Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mindenki a saját házért teper...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mindenki a saját házért teper vagy vannak olyan párok, akiknek más terveik vannak?

Figyelt kérdés

A férjemmel azt tervezzük, hogy saját ingatlan helyett a megtakarításokból és biztosításokból inkább utazgatunk és szórakozunk.

A magyar pároknak a legfontosabb és végső cél a saját (tulajdonú) otthon megteremtése, vagy van más is amiért tepernek?



2015. márc. 6. 14:48
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/86 anonim ***** válasza:
71%

Mi évek óta jól elvagyunk albérletben, pedig már gyerekünk is van, és most szeretnénk még egyet. Nekünk nagyon praktikus ez így, mert mindig a városnak abba a részébe költöztünk, ahol "dolgunk volt", illetve méretileg is mindig akkora lakást béreltünk, amilyenre szükségünk volt. Pl. amikor a fiunk még pici volt, bőven elég volt másfél szobásat bérelni, de most, hogy már iskolába kezdett járni, olyat kerestünk, ahol az ő szobája is nagyobb, hogy elférjen a szekrényei meg az ágya mellett az íróasztala is, de még így is maradjon elég helye játszani. Ha összejön a tesó, akkor keresünk olyan lakást, ami fél/egy szobával nagyobb.

Ha mindjárt az elején lakást vettünk volna, akkor nyilván bele kellett volna kalkulálnunk, hogy hány gyereket szeretnénk, és ahhoz megfelelő méretű lakást venni, viszont akkor legalább 7-8 évig feleslegesen tartottunk volna fent egy számunkra túl nagy lakást. Annak viszont nem sok értelmét látom, hogy megveszünk egy pici lakást, ami akkor éppen pont jó, és talán esetleg kifizetjük addigra, amikor már nagyobb kell, és szenvedhetünk vele, hogy eladjuk, ami ki tudja, mikor történik meg. Elég sok olyan embert ismerek, aki évek óta árulja a lakását, pedig reális árat kérnek érte, és nem is romhalmaz lakásokról van szó. Hát ezt köszi, de nem. Albérletet viszont mindig találunk, és eddig mindig sikerült olyat kifogni, ami megfelelt az igényeinknek.

Jó, mondjuk bútorozott lakásba mi sem költöznénk, tudom, hogy mit képesek Magyarországon bútorozottnak nevezni, elég sokan képesek a legkoszvadtabb, legleharcoltabb bútorokkal telepakolni a kiadó lakásukat, aztán arra a bérlő meg vigyázzon, mint a szeme fényére, mert különben egy új árát kérik vissza tőle. Na hát ezt nem, van nekünk saját bútorunk, olyan, ami nekünk tetszik.

Eddig (egy esetet leszámítva) a bérbeadókkal sem volt soha semmi bajunk, de tény, hogy az elején tisztázni is szoktuk, hogy ha kivesszük a lakást, akkor mi ott pont ugyanúgy szeretnénk élni, mint minden normális ember, azaz nem vagyunk kisgyerekek, akiket ellenőrizgetni kell és lehet. Azért fizetjük a lakbért, hogy arra az időre, amíg a lakást béreljük, az a mi otthonunk legyen. Mondjuk nem is találkoztunk még olyan bérbeadóval, akinek ez ne lett volna magától értetődő, de azért tudom, hogy vannak olyanok, akik előszeretettel mászkálnak fel a kiadott lakásba, mondván, hogy az az övék, és joguk van bármikor beállítani. Nálunk ez nem megy :) A mostani tulaj mondta is, hogy nyugodtan cseréltessünk zárat, ha szeretnénk, mert tudja, hogy sokan nem nyugodtak, hátha az előző lakónak van kulcsa a lakáshoz, meg azt is mondta, hogy neki nem kell kulcs, hiszen itt mi lakunk, nem ő.

Úgyhogy részünkről az albérlet teljesen rendben van.

Ez nem azt jelenti, hogy teljesen kizárjuk a saját lakás/ház gondolatát, de egyelőre nem tartjuk fontosnak, és az sem jelentene problémát, ha sosem lenne sajátunk.

2015. márc. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/86 anonim ***** válasza:

"az a 110-120 m2 minimum. Márpedig ha nem 50-60 m2 en akarsz nyomorogni, az ennél nagyobb lakások bérleti díja elég drága. Mi most 85 m2-en lakunk, 1100 euro/hó. Stuttgart-ban kisebbért fizettünk 1400 eurót havonta...A 120 m2-es házak ára valóban 100-150 ezer euró körül mozog. "


120m2-es ház 150.000 euróért???? hol??? ennyi az építés engedélyek, díjak, illetékek és telek nélkül, ill. vezetékek (víz, gáz, áram) nélkül, ha magad szigeteled a házat, tehát ausbauhaus gyakorlatilag, csak a falak, ablak, ajtó, tető és a szigetelőanyag, de a többit magad csinálod.... ha készet építtetsz legalább a duplájával kell számolnod + a telek ára, ami ugye nagyon relatív + a fél/teljes pince (a 150.000 az pince/alagsor nélküli) + garázs. Én tudom, mert mi már építettünk. Persze, előtte bizony szépen hangzott, hogy 150.000 euró, csak aztán ha beszélsz az építő céggel, rájössz, hogy a duplája alatt sehogy nem jössz ki, ha te magad nem akarsz dolgozni a házon 1 évet legalább. A duplája igazából még kevés is...

