gáz a párod, mint valami alku tárgya kellene legyen a házasság meg a gyerek... mint valami papírdarab meg játékbaba, amiről lehet vitázni... nevetséges!

Ahogy eltervezted és mondták is, ma menj el szépen kijelenteni őt, utána, ha nem akar ennek ellenére sem lelépni, lehet hívni a rendőrséget. Szerintem a tegnapi viselkedése csak megerősített benne, hogy tovább kell lépned, azon az úton, amit elterveztél.

Az abortusz/örökbefogadás/felnevelés témát rád bízom, nem is értem ez ügyben a többieknek mi beleszólása van.

2018. jan. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/191 anonim ***** válasza:
100%
Így utólag nézve nagy szerencséd, hogy nem szállt be anyagilag és remélhetőleg máshogy sem a lakásfelújításba. Ezáltal sokkal tisztább a jogi helyzet, ami a közösen használt lakást illeti. Persze a hosszú együttélés miatt lehetnek anyagi követelései, erre számítani kell. Jól végig kell gondolnod, hogy mit és hogyan tud bizonyítani ebben a körben.
2018. jan. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/191 anonim ***** válasza:
100%

Először jelentsd ki a lakcímről, majd rakd ki a szűrét fizikálisan is (ha kijelentetted, akár rendőrt is hívhatsz utána, hogy nyomatékosíthasd szándékod). Utána szerintem érdemes lenne jogásszal konzultálnod, mert az az érzésem, hogy pereskedéssel nem úszod meg ezt a történetet :/

Sok minden neked fog kedvezni jogi szempontból, pláne hogy nem a férjed (hoppá, lehet a pasi bánni fogja, hogy nem írta alá azt a darab papírt ;) ). Ahol igazán lesz joga, az a gyerek, mert az apja. Gondold végig, te mit szeretnél: ha pl örökbe adnád, ő beleszólhat-e, ehhez kéne egy jogász, aki segít az útvesztőben.

2018. jan. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/191 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként, így belegondolva, nehéz lehetett megállnod, hogy neki ne menjél, amikor ezt "vigyorogva" közölte. Jó erős önuralmad lehet.
2018. jan. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/191 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam végig az összes választ, így elnézést, ha ismétlek, pár felmerült dologra reagálva.


- A Pharmatex nem fogamzásgátló, pusztán csökkenti a fogamzás esélyét. A hatásfoka valahol 26% körül van (szemben a fogamzásgátló 96%-ával, csak hogy arányaiban lásd). Sajnos nagyon sok terhesség következik be mellette, inkább kiegészítő módszernek jó. Persze, ez neked már nem segít, de a jövőben fontos infó lehet.


- Írtad, hogy örökbe adnád a babát, de félnél, hogy hova kerül. Érdemes tudni, hogy létezik nyílt örökbe adás, megismerheted a leendő szülőket, illetve közös megegyezés alapján a gyermekről is kaphatsz infókat tudtommal. Ha már a terhesség ideje alatt elindítod a dolgot, akár a kórházból ők vihetik haza a babát, ez mindenkinek a legjobb érzelmi szempontból. Persze, csak ha valóban ezt szeretnéd. Bőven van időd átgondolni - bár ahogy írtad, hogy sosem akartál gyereket, ez egy jó lehetőség szerintem.

Ja igen, és ha fiktív apát diktálsz be, akkor az ő beleegyezése sem kell az örökbe adáshoz.

(Természetesen ő kérheti az apaság megállapítását a gyerek születése után, de a megtörtént örökbeadást ez nem fordítja vissza - ha úgy alakul.)


- A pasinak a lakásodhoz semmi köze, azaz te ki tudod őt jelenteni, mint tulajdonos. Illetve, nem mindegy az sem, hogy állandóra van-e bejelentve, vagy tartózkodási hely. Utóbbit minden gond nélkül meg tudod szüntetni tulajdonosként, különösebb indoklás sem kell (elköltözött, kész), kb mintha egy albérlőt jelentenél ki.

Ha állandó lakcíme volt nálad, már macerásabb a szitu, kényszerkijelentés és bizonyítás kell, hogy nem tartózkodik ott. De ez sem lehetetlen, csak ne hagyd magad.


- Annak ellenére, hogy papíron nincs közötök egymáshoz, élettársnak minősül az elmúlt X évre, mióta együtt éltek. Azaz, ha nagyon szívózni akar veled, akkor akár még vagyonmegosztást is kérhet, mint egy házasságban. Bár ahogy leírtad, minden a tiéd, így sokat nem ér el vele, de okozhat néhány kellemetlen bíróságra járkálást.


Egyébként sok durva sztorit olvastam már itt, de a tied messze kirí. Hasonló szituban vagyok, mint te voltál (bár én szeretnék babát is, szóval nem csak a kedvesem miatt, de csak házasságban), elképzelni nem tudom, mit tennék, ha hasonló szituba kerülnék.

Nem hiszem, hogy ebben a helyzetben lehet okos tanácsot adni. Szerencséd van, hogy legalább a családod melletted áll, ne félj elfogadni és kihasználni a támogatásukat! Most és a következő hónapokban egyaránt.

2018. jan. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/191 anonim ***** válasza:
92%

Kényszerkijelentés, ahogy írták már.

Aztán felbérelsz pár markos legényt, akik segítenek neki kiköltözni. Vitesd az összes cuccait az anyjához, aztán kalap-kabát. Zárcsere.


Vagyonmegosztás itt nincs, mivel az ingatlan az örökséged. Akkor se lenne köze hozzá, ha házasok vagytok. A felújítás során gondolom egy szöget nem vett a nevére számlával: így nem tud ott se okoskodni.

Pereskedni elkezdhet, de ő fogja a rövidebbet húzni, ő fizeti a költségeket.


A babát tutira nem lehet már elvezetni? Egy kört futnék a helyedben. Pénzzel mindent meg lehet oldani, azt is, hogy ne fuss ki az időből, vagy külföldön megcsinálják később is. (14 vagy 16 hétig, magán úton, egy vagyonba kerül, de ha valahogy ki tudod fizetni, akkor megéri.)

Ha muszáj megszülni, akkor keresd a Gólyahír alapítványt, biztosan segítenek örökbe adni. De lehet, hogy meggondolod magad, mire meglesz.


Örülj, hogy megszabadultál egy ilyen mocsoktól és nem lettél a felesége!

2018. jan. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/191 anonim ***** válasza:
95%
Kérdező! Esküszöm nem akarlak bántani, dr ne legyél már ekkora nyomi! Tiéd az a rohadt lakás, NINCS OLYAN hogy nem költözik ki. Egyébként meg nem kell felvilágosítani semmiről. 100x leírtuk. Elmész, kijelented, zárat cserélsz. Nem vagytok házasok, semmi keresnivalója ott.
2018. jan. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!