Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mindenki a saját házért teper...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mindenki a saját házért teper vagy vannak olyan párok, akiknek más terveik vannak?

Figyelt kérdés

A férjemmel azt tervezzük, hogy saját ingatlan helyett a megtakarításokból és biztosításokból inkább utazgatunk és szórakozunk.

A magyar pároknak a legfontosabb és végső cél a saját (tulajdonú) otthon megteremtése, vagy van más is amiért tepernek?



2015. márc. 6. 14:48
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/86 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!


A baj az, hogy rossz a kérdésed. Rosszul fogalmaztad meg.

Ha teljesen értéksemlegesen és a személyes véleményedtől függetlenül vagy kíváncsi, akkor nem így kéne írnod, hanem pl.:

Nektek mi a fontosabb? Saját lakást/házat venni, vagy albérletben élve gazdag élményeket gyűjteni?


Itt egyértelmű lenne, hogy a két választás egyenrangú, mellérendelt viszonyban van, és még ki se kéne derülnie, te melyiket választod.


De te magad elvitted egy személyes irányba a kérdést, ráadásul olykor némi támadó él is benne van: "A magyar pároknak a legfontosabb és végső cél a saját (tulajdonú) otthon megteremtése, vagy van más is amiért tepernek?" - mintha mondjuk a lakás megszerzése után vagy mellett ne lehetne az életüknek más célja vagy értelme, amiért "teperjenek"...

Mindeközben a saját helyzetedről oldalanként csepegtetsz bármi érdemi infot, miközben felháborodsz, hogy mindenki találgat meg vaktában tapogatózik a válaszaival. Pedig csak nem írtad le kereken, mi van. Mert akkor meg így szólna a kérdés:


Férjemmel Németországban élünk. Nem engedhetjük meg magunknak, hogy számunkra megfelelő színvonalú lakást vegyünk a megfelelő helyen, így inkább albérletben élünk, és ha nagyobb pénzösszeghez jutunk, azt utazásra, élményekre költjük. Más is van így ezzel? Ti mire szánnátok ilyen helyzetben a pénzt?

2015. márc. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/86 A kérdező kommentje:

61: Engedd már meg nekem, hogy szabadságjogaimmal élve úgy tegyek fel kérdéseket,ahogy nekem tetszik. Felnőtt emberként nem vagyok rászorulva a kioktatásra.

Más megértette a kérdésem, de érdekes.. és még szépen válaszolni is tudott rá sértegetés nélkül. Szóval én inkább magamba néznék a helyedben.

2015. márc. 6. 18:30
 63/86 anonim ***** válasza:
59%
Úgy teszel fel kérdést, ahogy akarsz. Én meg úgy értem félre, ahogy nem egyértelmű, hiányos és támadó. Vili? :)
2015. márc. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/86 anonim ***** válasza:
59%
A 61-es válaszolónak teljesen igaza van, hiába sértődtél meg. 9-es és 12-es válaszoló vagyok.
2015. márc. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/86 anonim ***** válasza:

felesleges kérdés

kinke mi a fontos?

vkinek a lakás

vkinek egy jó kocsi

vkinek utazás

vki akar gyereket, vki nem... meddő vita mind!

2015. márc. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/86 anonim ***** válasza:
Nem igazán értem a kérdés okát, de mindegy is. Nem mindenkinek ugyanaz a legfontosabb. Meg nem is minden párnak kell olyan sokat várni a saját lakásra. Nekünk úgy alakult, hogy már nagyon hamar, nagyon olcsón jutottunk hozzá. Tehát nálunk alapból nem játszik ez a cél.
2015. márc. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/86 A kérdező kommentje:
"Mindeközben a saját helyzetedről oldalanként csepegtetsz bármi érdemi infot" - Nem az volt a célj a kérdésnek, hogy te nekem tanácsot adjál, hogy nekem mit kellene tennem, azt majd eldöntöm én magam, ezáltal nem is érdekes, hogy hol lakom és az sem hogy mennyi pénzem van, vagy van-e félrerakva ésatöbbi, elkezdtem ezekre válaszolni, mert fel lettek erre irányulóan kérdések téve, de akár akarod akár nem a magyarokról általában azt tartják, hogy a legfontosabb számukra a saját ingatlan megszerzése és én csak kíváncsi voltam, hogy a gyk-n, éppen a mai napon, hány magyar ember mondja majd ugyanezt és mennyi nem. Így már érthető voltam?
2015. márc. 6. 19:07
 68/86 anonim ***** válasza:
88%

Tökmindegy hogy hogy teszed fel a kérdést, de nem fogadod el, hogy más álláspontok is vannak. Korrektnek tartod azt a választ ami neked tetszik, albérletben élőktől.

("57 is teljesen korrekt válaszokat ad. Köszönöm.")


Elárulnád az a válaszom miért nem korrekt, ahol én számokkal levezettem, hogy miért tartom előrébb valónak a házat és miért nem albérletre költök? (44-es válasz)

Én az én szemszögemből, magyar viszonylatban mutattam be a helyzetet. Ez nem korrekt csak azért, mert nem választanék albérletet?

2015. márc. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/86 anonim ***** válasza:

Stuttgart kornyeken 120 nm-es haz 150e euroert?


Mondd a cimet, veszek kettot!


Ne rohogtessetek mar, ilyen nagyvarosban egy 60-70 negyzetmeteres lakas tobbe kerul ennel, nemhogy egy haz.

2015. márc. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/86 A kérdező kommentje:
57 pl azért korrekt mert nem személyeskedve és sértegetve válaszolt. A más véleményre is jôszîvvel nyomtam volna zöld mancsot, ha nem lett volna benne beszólogatás nekem..
2015. márc. 6. 19:21
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!