Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Felbontotta az eljegyzést,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Felbontotta az eljegyzést, pedig terhes vagyok! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

8 éve voltunk együtt, ő mindig nagyon esküvő ellenes volt. Kb. 5 éve azzal nyúz, hogy gyereket szeretne, de én nem álltam készen a dologra. Tény, hogy ő 12 évvel idősebb nálam.


Megmondtam neki, hogy én csak házasságban szeretnék gyereket vállalni - faluról származom, ez otthon így szokás, én is így tartom helyesnek. Végül megegyeztünk, tavaly évfordulónkon megkérte a kezem, azóta bejelentkeztünk anyakönyvvezetőhöz, márciusban (következő évfordulónkon) lett volna az esküvő. Semmi rongyrázás, két tanú és szűk család.


Mivel ő meghozott egy - ő szavaival élve - áldozatot, én is beleegyeztem, hogy az ő álma is valóra váljon. Szeptemberben abbahagytam a gyógyszer szedését, mert a nőgyógyászom elmondta, hogy idő kell, mire kitisztul. Pharmatex krémet használva, pontosan a honlapon leírt utasítások alapján mégis összejött a baba.


Úgy voltam vele, hogy alkalmasabb lett volna fél évvel, egy évvel később, de beletörődtem. Erre két napja széles vigyorral közli a volt vőlegényem, hogy akkor most ennyi volt, lefújjuk az esküvőt. Ő nem akarta igazán, neki csak a gyerek számít, ez csak egy papír és felesleges. Megkérdeztem, hogy miért nem mondta el ezt a gyerek előtt, és a szemembe vágta, hogy azért várt eddig, hogy nehogy "kinyírjam a gyerekét".


Át vagyok verve, borzasztóan csalódtam benne. Két napja folyamatosan sírok, alig látom a billentyűzetet a könnyektől.... Nem tudom, mihez kezdjek, kihez forduljak...



2018. jan. 4. 14:13
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/191 anonim válasza:
36%

Jaguar-Warrior teljesen reálisan látja a dolgokat (nagyon nem akarok vele egyet érteni a más kérdések alá fűzött legtöbb válasza miatt, de most sikerült...)

Én csak annyit fűznék hozzá, hogy azért érdemes elgondolkozni hogy miért nem akarta a volt párod a házasságot.

https://www.youtube.com/watch?v=AOg_UbcvMkk

A helyet, hogy hosszan leírnám szóról szóra azt amit itt elmondanak inkább nézd meg a fenti videót. Lehet, hogy ő nem ezért akart, de rengeteg férfi ezért fél most már a házasságtól. Lehet azt mondani hogy a házasság nem több mint egy papír... de egy nagyon nagy értékű papír.

FÉLREÉRTÉS NE ESSÉK !!! Kedves kérdező, én így látatlanba is a lehető legjobbat feltételezem rólad (annak ellenére hogy volt itt pár olyan válaszod pár válaszadódnak akik jó indulatból adtak tanácsot, de oké), sőt a fenti videó ellenére ÉN is nagy házasság párti vagyok, ciki vagy nem ciki férfi létemre én is nagyon szeretnék esküvőt majd sőt még a gondolattól is elérzékenyülök mint egy 8 éves kislány (jó értelembe). (Ja és ami fontos nem ide tartozik de biztos le leszek hímsovinisztázva, de leszögezném soha nem bántottam meg egy nőt se, mindig tiszteltem őket, az észszerű feminizmust támogatom, egyszerűen a férfi utálatot, a feminista túl kapásokat és az elfajult genderizmust ítélem el, amit inkább már nemi háborúnak becéznék.)

Utólag persze mindenki okos, szerintem én se tudtam volna a helyedben hogy ezt teszi, de pl hogy meggyőzd a házassággal kapcsolatban írhattatok volna közösen egy házassági szerződést, ami az esetleges válás utáni vagyonra és a gyerektartásra vonatkozna (ez is benne van a videóban)

Felőlem mehet a lepontozás itt is (amúgy se értem hogy nagyon mire valók), de amit egyszerűen kérek azaz hogy legalább ezt a videót nézze meg mindenki nemtől függetlenül és minden előítéletet és férfi gyűlöletet félretéve.

2018. jan. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/191 anonim ***** válasza:
90%

Ha nem irod, hogy nyolc eve vagytok együtt azt hittem volna hogy a volt ferjem.

