Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Házassági szerződést, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házassági szerződést, hogy szokták fogadni a nők?

Figyelt kérdés
Általában simán aláríják vagy jön a nagy dráma, hogy "jajjj hát nem bízol benne"?
2013. márc. 3. 22:10
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/85 anonim ***** válasza:
58%

Ha a párom felvetné, hogy írjunk házassági szerződést, meglehetősen nagyot néznék, de belemennék, miért ne mennék? A házasságunkba együtt valószínű ugyanakkora "vagyonnal" érkezünk majd, leszámítva az ő hitelét, ami nekem nincs.

Én nőként sokkal jobban keresek, mint ő, bár egyelőre abszolút nem biztos, hogy ez így is marad. Ergo, kétlem hogy előkerülne a téma, de ha még is, akkor ugyan kicsit elszomorítana a dolog, hogy azt hiszi az utolsó filléréből is ki akarom forgatni, de minden további nélkül aláírnám.

Én hiába keresek jobban, viszont sosem kérném a páromat, hogy írjunk egy szerződést erről. Hiszek abban, hogy együtt fogunk megöregedni és abban, hogyha még is vége lenne, akkor nem fog kiforgatni mindenből, megtudunk egyezni, igazságosan osztozkodni, akkor is, ha én esetlegesen több pénzt fektettem a mindennapjainkba. Szeretem annyira, hogy vakon bízom benne, ha meg nem így alakul, akkor így jártam. :)

2013. márc. 3. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/85 anonim ***** válasza:
9%
Én nem írnék alá ilyesmit. Eleve nem mennék olyanhoz hozzá, akiről feltételezem, hogy később az ilyen dolgokat nem fogjuk tudni megbeszélni.
2013. márc. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/85 anonim ***** válasza:
85%
Én jól fogadnám, biztos meg tudnánk egyezni és aláírnám. Manapság mindenről szerződés kötünk, miért pont erről ne tennénk? Szerződést kötsz amikor megvásárolsz valamit egy boltban, vagy amikor csinálsz egy új emailcímet, amikor elmész nyaralni, mindig mindenhol szerződések vannak, és ez így jó.
2013. márc. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/85 anonim ***** válasza:
36%
Azért elég röhejes örök hűséget fogadni, ha előtte aláírnak egy papírt, hogy mi lesz, ha válnak.
2013. márc. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/85 anonim ***** válasza:
38%
Átírhatnák a szöveget "míg a bíró el nem választ"-ra.
2013. márc. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/85 anonim ***** válasza:
100%

Még életemben nem házasodtam, nem is tudom pontosan mi a házassági szerződés, és mi van ha az nincs.

De láttam már elég csúnya válós sztorikat, például a szüleim sem voltak semmik. Undorító.


Nőként a szerződés pártján vagyok, de nem olyan szerződés aláírása a célom, hogy mi történjen, ha elválnánk...


Ha házasodnék, az egyenlő lenne azzal, hogy szeretem az illetőt, és sosem szeretnék elválni. Még nem tudom mit kellene egy ilyen szerződésben írni, de valahogy nekem arról kellene garancia, hogy nem lesz belőle elviselhetetlen családtag, hanem mindig szeretni fog ő is. Egymás vagyonával meg nem rendelkezünk. Ha egyik nehezebb helyzetbe kerül, akkor logikus, hogy segít a másik, de nekem pl sosem lenne pofám más fizetését költögetni. A gyerekre ha lesz, arra pedig mindkét fél áldozzon pénzben és törődéssel, idővel is... És sajnálom, bármennyire is szeretném a párom nem szeretném, ha nevére kerülne bármi amit én örököltem vagy én kerestem meg. Nekem se kell az övé. Legyen minden majd a gyerekeké, mi meg legyünk el egymással.

Nekem egy szerződés aláírása azt garantálná, hogy szeret. Azért a legtöbb pasi nem nagyon ír alá szerződéseket, ez legalább egy első bizonyosság lenne, hogy igazat beszél-e. Aki nem írná alá, tudnám, hogy nem velem tervez...

És megértem azok aggodalmát is, akik a vagyonukat féltik. Rengetek érdekember van. Nő is, férfi is, és igen a nők ebben pofátlanabbak, mert sokuknak természetes, hogy a férjük csak a semmiért eltartsa őket. Én nem szeretném, hogy ilyeneket feltételezzenek rólam, ezért simán szerződnék, hogy biztosítsam a társamat a becsületességemről.

