Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mindenki a saját házért teper...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mindenki a saját házért teper vagy vannak olyan párok, akiknek más terveik vannak?

Figyelt kérdés

A férjemmel azt tervezzük, hogy saját ingatlan helyett a megtakarításokból és biztosításokból inkább utazgatunk és szórakozunk.

A magyar pároknak a legfontosabb és végső cél a saját (tulajdonú) otthon megteremtése, vagy van más is amiért tepernek?



2015. márc. 6. 14:48
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/86 anonim ***** válasza:
46%
3-mas vagyok. Az említett ismerőseink terveznek, vagy más van gyerekük, igaz, még kicsi. Őket nem zaklatja fel, ha albérletet kell váltaniuk, mert olyan jó a jövedelmük, hogy biztsoan találnak szép lakást, jó helyen, értelmes tulajdonossal. (Ugye az alsó szinten élők nem ugrálhatnak, mert az olcsó albérlet ritka, ezt még osszuk el szépen azzal, hogy az olcsó albérlet, az lakásnak is olcsó volt, tehát nem lehet túl jó helyen.) Szóval, akinek pénze van, az eldöntheti, hogy hopp kiad 20-40 milliót (Bp.) egy élhető helyre, vagy fizet 100-150-et havonta. Naná, hogy akkor inkább albérletben laknak a családdal.
2015. márc. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/86 anonim ***** válasza:
100%
Ha eleve van pénzed, sok mindent megtehetsz persze, de itthon a többség nem 30-40 milliós lakásra gyűjt sajnos.
2015. márc. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/86 anonim ***** válasza:
76%

A szándékaidtól függetlenül a kérdésed nagyon is offenzív.


Páromnak van egy kisebb lakása és némi megtakarítása, szóval ezt nem szórnánk el más dolgokra. Ha majd gyerek lesz, akkor nyilván el kell adni, és venni egy nagyobbat a megtakarításból. De házat nem hiszem, hogy valaha veszünk... Jó lenne a kert, de sok a meló vele és elfoglaltak vagyunk.


Az albérlettel az a baj, hogy nálunk nem alakult ki a kultúrája. Ergo kétféle van: bazi drága, amiből röhögve kifizetné az ember a hiteltörlesztőt havonta, meg olcsóbb, ami még mindig elég sokba kerül, cserébe olyan otthonos, mint egy patkánylyuk. Mivel kb. bármikor kirakhat a tulaj belőle, rákölteni nem érdemes, a legtöbb tulajjal nem lehet megegyezni, hogy milyen változtatásokat, átalakításokat enged, általában nem lehet állatot tartani... És még sorolhatnám. Szóval nem véletlen, hogy szívesebben lakik a többség sajátban. (Idézőjelekkel most a páromét is ideértem, ő is úgy beszél róla, hogy a "miénk".) Mi döntjük el, hogy mit kezdünk vele, nem függünk senkitől.

2015. márc. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/86 anonim ***** válasza:
100%
100-150 ezerből havonta még nem lakik az ember nagyon jó helyen és nagyobb lakásban. És ugye ez a pénz elfolyik, sose lesz belőle indulótőke pl. gyerekeknek.
2015. márc. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/86 anonim ***** válasza:
36%
Semmi gond nincs ezzel, de amikor majd nyugdijas korotokban ott fogtok allni hogy se penz, se jovedelem, se ingatlan, se gyerek aki eltartana, akkor ugye majd nem akarjatok hogy az allam segitsegn rajtatok?
2015. márc. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/86 anonim ***** válasza:
38%

3-mas megint. :)

Hogy elszakadjunk az albérlet kontra saját hely témájától (mert szerintem nem is ez a kérdés) az ismerőseink ilyesmikre költenek: utazás (bár ez inkább nem cél, hanem mellékes jó), motor, kedvenc focicsapatának követése külhoni meccsekre, mindenféle kütyü.

2015. márc. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/86 anonim ***** válasza:
79%

Nem olvastam az eddigi hozzászólásokat. Annak idején a szüleim elhatározták, hogy ők nem vesznek saját ingatlant, hanem inkább utazgatnak. Így mi a nagyszüleimmel laktunk együtt, cserébe minden évben legalább egyszer utaztunk külföldre szüleimmel és nővéremmel. Sosem bánták meg a döntésüket, mert így nagyon sok gyönyörű helyen jártunk, ahova egyébként nem jutottunk volna el.

Nekünk három gyerekünk van, és nálunk a saját ház lett az elsődleges terv. Normális méretű albérlet költsége nagyon-nagyon sok (tavalyig albérletben laktunk). Elgondolkodnék rajta, hogy mi is esetleg a szüleimmel együtt lakjunk, lenne is náluk hozzá hely, ha egy városban élnénk. És ha nem lenne gyerekünk, akkor is gondolkoznék rajta, hogy kell-e nekünk saját ház.

2015. márc. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/86 anonim ***** válasza:
83%

Igen, saját házért "teperünk", jobban mondva lakásért. Nekem kell a megnyugtató tudat, hogy olyan ingatlanban élek, ahonnan nem tudnak kitenni, mert az én tulajdonom.

Egy marhának érezném magam, ha meglett emberként oda jutnék, hogy elfizettem több millió forintnyi lakbért a semmire, és közben feléltem minden pénzem. Hol van több évtizednyi munkám gyümölcse?

Nekem annyit nem ér sem az utazás, sem a szórakozás, mert azok nem adnak biztonságérzetet. Nekünk a férjemmel ez kell.

2015. márc. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/86 anonim ***** válasza:
100%
Való igaz, hogy a "felsőkategóriások" inkább bérelnek. Ennek alapvetően két oka van. Az egyik, hogy egy bérelt ingatlanra 30-40 évet számításba véve kb. annyi a kiadás, mintha sajátban lakna, esetenként kevesebb, ráadásul az aktuális élethelyzetnek megfelelően egyszerűbben lehet kisebbre vagy nagyobbra váltani. A másik ok az, hogy a "felsőkategóriásoknál" nagyobb az esély valamilyen ingatlanfedezet elvesztésére, ha beüt a krach. Ezért ők nem saját maguknak, hanem az anyagilag nem számonkérhető gyerekeik, egyéb rokonaik számára vásárolnak ingatlant.
2015. márc. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/86 anonim ***** válasza:
100%
Mi mindkettőért teperünk. Saját házért, mert örömet okoz, ha a sajátunkat szépítgetjük, nem a házinéninek ajándékozzuk a fizetésünket, utazgatásra és hobbikra pedig azért, mert az is örömet okoz. Nem látom be, miért zárná ki a kettő egymást. Számomra felelőtlennek tűnnek azok, akik nem törekszenek saját lakásra, kinek van öröme abból, hogy kiszórják a pénzt az ablakon? Ha valaki anyagilag nem teheti meg, hogy házat vásároljon, az más tészta. Magyarország viszont nem a bérlőknek kedvez, aki itt albérletben képzeli az életét, holott megtehetné másképp is, az nagyon fél a megállapodottság érzésétől. Utazgatni akkor is lehet, ha van egy otthon, ahova az ember visszatérhet.
2015. márc. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!