2015. márc. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/86 anonim ***** válasza:
56%
Ahogy olvasom mindenkinek rossz tapasztalatai vannak albérlettel kapcsolatban.Mi 4 éve élünk egy 3 szobás családi házban havi 40 e.a bérleti díj,van két gyerekünk ,kutyánk,macskánk,papagájunk.A tulajjal rendszeresen összejárunk,grillezni,bográcsozni,vagy csak kávézgatni.Mi sem vágyunk saját házra,vagyis,ha beütne valahonnan akkor jó,ha nem,akkor nem.Mi sokat utazunk,és szeretjük a jó autókat,mindkettőnknek olyan van amilyenre vágyott.Nem vagyok a saját lakás híve,mert pl fogalmam nincs,hogy itt akarok-e megöregedni vagy esetleg valahol máshol,4 évvel ezelőtt is 350 km-t költöztünk,ezt mondjuk saját házzal macerás lenne megcsinálni.Így jó az élet,legalábbis nekünk.Mi nem lakásra költünk,hanem eddig a kocsikra-utazásra,ezután pedig igazi luxus utazásokat szeretnénk,és persze nagyon szeretjük a jó éttermeket,ha kell utazunk is érte.
2015. márc. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/86 A kérdező kommentje:
29: Igen, ez egy magyar oldal. Én pedig magyar vagyok. Problem?
2015. márc. 6. 17:01
 35/86 anonim ***** válasza:
100%
Nincs problem, szabad országban élünk, azt kérdezel, amit akarsz, csak ugye a te helyzeted speciális, ergo nem teljesen releváns információk fognak jönni a válaszokból. Miután máshol élsz, más kultúrában, más szociális, ingatlanpiaci helyzetben.
2015. márc. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/86 A kérdező kommentje:
"Másrészt kicsit kezd olyan szaga lenni az egész kérdésnek, hogy semmi más okod nem volt feltenni, mint hogy kifejezhesd, mennyivel magasabban állsz mint a keletnémet préri..." Te h#lye vagy, nem tudok mást mondani, nem olvasod, hogy nincs pénzünk házat venni?! Nincs félretett pénzünk, mire lennék arrogáns?? Azt meg bocsássa már meg az ég, hogy vannak álmaim és városközpontban szeretnék lakni nem vidéken! Itt a 'Schnäppchenhäusern' nevű műsorban hetente mutatnak be embereket, akik kelet német faluban a PRÉRIN pár ezer euróért vettek egy lomot és a saját kezükkel, a saját verejtékükkel, rokonok, barátok segítségével felújították, amit én nagyon is nagyra tartok, viszont én ezt nem tudnám csinálni! (Egészségügyileg sem!) Nagyobb értékű biztosításaink vannak, amik 10 év múlva járnak le és akkor jutunk egy nagyobb összeghez. Senki nem akart nagyzolni, elhiheted hogy a biztosítást mi is a saját erőnkből szedtük össze, nem ajándékba adják. Édesistenem, ezt a sok rosszindulatú, beszólogatós embert! :((((((
2015. márc. 6. 17:07
 37/86 anonim ***** válasza:
77%

Akkor a kérdésednek itt nincs létjogosultsága, kedves kérdező. Felteszel egy kérdést egy MAGYAR oldalon, MAGYAR pároknak, akik MAGYARORSZÁGON élnek többségében.

Hogy ti hogy éltek Németországban, egy dolog. Össze sem hasonlítható anyagi, életviteli és még jó ég tudja hány szempontból a Magyarországon élő párok/házaspárok életével.

Máskor tedd ki úgy a kérdést, hogy külföldön érő magyar párok véleményét várod. Mert a ti életeteket összehasonlítani az átlag magyaréval olyan, mintha megkérdeznéd, miért esznek a magyarok pörköltet nokedlival, miért nem kínai száz napos tojást?

2015. márc. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/86 anonim ***** válasza:
60%
Mi nem teperünk saját házért. Inkább a hobbinkra költjük el a pénzt. Sosem szerettem nagy tömeg után menni...valahogy mindig úgy érzem,hogy ahová sokan mennek (pl. alap a saját lakás/ház manapság...ez legyen az első blabla), ott valami nem stimmel.... Szóval nem, nem ragaszkodunk foggal-körömmel a saját házhoz. Sőt, a gyerektémához sem. Úgyis úgy lesz minden, ahogy lennie kell. 30/nő
2015. márc. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/86 Aniko Wirth válasza:
87%
Igazàbol én nem is értem a vàlaszolokat... Miért kellene egy "gumi pokkal" vagy nevezném lakàssal,hàzzal lekötnünk magunkat...Csak azért mert ez a tàrsadalmi elvàràs,hogyha meghalunk akkor van min a gyerekeinknek pereskedni??? Én màr 8 éve egy JOLÉTI tàrsadalomban élek (nem akarom kiirni az orszàg nevét),de ott természetes és hova tovàbb ugy épitenek hàzakat,lakoövezeteket,hogy bérlésre... Mert mobiis vagy és leszel.. Hozzàteszem,hogy ha lakàst vàsärolsz akkor is csak 1,1% a banki kamat a hitelre... De mégis inkàbb a bérlésre fokuszàlnak az emberek... Mert élheted az életedet,gyereket is nevelhetsz,utazhatsz,vilàgot làthatsz... De nem attol leszel több hogy van egy helyrajzi szàmu területed a Te nevedre bejegyezve...... A sajàt élményeidtöl amit vagy a gyermekeddel vagy Neki àtadva élsz meg!!! Ugyhogy Kedves Kérdezö,utazz,élj,élvezd és amikor meg kell àllapodnotok akkor se hozz nagy kompromisszumot :-)
2015. márc. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/86 anonim ***** válasza:
31%
Jah, a tipikus rosszindulatú, megkeseredett, negatív, magyar mentalitás. Komolyan mondom, hogy hányinger ez a nép. Mi szidjuk a cigányokat meg a zsidókat?? Mi? Hát 100x rosszabbak vagyunk! Undorító, ami itt megy.. Undorító!
2015. márc. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!