Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Felbontotta az eljegyzést,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Felbontotta az eljegyzést, pedig terhes vagyok! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

8 éve voltunk együtt, ő mindig nagyon esküvő ellenes volt. Kb. 5 éve azzal nyúz, hogy gyereket szeretne, de én nem álltam készen a dologra. Tény, hogy ő 12 évvel idősebb nálam.


Megmondtam neki, hogy én csak házasságban szeretnék gyereket vállalni - faluról származom, ez otthon így szokás, én is így tartom helyesnek. Végül megegyeztünk, tavaly évfordulónkon megkérte a kezem, azóta bejelentkeztünk anyakönyvvezetőhöz, márciusban (következő évfordulónkon) lett volna az esküvő. Semmi rongyrázás, két tanú és szűk család.


Mivel ő meghozott egy - ő szavaival élve - áldozatot, én is beleegyeztem, hogy az ő álma is valóra váljon. Szeptemberben abbahagytam a gyógyszer szedését, mert a nőgyógyászom elmondta, hogy idő kell, mire kitisztul. Pharmatex krémet használva, pontosan a honlapon leírt utasítások alapján mégis összejött a baba.


Úgy voltam vele, hogy alkalmasabb lett volna fél évvel, egy évvel később, de beletörődtem. Erre két napja széles vigyorral közli a volt vőlegényem, hogy akkor most ennyi volt, lefújjuk az esküvőt. Ő nem akarta igazán, neki csak a gyerek számít, ez csak egy papír és felesleges. Megkérdeztem, hogy miért nem mondta el ezt a gyerek előtt, és a szemembe vágta, hogy azért várt eddig, hogy nehogy "kinyírjam a gyerekét".


Át vagyok verve, borzasztóan csalódtam benne. Két napja folyamatosan sírok, alig látom a billentyűzetet a könnyektől.... Nem tudom, mihez kezdjek, kihez forduljak...



2018. jan. 4. 14:13
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/191 anonim ***** válasza:
83%

Kár, hogy a másik felet nem lehet kérdezni. Annyira kíváncsi lennék, hogy mi járt a fejében, amikor ezt meglépte. Mire számított?

Nem is akart igazából gyereket, csak a tudat kellett, hogy tovább adta a génjeit?

2018. jan. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/191 anonim ***** válasza:
94%

71#

Bocs, de nem nézem végig a videót, mert már alszik a gyerek.

De: elvált apákról van szó.

A sztoriban a pasi pont ugyanolyan kötelezettséget vállalt önként és dalolva, mint válás után. Nem láthatja a gyereket bármikor, nem lesz része az életének, nem lesz ott az első szónál, az első lépésnél, stb. Viszont 20 évig fizet.

Miközben ő akarta a gyereket.

Hol ebben a logika?!

Ha elvette volna a kérdezőt, akkor nem sokára érezhetné, ahogy rugdos, ott lehet a szülésnél....egész odáig, hogy egyszer büszke nagypapa lesz. De nem: felrúg mindent.

Szóval hagyjuk ezt az önsajnáltató apaklubot. Semmi köze a sztorihoz.

2018. jan. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/191 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Szerintem a "párod" egy nárcista fallosz, aki csak egy gyereket akar, de feleség nélkül. Tudta nagyon jól, hogy így reagálsz majd, èpp ezért a 11. héten fújta le az esküvőt, mert ilyenkor már szinte lehetetlen elvetetni a magzatot. Nem akarta, hogy tanulj, biztos az is frusztrálja, hogy többet keresel. Egy gyerekkel simán el tudja érni, hogy az alárendeltje legyél.

Annyira ismerős a forgatókönyv, az ilyen "férfiak" mind így csinálják.

2018. jan. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/191 anonim ***** válasza:
83%

79


"de ha már megfogant, ne öld meg."


Ezt te írtad. Ez már messze nem véleménynyilvánítás, hanem beleugatás mások magánéletébe. Mindenkinek a maga döntése, hogy megtartja -e a sejtcsomót/embriót/magzatot (a megnevezés attól is függ hány hetes terhességről van szó), vagy elveteti. Jelenleg azt hiszem már magzati korban van, de nem vagyok benne teljesen biztos.


Sem neked sem másnak nincs beleszólása, és nem utasítgathat senkit ilyen érzelmi zsaroló stílusban arra, hogy tartsa meg az amúgy nem kívánt magzatát.


Amúgy is maximum SZERINTED, meg pár ember szerint ölés, meg gyilkosság, de vannak olyanok is akik szerint NEM AZ. Ezt kellene csak figyelembe venned és akkor nem írnál le ilyeneket.