Nalunk is ez ment gyerekgyerekgyerek es mostazonnal. Nekem annyiban volt „szerencsem“, hogy a) nem tettem le a tabit esküvöig es b) utana sem jött össze. Vannak ferfiak, akiknek isten tudja miert de ez a maniajuk. Az en exem foglalkozott a kutyaval, ha epp eszebe jutott, de volt hogy napokig hozza se szolt. Gondolom egy ordito csecsenöt ejjel kettökor szivesen pelenkazott volna. Persze ezt nem latod, ha szerelmes vagy es aradozik neked milyen szep csaladunk lesz. Most az uj nöjenek ket honap utan nyomatja, hogy neki gyerek kell barmi aron. Hogy minek, azt senki nem tudja. Mert cuki, mert aranyos es tök jo jatek.

Ezt csak azert mert volt aki szerint a pasi nagy vagya es eletcelja volt a gyerek. Nem lett volna es nem is lesz jo apa.

Kerdezö kitartast, es kivanom hogy minden jora forduljon.

2018. jan. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/191 anonim ***** válasza:
15%
Évekig házasságellenes, aztán meggondolja magát és megkér? Ez eleve gyanús. Rájöhettél volna, hogy trükközni akar. Ha a helyedben lennék, dobnám a fenébe a pasit, ha pedig még időben vagyok, a magzatot sem tartanám meg. Ha már késő, akkor szimplán csak szakítanék, aztán tejelje a gyerektartást. Nyomorék! Mit csinált volna, ha nem esel teherbe, csak esküvő után? Elválik? Fúj de undorító!
2018. jan. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/191 anonim ***** válasza:
14%
Nagyon elszomorító, és megdöbbentő is, hogy ilyen sokan "ajánlják" az abortuszt, mint megoldást. Nem hiszem, hogy tisztában vannak azzal, hogy mit beszélnek (írnak). Örülök, hogy a kérdező a hozzászólásaiból ítélve nem ezt tartja a megoldásnak. Nyilvánvaló, hogy a kérdező volt vőlegénye, aki ilyen "játékot" űz a párjával, abban csírája sincs a szeretetnek, nem szabad vele maradni, a megfogant gyereket nélküle is föl lehet nevelni.
2018. jan. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/191 anonim ***** válasza:
82%
74-es, ha NEM akarok kb soha gyereket, akkor hadd NE tartsam már meg, főleg, miután átbxott a kedves volt párom...
2018. jan. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/191 anonim ***** válasza:
87%

74es a kérdező nem akar gyereket, akkor most szülje meg?!

igen, nem volt okos dolog, hogy mégis terhes lett, de van megoldás

2018. jan. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/191 anonim ***** válasza:
14%
Utolsó kettő: ha nem akarsz gyereket, akkor ne nemzzél gyereket, de ha már megfogant, ne öld meg.
2018. jan. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/191 anonim ***** válasza:
82%

77. Te fogod felnevelni? Nem. Akkor miért szólsz bele abba, ha valaki inkább elvetetné? Ne akarj már ráerőszakolni másra olyan terhet amit nem te fogsz cipelni egész életedben!


A kérdező körülményei megváltoztak, és eléggé elkeserítőek. Az abortusz pedig megoldás, ha még belefér az időbe. Ez az apa pedig minden, csak nem jó példa a gyereknek. Ahogy egy olyan anyával sem jó felnőni aki nem akarja igazán.


Én olyanról is hallottam már, hogy ha olyan a körülmény, elengedik a 3 napos várakozási időt is, hogy ne csússzanak ki az időből, vagy papíron fiatalabbnak tüntetik fel a terhességet. Utóbbit egy ismerősömnél csinálták, mert kicsúszott az időből, de semmiképp nem akarta megtartani gyereket. (tény, hogy ott ennél komolyabb körülmény volt az ok)

2018. jan. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/191 anonim ***** válasza:
14%
Mi az, hogy miért szólok bele? Mitől kevesebb az én véleményem mint másoké? Azt gondoljátok, hogy egy abortusz nem életre szóló lelki teher? Nem én fogom eltartani, persze, mert nem én nemzettem, bár a költségvetésből fizetett támogatásokban nyilván az általam befizetett adó is ott van valahol. A kérdező viszont nem panaszkodott rossz anyagi körülményekre, éppen ellenkezőleg, tehát ilyen oka nem lehet - már ha ez ok lehet egyáltalán - a magzatölésre.
2018. jan. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/191 anonim ***** válasza:
91%

79#

Nem anyagi ok. Tudod, a legtöbb esetben nem az anyagiak miatt nem születik meg a gyerek. Elég, ha belegondolsz, hogy hány gyerek születik évente a családi pótlék miatt.

A kérdező már házasságba se nagyon akart gyereket. De szült volna a párja kedvéért.

Most se pár, se házasság.

Szerinted mennyire akar egyedülállóként szülni? Pláne gyereket nevelni?


(Ezért mondom én azt mindig, hogy egy nő magának szüljön: bármi közbejöhet. Sose vállaljon úgy gyereket, hogy bármiben csak az apával együtt boldogul.)

2018. jan. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!