2013. márc. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/85 anonim ***** válasza:
84%
Volt már a családban 13 évig tartó acsarkodó pereskedés, ahol a fél házat vitte a feleség, aki egyébként semmit nem vitt a házasságba. A pereskedés ideje alatt pedig a férj fizette az albérletét. Szóval én szerződéspárti vagyok. Aki pedig nem szeretné aláírni az én szememben számító alak. Ha én lennék a szegényebb fél, akkor is kérném, hogy írjunk szerződést, mert nem a pénzre hajtok hanem a szerelemre.
2013. márc. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/85 anonim ***** válasza:
26%

Ez attól függ. Ha mondjuk nagy vagyoni különbségek vannak és érint a másik vagyona több családtagot is és nem akarnak vitás helyzeteket, akkor még megértem.


De amúgy én nem választanék olyan társat elvileg életem végéig, akire még a pénzemet sem merem rábízni, vagy annyira nem bízok meg benne, hogy előbb-utóbb ne semmizzen ki. Így hasonló vagyoni háttérrel én nem vállalnám be a házassági szerződést, de a házasságot sem. Mi a férjemmel hasonló anyagi helyzetben voltunk, mikor a házasságot terveztük, nem volt a családban vitatható vagyoni kérdés, amiben érintettek lettünk volna, úgyhogy nála tényleg a bizalmatlanság jeleként fogtam volna fel egy ilyen szerződést. Megértettem volna, de nekem csak ennyi bizalom kevés lett volna egy házasság megalapozásához, úgyhogy inkább azt kértem volna tőle, hogy maradjunk csak az együttélésnél, így mindkét fél megtarthatja a teljes önállóságát.


Szóval ez kétesélyes, van, aki egyetért vele, de van, akinél a házasság csak teljes bizalmon alapulhat. Így nem lenne szabad megsértődni, ha valakivel olyan okok miatt akarsz szerződést íratni, hogy mi lesz, ha váláskor kisemmiz, vagy sok rossz példát láttál más ilyen téren, és ő erre inkább azt mondja, hogy nem kér a házasságból. Ez általában nem azért történik, mert pénzéhes, hanem azért, mert mások a fogalmai a házassággal kapcsolatban.

Ilyenkor a felesleges viták elkerülése végett tényleg jobb talán az együttélés.

2013. márc. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/85 anonim ***** válasza:
54%

NE beszéljünk mellé!


A legtöbb esetben, a nőknek nem volt semmije, de váláskor szinte kivétel nélkül, a pasik kerülnek az utcára!!


Tehát, ha a hölgy nem akarja "bármi néven nevezendő kifogással" aláírni a szerződést, az nálam szóba sem kerülhetne, hiszen egyértelműek a szándékai.

Inkább sértődjön meg, mint, hogy kiforgasson az esetleges vagyonomból, mert ő jobban tud színészkedni majd a bíróság előtt, vagy mert eleve a nőknek kedveznek a törvények, meg a bírónők!


Amióta olvasgatok itt a gyíkon, azóta viszont viszont ezt a szerződést nem tenném mérlegelés tárgyává, hanem KÖTELEZŐEN BEVEZETNÉM !!


A pasik vagyonára hajtó lányok most bebizonyíthatják az igazamat azzal, hogy lepontoznak.

Nosza!

2013. márc. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/85 anonim ***** válasza:
18%

Nem nagyon szoktam itt válaszolgatni,inkább olvasgatok,de erre muszáj,hogy válaszoljak..!

Véleményem szerint is csúnya dolog ez a házassági szerződés,de nem minden esetben.

Ha mondjuk én a párom házában laknék,akkor is ugyanúgy fizetném a rezsit,újítgatnám a házat,beletenném a pénzemet.Egy ilyen papír mellett hogy költsek én egy olyan házra,amihez semmi közöm,és még papírt is írattak róla.


Az már más dolog ha valaki milliomos,és több villával rendelkezik,meg pár luxusautóval.

De viszont ilyen esetben is felmerül az amit az előbb leírtam.

Én nő létemre nem írnám alá,szégyen,nem szégyen!!!!

2013. márc. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!