2018. jan. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/191 anonim válasza:
72%

Én teljes mértékben abortusz ellenes vagyok, ráadásul 34hetes kismama.

Igaz, hogy ez egy mocsok dolog volt a pasitól, de a kérdező írta, hogy védekezés mellett esett teherbe. Ráadásul ez a fajta módszer a babára is veszélyt jelent ha megfogan. Az elején át kellett volna gondolni ezt a lehetőséget is mert bármi tényleg akármi szervi baja lehet a picinek is nem egyből megtartani. A pasi is kibírta volna azt az időt és nem lett volna veszélyeztetve sem a baby.

De ez minden esetre nem volt egy átgondolt dolog semmilyen szempontból.

2018. jan. 5. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/191 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, írd le majd, hogy mi történt!
2018. jan. 5. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/191 anonim ***** válasza:
14%

"Amúgy is maximum SZERINTED, meg pár ember szerint ölés, meg gyilkosság, de vannak olyanok is akik szerint NEM AZ. Ezt kellene csak figyelembe venned és akkor nem írnál le ilyeneket."


Oké, néhány éve még a színesbőrűek sem számítottak embernek... Mert jó sokan úgy gondolták, hogy az ember színe a fehér.

Hagyjuk ezt a "szerinted nem gyilkosság" dolgot. Orvosi és etikai szempontból is az. Nincs rajta mit szépíteni.

2018. jan. 5. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/191 anonim ***** válasza:
82%
Utolsó! Egy olyan sejtcsomónak pl.aminek még az idegrendszere sem fejlődött ki, nem gyilkosság az abortusz. Ne beszélj orvosi szempontról, mert gondolom nem vagy orvos! ;) mellesleg könnyű más szervével verni a csalánt, ha védekezés mellett esnél teherbe egy car kapcsolatban, akkor neked sem ez lenne a véleményed ami most. :D
2018. jan. 5. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/191 anonim ***** válasza:
14%
Gondolom a legutolsó sem orvos. A kérdés inkább az, miért ajánlják egyesek mindenáron a terhesség megszakítását akkor, amikor a kérdés feltevője leírta, hogy nem gondolkodik ezen. A másik kérdés, hogy azok, akik ezt ajánlgatják, maguk vajon hány abortuszon estek át és emellett hány megszült és felnevelt gyerekük van.
2018. jan. 5. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/191 A kérdező kommentje:

Jaguar-Warrior


Nem értem, milyen szart kevertünk közösen. Felnőtt emberek módjára megbeszéltünk egy problémát. Ő évek óta követelőzött nálam a gyerek miatt, amivel kapcsolatban mindössze egy feltételem volt, házasságban szeretném megszülni. Utólag könnyű okoskodni, hogy nem kellett volna együtt maradni, de én vallottam a "ha valami nem működik, nem kidobjuk, hanem megjavítjuk" elvet, amit most már természetesen a jövőben nem fogok.


Világosan leírtam, hogy NEM akartam gyereket vállalni, ezt nem kell a fejemhez vágni. Viszont belevágtam volna, annak a kedvéért, akibe szerelmes voltam, és ha nem ver át, nem röhög az arcomba, egy család lehetnénk.


Arról eltérő a véleményünk, hogy a gyerek erősíti-e meg jobban a kapcsolatot. Én elfogadom, hogy szerinted csak az ér valamit, akinek gyereke van, de te is fogadd el, hogy sokan nem így gondolják. Mégegyszer: nem csináltam úgy, mint aki akar gyereket, nem hazudtam, a volt párom világosan tudta, hogy nem akarok, de megbeszéltük, megegyeztünk, én lemondtam egy elég nagy dologról a kedvéért, ő meg egy kicsit se erőltette meg magát az én kedvemért. A te logikádat követve pedig az ő áldozata nem lett volna olyan hatalmas, hiszen a gyerek számít igazán, a házasság nem.


Nem vagyok férfigyűlölő, és ha tudni akarod, mindig jobban szerettem a férfiak társaságát mint a nőkét, és minden nap hálás vagyok, hogy férfiak közt dolgozom. Voltam gyakornok olyan cégnél, ahol női többség volt, és idegileg kikészített a sok áskálódás, szemétkedés a másikkal. Mindezek ellenére mégsem utálom a nőket se. Erről ennyit, úgyse tudlak meggyőzni, bár nem is akarlak. Csak arra lennék kíváncsi, hogy azt minek nevezed, hogy te elítélsz kb. minden embert, aki nem akar gyereket. Mert toleranciának biztosan nem.

2018. jan. 5. 08:46
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!