Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Házassági szerződést, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házassági szerződést, hogy szokták fogadni a nők?

Figyelt kérdés
Általában simán aláríják vagy jön a nagy dráma, hogy "jajjj hát nem bízol benne"?
2013. márc. 3. 22:10
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/85 anonim ***** válasza:
51%
Hát én meg azt mondom, hogy aki csak az anyjában bízik, annak az anyjával kéne élnie és nem mást "boldogítani" azzal, hogy összeházasodik vele. :D Ha így érzünk, akkor nem is való nekünk a házasság. Ha valakit csak a rózsaszín felhőcskés időszakban szeretünk, az szép és romantikus, de nem lehet rá építeni. Tényleg nem sértésként mondom, és nem is akarok senki életéről véleményt mondani, csak ez a szomorú tapasztalatom. Ha valakinek a házasság csak jó buli, vagy biztosíték, vagy hirtelen felindulásból elkövetett "baleset", amiben minden lehet, csak éppen a kötelezettségvállalás egymás és a saját döntésünk iránt, akkor tényleg a legjobb egy nyitottabb, kötöttségek nélküli kapcsolat.
2013. márc. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/85 anonim ***** válasza:
47%
Ja, bocs, a nem kimaradt: "...iránt nem", így pontos. :)
2013. márc. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/85 anonim ***** válasza:
53%

"Én nem a páromtól sajnálom a pénzt te értetlen hanem egy olyan nőtől aki elválik tőlem! Ő már nem a párom! "



és ha a válás oka te magad vagy?

vagy speciel érett felnőtt módjára megbeszélitek, h nincs értelme együtt? de addig az asszony meg vállalta a gyerek miatti munkából kieső időszakot, meg eleve egy kudarc, amit ha tud, bele sem megy a kapcsolatba, meg hagy ne soroljam az egyéb hátrányait amik veled/házassággal érték az önálló élettel szemben.


azt, h minősítesz másokat, azt nem kommentelem, jah a lepontozásodat sem.


"Inkább nevezzenek anyagias, önző bunkónak mint legyek egy olyan ember aki a fél életét kezdheti előröl felépíteni mert a felesége pár év után úgy gondolta, hogy hoppá mégse ez a férfi az igazi aztán lelép a vagyon felével. "


ez a gondolat ahhoz hasonlít, mintha nem a nagy ő-ről beszélnél. szóval minek a házasság, ha így érzel? hogy vehetsz el olyan nőt, akiről azt feltételezed, hogy nem fog melletted kitartani?


kérdező: te ne a házassági szerződésen gondolkodj, hanem magán a házasságon.

2013. márc. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/85 A kérdező kommentje:

"de addig az asszony meg vállalta a gyerek miatti munkából kieső időszakot, meg eleve egy kudarc, amit ha tud, bele sem megy a kapcsolatba, meg hagy ne soroljam az egyéb hátrányait amik veled/házassággal érték az önálló élettel szemben."


Hát igen kurv@ nagy kudarc, hogy kvázi luxus körülmények között élhet munka nélkül míg a gyereket nevelgeti.

Tehát a Te felfogásod szerint tartsam el míg a gyerek miatt otthon van (ez természetes) meg aztán még ha esetleg válunk még ezt az időszakot kárpótoljam is neki?:))


"azt, h minősítesz másokat, azt nem kommentelem, jah a lepontozásodat sem."


Ha valaha is odafigyeltél volna matek órán tudnád, hogy a jelenlegi 24%-os eredményhez egy lepontozás nem elég. Úgyhogy köszönd az egész publikumnak!

Egyébként ki vagy Te, hogy számon kéred a lepontozás? Mit képzelsz Te magadról, hogy csak neked lehet igazad?


"ez a gondolat ahhoz hasonlít, mintha nem a nagy ő-ről beszélnél. szóval minek a házasság, ha így érzel? hogy vehetsz el olyan nőt, akiről azt feltételezed, hogy nem fog melletted kitartani?"


Csak a realitások talaján járok és nem vakít el és ringat tündérmesékbe a rózsaszín köd. Nem csak jelenre kell gondolni, hanem lesz még jövő is. Az meg kiszámíthatatlanan. Vagy Te tudod, hogy mi lesz veletek a pároddal mondjuk 10 év múlva?


"kérdező: te ne a házassági szerződésen gondolkodj, hanem magán a házasságon."


Nem kértem tőled életvezetési tanácsokat. Telibe le.... a véleményed!

2013. márc. 4. 22:56
 55/85 anonim ***** válasza:
61%

"Egyébként ki vagy Te, hogy számon kéred a lepontozás? Mit képzelsz Te magadról, hogy csak neked lehet igazad? "


nos. vannak dolgok, amire egyik ember A-t másik B-t mond. ebből lesz egy vita, ami hasznos és építő, mert érvek és ellenérvek felsorakoztatásával meg lesz alapozva a végeredmény és derül ki, hogy A vagy B a helytálló.

azzal, hogy van egy kérdés, mindenkinek joga A ill. B megoldás mellett érvelni.

én nem gondoltam olyat, h csak nekem van igazam. én vártam az ellenérveket és bátorkodtam érveket felhozni.


és az, hogy ezért vagyok lepontozva, holmi minősítés alapján, jóhogy nem tetszik.


én értem a felháborodásod amúgy. csak magamból kiindulva, hogy én egy rendkívül monogám, kitartó és szertő szívű nő vagyok, eleve rosszul esne ha ilyen identitással állna hozzám a leendő férjem, ilyen haraggal és ennyire kemény, racionális meglátással. de ahogy látom te és a lepontozóim ezt soha nem fogják átérezni, miről írok én.

2013. márc. 4. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/85 anonim ***** válasza:
82%
Jó azért nőként nagyon egyszerű azt mondani, hogy csak bizalmatlanság miatt kell. Váláskor nagyon sokszor az anyák mellett áll a bíróság. Az meg nem indok, hogy sok évig kiesik a munkából, nem kötelező otthon maradni a gyerekkel 3. évig senkinek. Nem tudom hány anya mondana le önként róla és engedné mondjuk az apát 1. év után gyed-re menni ő meg dolgozna.
2013. márc. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/85 anonim ***** válasza:
34%

"Váláskor nagyon sokszor az anyák mellett áll a bíróság."


az anya marad egyedül a gyerekkel, meg annak az anyagi vonzatával évtizedekre.

és ha nem szült volna, lehet ha másnak szül, az nem hagyja el, vagy az működik.

és egy anya nem anyagi indokokkal marad gyesen, mert hú de jó, h eltartják! hanem imádja a pici babáját és mellette akar lenni, a lehető legnagyobb biztonságban tudni.

2013. márc. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/85 anonim ***** válasza:
55%

"Igazán megbízni valakiben jóval nagyobb dolog mint megházasodni! "

Talán nem szabadna házasodni az első szembejövővel...

Többszörösen elvált lennék ha hozzámegyek minden pasihoz aki a kezem kéri...


furcsán néztem voln a férjemre ha házassági szerződést akart volna,minimális megtakarítása volt,nekem meg több fizum mint neki amikor házasodtunk.(szüleinél lakva tudott spórolni a kevesebb fizujából,én akkor nemrég kezdtem el dolgozni rendesen).

Mindenünk ami van közös,mindegy melyikőnk fizujából vesszük,közös számla,közös élet,bizalom,hűség.

Enélkül nem mondtam volna igent.



"Hát nem! Nem csak benne hanem anyámon kívül az ég világon nem bízok senkiben 100%-osan!"

Ilyen pasihoz hozzá se mentem volna,anyuci kisfia,anyuci tökéletes,minden nő csak második lehet...az ilyen dugja az anyját akkor kb...

2013. márc. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/85 anonim ***** válasza:
41%
Nálam a bizalom kicsit meginogna, ha a párom szerződést dugna az orrom alá, hiszen ha 100%-ig megbízik bennem, meg sem fordul a fejében, hogy én valaha kisemmizném. Remélem, jobban ismer annál a párom (az más kérdés, hogy ahogy állunk, elég valószínű, hogy én fogok többet keresni kettőnk közül nőként, de eszembe sem jutna szerződéssel rögzíteni mindenfélét). Aki meg alapból bizalmatlanul áll hozzá mindenkihez, annak nem való a komoly kapcsolat... éljen egyedül, vagy legyenek laza, kötöttségektől mentes kapcsolatai.
2013. márc. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/85 anonim ***** válasza:
67%

Elég sok nemtetszést kapott az előttem szóló is, meg többen, akik a szerződéses házasság helyett inkább a kötetlen, nyitott együttélést, vagy az élettársi kapcsolatot mondtuk.

Pedig itt olyanok hangzottak el, hogy nincs a kapcsolatban igazán bizalom (csak az anyjában bízik, stb.), nincs igazán nagy szerelem sem (legalábbis nagyon úgy tűnik), viszont van félelem, bizalmatlanság és olyan feltételezés, hogy a másik pár éven belül kisemmizi a másik. Erre most semmit nem mondok, biztos joggal érzi ezt a kérdező.

Én csak csodálkozom, hogy ilyen kapcsolatban egyáltalán mi okból kerül szóba egy ilyen komoly közös döntés, mint a házasság tervezése? Most lehet, hogy csak azért, mert én mást látok a környezetemben, a családomban, de én ilyen kapcsolatra nem alapoznék házasságot, szerződés ide, vagy oda. Mindenkinek a maga dolga persze, de azért nekem furcsa.

Mondjuk azokkal is egyetértek, akik ilyen anyuci jóllakott napközis kisfiához nem mennének. Nekem is rossz tapasztalatom van velük. Na, de ez már nem tartozik a témához.

2013. márc. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!